V medicínskom svete stále existuje veľa diskusií o alergiách a respiračných problémoch. To je dôvod, prečo sme pripravili článok o mýtoch a pravdivých tvrdeniach o respiračných alergiách. Opýtali sme sa na túto tému aj ľudí a sledovali sme ich odpovede. Napríklad veľmi často sa diskusie týkajú detskej izby. Malo by dieťa vyrastať v čistom a sterilnom prostredí alebo naopak v prostredí vystavenom alergénom, ako sú napríklad domáci miláčikovia a ich srsť či rastliny, ktoré vystavia deti alergénom, aby si ich telo mohlo budovať imunitu? Čo je lepšie? Takéto otázky je najlepšie prebrať s pediatrom.
Je nevyhnutné zamyslieť sa nad spôsobmi, ktoré môžu zmeniť boj za lepšie životné prostredie k lepšiemu v záujme udržateľnosti. S piatimi opatreniami na ochranu životného prostredia uvádzame pár jednoduchých krokov, ktoré môžete uplatňovať každý deň. Zlepšime spolu životné prostredie!
Jedným z najbežnejších trikov, ktoré používajú scenáristi v hororových filmoch na vystrašenie publika, je strach z neznámeho. Vedia, že ľudia sa boja toho, že v tme na nich môže číhať čokoľvek a ich primárnou reakciou bude tzv. reakcia „Bojuj alebo uteč!“ Ako sa ale ukazuje, nebezpečenstvo nepredstavuje iba tma. Len počas čítania týchto riadkov sa vo vzduchu vznášajú tisíce až milióny malých živých bytostí. Tieto bytosti sa nazývajú mikroorganizmy, pretože sú mikroskopické alebo príliš malé na to, aby sme ich voľným okom videli. Napriek svojej malej veľkosti, môžu byť tieto bežné mikroorganizmy nachádzajúce sa vo vzduchu pre zdravie vašej rodiny nebezpečné. Vo vzduchu sa môže nachádzať veľa drobných organizmov a je priam nemožné ich všetky pomenovať. No najbežnejšie spadajú do štyroch kategórií.
Starostlivosť o dieťa začína v maminom brušku. Budúce mamičky toho počas dlhých mesiacov tehotenstva majú na pleciach naozaj mnoho. Často preto nezostáva čas zamyslieť sa aj nad kvalitou ovzdušia u vás doma. Preto prichádzame s riešením čistého vzduchu pre váš domov, do ktorého s radosťou privítate váš prírastok. Očakávanie narodenia dieťaťa so sebou prináša mnoho zmiešaných emócií cez šťastie, očakávanie až po úzkosť. Bude to chlapec alebo dievča? Ako bude vyzerať? Na koho sa bude podobať? Ale predovšetkým, bude moje dieťa zdravé?
Prechladnutie a chrípka sú v niektorých ohľadoch podobné, môžu sa však ľahko zamieňať. Pokiaľ ide o ich rozpoznanie, je dobré uvedomiť si rozdiely v príznakoch. Ak máte chrípku, je to oveľa väčšia hrozba pre vaše zdravie a pohodu, preto je potrebné poznať rozdiely v príznakoch, aby ste ich mohli včas identifikovať a vyhľadať lekársku pomoc. Čítajte ďalej, aby ste sa dozvedeli viac o príznakoch prechladnutia a chrípky a o tom, čo ich odlišuje, takže môžete byť pripravení na čokoľvek, čo príde.
Vedeli ste, že niektoré izbové rastliny dokážu produkovať chemické zlúčeniny (spolu s kyslíkom), o ktorých sa dokázalo, že zlepšujú kvalitu vnútorného prostredia bez toho, aby škodili domácim miláčikom? Po celom svete existujú rastliny, ktoré produkujú nielen kyslík, ale môžu tiež filtrovať prchavé organické zlúčeniny v interiéri. Tieto zlúčeniny môžu dráždiť dýchací systém a v horšom prípade môžu spôsobovať vážne ochorenia, keďže majú karcinogénne vlastnosti. Okrem toho, že ide o relatívne lacnú alternatívu, rastliny môžu prirodzene upravovať vlhkosť a taktiež môžu tlmiť hluk, čím prinášajú pohodlie do interiéru. Štúdie tiež ukazujú, že rastliny v pracovných priestoroch či kanceláriách môžu znížiť až 60% absencií v práci spôsobených zdravotnými problémami.
Celý deň pracujete v modernej kancelárii, alebo napríklad doma na home office? Dbáte pritom na zdravú stravu, vyvážený jedálniček, dostatočný pitný režim a len čo máte chvíľku voľna, vyrazíte von na čerstvý vzduch? Napriek tomu sa ale necítite dobre? Trápia vás opakované prechladnutia, nekonečná únava, alergie, suché sliznice, bolesť hlavy alebo dokonca migréna?
Súčasná situácia týkajúca sa koronavírusu je naozaj zložitá a neľahké je aj sledovanie informácii, ktoré so situáciou týkajúcou sa pandémie súvisia. Situácia sa mení každým dňom a s novými informáciami prichádzajú nové zmeny, avšak protichodné aspekty majú taktiež svoj vplyv. Vedecká štúdia si vyžaduje čas, aby bola čo najpresnejšia, na druhej strane spoločnosť potrebuje odpovede čo najskôr. Okrem toho, mnohí ľudia nepoznajú presný jazyk používaný vo vedeckých disciplínach. Štúdie a epidemiológovia riešia problém koronavírusu, nachádzajúceho sa vo vzduchu a k tomu vydávajú potrebné opatrenia. Avšak môže sa stať, že si niekto vyloží význam určitých, najmä vedeckých, slov inak a to môže viesť k rôznym nedorozumeniam, čo však môže byť nebezpečné najmä pre osoby v rizikovom veku. Ako zistíte, ktoré informácie sú správne a aké kroky je potrebné podniknúť na zaistenie vašej bezpečnosti a bezpečnosti vášho domova?
Niekedy sú veci, ktoré najviac poškodzujú vaše zdravie, najmenej viditeľné. Vo vašom okolí môžu byť prítomné celé roky bez toho, aby ste o nich vôbec vedeli. To je aj prípad zlej kvality ovzdušia, najmä vzduchu kontaminovaného znečisťujúcimi látkami. Tento problém trápi 9 z 10 ľudí- celosvetovo. Znečistenie ovzdušia a jeho zlá kvalita spôsobuje veľké množstvo zdravotných problémov. Neváhajte čítať ďalej, aby ste sa dozvedeli, ako môže zlá kvalita ovzdušia ovplyvniť vaše zdravie a ako sa pred tým chrániť.
Koronavírus zasiahol do životov každého z nás. Mnoho z nás strávilo na jar niekoľko týždňov či dokonca mesiacov doma a návrat do práce bol sprevádzaný rôznymi opatreniami a úpravami ako pre zamestnávateľov tak pre zamestnancov či zákazníkov. Jeseň znovu priniesla vyšší počet nakazených a všetky prevádzky či podniky, ktoré chcú aj počas korony fungovať čo najviac, by preto mali dodržiavať určite pravidlá a opatrenia. Medzi hlavné opatrenia patrí:
Aj keď sa mnohým z nás páči predstava čistejšieho vzduchu, veľa ľudí nesprávne identifikuje rozdiel medzi čističkou a zvlhčovačom vzduchu. Tento chaos je často spôsobený nejasnými príznakmi ako je kašeľ, suchá pokožka, citlivé priedušky a iné astmatické či alergické prejavy. Ich príčinou môže byť rovnako suchý vzduch v miestnosti, ako aj nežiadúce organizmy poletujúce vo vzduchu či nebezpečné plesne. Nesprávne „diagnostikovaná“ príčina vašich zdravotných ťažkostí môže mať za následok, že si kúpite zariadenie, ktoré neponúka výhody, ktoré hľadáte. Ak ste zvedaví, aké sú rozdiely medzi čističkou a zvlhčovačom vzduchu, neváhajte čítať ďalej!
Školáci sú plní energie a ich návrat do školských lavíc je sprevádzaný poriadnym chaosom. Okrem hluku sa s deťmi do škôl hrnú aj baktérie a vírusy. Vymeškané hodiny pribúdajú a kvôli neustále sa meniacim opatreniam je náročné udržiavať plynulú výučbu. Učitelia sú nútení v krátkom čase vysvetliť učivo žiakom, ktorí musia rýchlo dobiehať učivo z jari. Aktuálna hrozba ochorenia Covid-19 a neustále sa meniace nariadenia vyčerpávajú nielen študentov, ale aj učiteľov. Okrem imunity im tak klesá aj schopnosť sústrediť sa a podávať očakávané výkony. Existuje však spôsob, ako si v tejto neľahkej situácii pomôcť...
Od prvého prípadu nákazy novým korona vírusom prešiel už takmer rok. Odvtedy sme sa o ňom dozvedeli mnoho pravdivých informácií a faktov, ktoré pomohli v identifikovaní tohto škodcu a nastolení potrebných opatrení (do istej miery) zmierňujúcich dôsledky nákazy, ale aj množstvo mýtov. Ani dnes však nie sú informácie a názory na prenos a ochranu jednotné. Aké sú teda fakty?
Vetranie v uzavretých priestoroch je nevyhnutnou súčasťou hygienických návykov. Najmä v zimnom období sa praktizuje tzv. rýchlovetranie, ktoré nie je vždy dostatočné na to, aby zabránilo kumulovaniu vlhkosti či škodlivých baktérií, čo má za následok aj vznik plesní. Tie sa potom môžu objaviť aj na miestach, kde by ste ich čakali najmenej. Napríklad v skrini.
Počas jesenných a zimných mesiacov dochádza k zvýšenému počtu chorôb spôsobených vírusmi. Pravdepodobne každý z nás to už zažil. Viesť aktívny život v týchto chladných mesiacoch je často náročné nielen psychicky, ale aj fyzicky, nakoľko väčšinu času trávime v uzavretých miestnostiach. V nich sa síce vyhneme chladu, no kumulácii vírusov nezabránime. Práve naopak. Uzavreté teplé a vlhké priestory našich domácností, kancelárií, škôlok / škôl, obchodov či dopravných prostriedkov spĺňajú všetky podmienky pre rýchle množenie a šírenie vírusov. Všeobecne však platí, že čím lepšie poznáme svojho nepriateľa, tým lepšie sa mu, v prípade potreby, dokážeme brániť. Po prečítaní tohto článku vás už žiaden vírus len tak neprekvapí.
Trpíte alergiou na domáce zvieratá, no bez nich si život neviete ani predstaviť? Čo robiť, aby ste zmiernili svoje prejavy v prítomnosti štvornohých miláčikov? To je otázka, ktorú si kladú mnohí ľudia bojujúci s alergiami. Odpoveďou je intenzita alergickej reakcie vyplývajúca zo vzťahu alergik a domáci miláčik. Domáce zvieratá sú neoceniteľným prínosom pre blaho detí aj dospelých nielen po emocionálnej, ale aj po fyzickej stránke. Niekedy sa však stáva, že zaobstaranie si domáceho miláčika musíme prehodnotiť práve kvôli alergiám.
Pravdepodobne sa vám tomu nebude chcieť veriť, no je to naozaj pravda. Vzduch v uzavretých priestoroch je až 100 násobné viac znečistený ako vzduch, ktorý dýchame vonku. Podľa štatistík trávime v uzavretých priestoroch až 90% času. A práve táto skutočnosť veľmi výrazne prispieva k rozvoju respiračných ochorení vrátane alergií.
Zamysleli ste sa už niekedy nad dôležitosťou čističiek vzduchu? Ako a s čím nám pomáhajú a prečo dnes majú v domácnostiach, kanceláriách a iných verejnoprávnych inštitúciách také dôležité zastúpenie? Čističiek vzduchu je na trhu mnoho. Odlišujú sa však technológiou čistenia. Jednotlivé druhy čističiek vzduchu a využívané technológie nájdete v nasledujúcej tabuľke:
Štúdie dokazujú, že roztoče tvoria hlavnú zložku prachu v domácnosti a v závislosti od miesta výskytu ich môžeme pozorovať dokonca niekoľko druhov. Roztoče preferujú vlhké miesta a pórovité povrchy plné ich obľúbenej potravy (šupinky odumretej kože, huby, atď.). Roztoče sa, bohužiaľ, najčastejšie vyskytujú tam, kde ich chceme vidieť najmenej- v našich matracoch, vankúšoch, prikrývkach, pohovkách, kobercoch či záclonách.
Určite ste už počuli o tenkej vrstve nachádzajúcej sa v stratosfére našej planéty. Pravdepodobne ste zachytili aj to, že túto vrstvu tvorí plyn nazývajúci sa ozón, ktorý nás nejakým spôsobom chráni. A sme si takmer istí, že viete, že ozónová vrstva je stále tenšia, dôsledkom čoho sa stále častejšie stretávame s pokusmi o záchranu akejsi ozónovej diery. Viete ale, ako nás ozón naozaj chráni, čo ho vytvára, a ako nám škodí? Ste zvedaví? Máme pre vás odpovede.
Peľ je tvorený jemnými časticami proteínov, ktoré majú schopnosť vyvolávať alergie dýchacích ciest. Niektoré druhy rastlín môžu vyvolávať prejavy nádchy alebo dokonca astmy. Peľové častice sú mikroskopickej veľkosti a preto sú ľahko prenášané vzduchom. Po vdýchnutí vyvolávajú zápalovú reakciu charakteristickú pre nádchu či astmu. Ak peľové zrniečka ostanú po vdýchnutí celé, majú tendenciu usadiť sa v horných dýchacích cestách. V takomto prípade uvoľňujú alergény, ktoré spôsobujú reakcie ako kýchanie, výtok z nosa, slzenie očí a ďalšie príznaky typické pre nádchu. Nie vždy však ostávajú celé. Ak sa tieto častice rozštiepia na menšie, môžu putovať hlbšie do dýchacích ciest, napríklad do pľúcnych alveol, na základe čoho sa u jednotlivca môžu vyskytnúť astmatické záchvaty.
Aj vy sa snažíte užiť si zvyšok leta čo najviac vonku v prírode a vyťažiť z posledných slnečných a teplých dní maximum? Alergici by si však mali svoje letné destinácie a navštevované miesta dôkladne vyberať. Vycestovať do zahraničia, ubytovať sa v hoteli alebo kempovať? Možností je neúrekom. Aký názor však majú vaše dýchacie orgány na jednotlivé destinácie a na čo by ste si mali dávať pozor? Ponúkame vám niekoľko tipov, ako si spríjemniť pobyt v každom prostredí a ako vám k tomu dopomôže čistička / sterilizátor vzduchu AirFree.
V dôsledku prebiehajúcich klimatických zmien sú extrémne poveternostné javy čoraz častejšie, najmä počas vĺn horúčav. Tie môžu viesť k nárastu chorôb dýchacích ciest prejavujúcich sa napríklad teplotami, ktorých dôsledkom môžu byť akútne stavy, v krajných prípadoch dokonca smrť. Deti, starší či obézni ľudia alebo tí s chronickými chorobami (cukrovka, alkoholizmus, ochorenie obličiek, pečene a kardiovaskulárneho systému) a predovšetkým pacienti s chronickým respiračným ochorením mali v takýchto podmienkach dodržiavať určité pravidlá, aby predišli zdravotným komplikáciám.
Chystáte sa stráviť letné dni vo vašom letnom dome či na chalupe? Návrat na tieto miesta po dlhej neprítomnosti je zvyčajne plný spomienok, plánovania a ešte častejšie ako si uvedomujeme potencionálnych zdravotných problémov. Plesniam a baktériám sa darí vo vlhkom, uzavretom prostredí. Príbytky v blízkosti lesov majú vyššie riziko vzniku plesní kvôli vysokej koncentrácii kolónií plesní a vysokej relatívnej vlhkosti. Príbytky v blízkosti oceánov, riek alebo jazier môžu byť taktiež viac rizikové, pretože vysoká úroveň vlhkosti zvyšuje riziko vzniku nových kolónií plesní. Taktiež budovy so slabým prístupom slnečného žiarenia môžu mať vyššie riziko, pretože slnko je prírodný germicíd, ktorý ničí mikroorganizmy.
Počas svojho života drvivú väčšinu času strávime v uzavretých miestnostiach. Či už je to pôrodnica, kde prídeme na svet, byt, škôlka, škola, kancelária ... atď. To sú miesta, kde dochádza ku zvýšenej koncentrácií nielen bežného prachu, ale aj ku koncentrácií zdraviu škodlivých alergénov (peľov, spórov húb a plesní, roztočov a ich produktov) ako aj patogénov ako sú vírusy či baktérie. V dnešnej dobe, keď počet alergikov každoročne prudko narastá a hlavne v čase COVID-19 sa stáva používanie čističiek vzduchu životnou nevyhnutnosťou. Našťastie si ale môžeme pomôcť, napríklad čistením vzduchu prostredníctvom čističky – sterilizátoru vzduchu, ktorá je schopná jeho efektívnej dezinfekcie. Na rad logicky prichádza otázka, ako ju správne vybrať.
O tom, že dnes žijeme v modernej a uponáhľanej dobe, nemusíme zdĺhavo polemizovať. Veľa z nás pendluje medzi prácou a domovom, kde po celodennom zhone a strese padne únavou do postele. Povinnosti striedajú občasné radosti a snaha urvať si pre seba aspoň trošku toho voľného času. Počas víkendu či voľna v práci vyrážame na chatu, k vode či na hory, kde sa nemôžeme nabažiť čerstvého vzduchu a panensky čistej prírody. A pretože sa na nás zo všetkých strán valia informácie o zhoršujúcej sa kvalite životného prostredia a ovzdušia, hľadáme spôsoby, ako na čerstvom vzduchu stráviť pokiaľ možno čo najviac voľného času. Viete ale, že existujú možnosti, ako si taký čistý vzduch „vyrobiť“ priamo u seba doma? 8 náhodne vybraných testeriek z portálu Ženysro.cz sa o tom mohli presvedčiť počas mesačného testovania modernej čističky Airfree. Ako testovanie dopadlo? Poďme sa spoločne pozrieť!
Alergie, prach, plesne, baktérie a vírusy. Najväčších nepriateľov nášho zdravia často ani nevidíme. Zatiaľ čo predtým stačilo pre osvieženie vzduchu otvoriť okno, dnešná koncentrácia ľudí na jednom mieste má negatívny vplyv na množstvo alergénov a patogénov vo vzduchu. Čističky vzduchu ale pomáhajú nielen alergikom.
Ste často chorí a trápia vás alergie? Dôvodom môže byť kvalita vzduchu, ktorý dýchate. Denne na nás číha množstvo neviditeľných strašiakov v podobe jemných prachových častíc, plesní, roztočov, peľových častíc, ozónu či baktérií a vírusov. Niekedy sa môže zdať, že čistý a zdravý vzduch je pre väčšinu ľudí na Zemi minulosťou. No rovnako ako v každom príbehu, aj tu existujú hrdinovia, ktorí si s nepriateľmi hravo poradia. Zoznámte sa s čističkami / sterilizátormi vzduchu Airfree a ich unikátnou termodynamickou technológiou. Veríme, že v našom novom e-booku nájdete všetko, čo potrebujete vedieť na to, aby ste z tohto príbehu vyšli ako víťaz.
Väčšina z nás trávi svoje dni v uzavretých priestoroch, ktoré sa málo, respektíve nedostatočne vetrajú. Vďaka tomu sú ideálnym prostredím, kde sa koncentrujú alergény a patogény ako vírusy a baktérie. Však to poznáte sami - do práce príde kýchajúci kolega s opuchnutým nosom a do druhého dňa ste s ním na jednej nádchovej lodi. Nádcha, čiže vírusová kvapôčková infekcia (okrem iných napríklad aj korona vírus), je však to najmenej, čo sa môže počas období chrípok či nádchy do našich pľúc dostať. Vzduch v nevetraných miestnostiach s vysokou fluktuáciou ľudí býva nezriedka zaplnený rozmanitými alergénmi, vírusmi, mikróbmi alebo spórami plesní. Pravidelné vdychovanie týchto častíc so sebou však môže niesť veľmi negatívne a žiaľ aj trvalé následky pre naše zdravie. Niektoré plesne sa napríklad vyznačujú vysokou karcinogenitou.

Jarné a jesenné mesiace sú obdobím vírusových a bakteriálnych ochorení, ktoré každoročne postihnú viac ako 10% populácie. Určite súhlasíte, že skončiť na Vianoce či krásne slnečné dni s nádchou a kašľom nie je nič príjemné. Preto sú potrebné preventívne opatrenia, ktoré vás efektívne ochránia. Skvelou prevenciou je určite očista a naštartovanie imunitného systému, ktoré môžeme dosiahnuť správnou a vyváženou stravou a aktívnym spôsobom života, no dôležité je aj prostredie, v ktorom sa väčšinu času nachádzame a ktoré by sme malo byť takpovediac zdravé. Splnenie poslednej menovanej podmienky však v súčasnej pretechnizovanej dobe nie je úplne najjednoduchšie. Bohužiaľ, čistému prostrediu a vdychovanému vzduchu nepridáva ani obmedzené vetranie, s ktorým je neodmysliteľne spojená minimálna cirkulácia kyslíka v interiéri, kde sa medzi sebou baktérie a vírusy neustále množia a prenášajú z jedného človeka na druhého. A v neposlednom rade musíme spomenúť aj prechladnutia a choroby v škôlkach či školách, ktoré milé deti nevedomky vpustia do vášho príbytku. Ako týmto nepríjemnostiam predchádzať? Odpoveďou môžu byť čističky vzduchu Airfree!
Podľa vyjadrenia rešpektovaného britského portálu pre alergikov Allergybestbuys existujú na svete dva druhy čističiek vzduchu, ktoré majú potenciál ničiť nebezpečné vírusy vrátane obávaného korona vírusu SARS-CoV-2. Jednou z nich je aj značka čističiek a sterilizátorov vzduchu predávaná na českom a slovenskom trhu Airfree, ktorá pracuje s patentovanou termodynamickou technológiou TSS.
O tom, že je dnešná doba rýchla, svet uponáhľaný a nikto nič nestíha, počúvame zo všetkých strán. Väčšina z nás sa pohybuje vo víre svojich povinností a pritom sa snaží o zachovanie zdravého životného štýlu. Nedostatok času a znepokojujúce informácie o zhoršujúcej sa kvalite prostredia, v ktorom žijeme, nás núti hľadať spôsoby, ako si môžeme sami jednoducho, rýchlo a efektívne vytvoriť čo najlepšie podmienky pre zdravie vlastné i zdravie svojej rodiny.
Väčšina z pracujúcich ľudí si nemôže dopriať luxus nemocenskej dovolenky. Bohužiaľ, je to jedným z dôvodov, prečo sa ochorenia šíria medzi ľuďmi rýchlejšie a viacej z nás tak ochorie. Kolega z práce dostane chrípku, má ale „tuhý korienok“ a znáša ju bez problémov, teda stále chodí do práce. Šírenie COVID-u ukázalo, že časť populácie prenáša toto vírusové ochorenie bez príznakov. Jeho kolegovia či návštevy, bohužiaľ, také šťastie nemajú a môžu ochorieť s výrazne ťažším priebehom choroby. Takémuto scenáru sa však dá jednoducho predchádzať.
Alergie, prach, plísně. Největší nepřátele našeho zdraví často ani nevidíme. Zatímco dříve stačilo pro osvěžení vzduchu otevřít okno, dnešní koncentrace lidí na jednom místě má negativní efekt na množství alergenů ve vzduchu. Čističky vzduchu ale pomáhají nejen alergikům.
Témata jako zdravá životospráva, aktivní životní styl a různé způsoby posilňování imunity na nás v současné době vyskakují z každého média nebo sociální sítě. Rozhodně se v tomto směru svět hýbe správným směrem a je určitě pozitivní, že parky se v České a Slovenské republice naplnily běžci, bruslaři a i ve fitness centrech potkáte dnes daleko více lidí než před pár lety.
Uspěchaná doba, všudypřítomný stres, hektický životní styl a znepokojující informace o neustále se zhoršující kvalitě ovzduší nás nutí hledat alternativy, díky nimž můžeme vytvořit zdravé prostředí nejen sami pro sebe, ale také pro své nejbližší. Souvislost kvality ovzduší se zdravotním stavem člověka je podle vědců nepochybná. Díky nejrůznějším opatřením, která byla ve světě v průběhu let zavedena, vzrostla střední délka života o několik dlouhých měsíců. Současná situace ovšem není natolik uspokojivá, jak se může na první pohled zdát. Proto se dostávají ke slovu alternativní pomocníci, jež mohou místnost zbavit prachových částic PM2,5, virů, bakterií a dalších nepřátel zdravého prostředí, v němž dennodenně pracujeme, spíme, stravujeme se, odpočíváme – zkrátka a jednoduše žijeme.
Podzimní měsíce jsou předzvěstí chřipkových epidemií, které každoročně postihnou více než 10 % populace. Protože ulehnout před Vánoci s rýmou, kašlem a teplotou není nic, o co bychom stáli, je potřeba tomuto zákeřnému onemocnění, které ve své akutní a neléčené formě každoročně zabije zhruba 2000 Čechů, předcházet. Skvělou prevencí je jistě očista a nastartování imunitního systému, kterých můžeme dosáhnout správnou a vyváženou stravou a aktivním způsobem života, ale také snaha přebývat v pokud možno co nejčistším prostředí.
Portugalská značka AirFree, zaoberajúca sa revolučným čistením vzduchu a ktorou sme distribútorom pre Slovenský a Český trh, predstavila na výstave výrobok ktorý ide mimo ich sortimentu a slávia s ním úspech.
O tom, že dnes žijeme v moderní a uspěchané době nemusíme zdlouhavě polemizovat. Řada z nás pendluje mezi prací a domovem, kde po celodenním shonu a stresu padne únavou do postele. Povinnosti střídají občasné radosti a snaha urvat si pro sebe alespoň trošku toho volného času. Během víkendu či volna v práci vyrážíme na chatu, k vodě či na hory, kde se nemůžeme nabažit čerstvého vzduchu a panensky čisté přírody. A protože se na nás ze všech stran valí informace o zhoršující se kvalitě životního prostředí a ovzduší, hledáme způsoby, jak na čerstvém vzduchu strávit pokud možno co nejvíce volného času. Víte, ale že existují možnosti, jak si takový čistý vzduch „vyrobit“ přímo u sebe doma? 8 testerek z portálu Ženysro.cz se o tom mohly přesvědčit během měsíčního testování moderní čističky Airfree. Jak testování dopadlo? Pojďme se společně podívat!
Ďalší ebook plný užitočných informácií len a len pre Vás, ktorý si môžete stiahnuť do vášho počítača, mobilu alebo tabletu. Strácate sa v ponuke čističiek vzduchu, neviete ako si vybrať? V publikácií, ktorú Vám teraz prinášame nájdete informácie nie len o rôznych typoch čističiek vzduchu, o postupe ako si správnu čističku vybrať, ale aj informácie o tom pre koho je vhodná a v čom Vám môže pomôcť. Ebook taktiež obsahuje zaujímavé informácie o škodlivinách vo vzduchu a ich dopade nie len na naše zdravie. V našom ebooku taktiež nájdete aj výsledok nášho „pokusu“ s najtestovanejšou čističkou vzduchu na svete!
O tom, že je dnešní doba rychlá, svět uspěchaný a nikdo nic nestíhá, slýcháme ze všech stran. Většina z nás se pohybuje ve víru svých povinností a přitom se snaží o zachování zdravého životního stylu. Nedostatek času a znepokojivé informace o zhoršující se kvalitě prostředí, ve kterém žijeme, nás nutí hledat způsoby, jak si můžeme sami jednoduše, rychle a efektivně vytvořit co nejlepší podmínky pro zdraví vlastní i zdraví své rodiny.
Čističkám vzduchu značky Airfree môže byť pre bežného spotrebiteľa ťažké uveriť. Ich prácu voľným okom nevidíme, nepočujeme ich, necítime. Jediný spôsob ako si môžeme overiť ich fungovanie (pokiaľ nemáte doma mikrobiologické laboratórium) je nechať Airfree vykonávať svoju prácu a sledovať pozitívne účinky na naše zdravie. Či Airfree naozaj funguje a aké má s touto čističkou vzduchu skúsenosti sme sa opýtali jedného z prvých majiteľov čističky vzduchu s patentovanou technológiou Airfree na Slovenku – Viktora Bódiho
Každoročný strašiak „chrípka“ opäť útočí v celej svojej sile. Kam sa pohnete stretávate nakazených ľudí – v dopravných prostriedkoch, v kanceláriách, v školách, škôlkach, v obchodoch. Rýchla doba vytvorila trend neliečenia a nedoliečovania sa, čo pomáha ešte k rýchlejšiemu šíreniu choroby a ohrozuje tak väčšie množstvo obyvateľstva. Práve v prvé dni choroby (kedy si človek ešte nahovára, že mu nič nie je) je najväčšie riziko šírenia infekcií. Vedecké výskumy ukazujú, že baktérie, vírusy, huby, spóry plesní, pele spôsobujú 10-20% infekcií, ktoré sa môžu šíriť prirodzeným spôsobom alebo napríklad aj urýchleným ventilačným systémom a vlhkosťou vzduchu – v nemocniciach taktiež kožnými šupinkami pacientov alebo zdravotného personálu. Zaujímavosťou taktiež je, že inkubačná doba chrípky je 12 až 72 hodín a v oblečení je vírus schopný prežiť až 12 hodín.
Mnoho domácností i firiem sa každoročne rozhoduje, či na najteplejšie mesiace v roku zaobstarať do svojich priestorov klimatizačné zariadenie. V priebehu leta sa zdá byť klimatizácia v kancelárii, ktorá je napríklad navyše otočená smerom na juh, úplnou nevyhnutnosťou. Keď už sa ale spoločnosť rozhodne potešiť svojich zamestnancov kúpou klimatizácie, prečo ich vedenie stále nervózne krčí ramenami, keď sa ich zamestnanci opýtajú na možnosť zakúpenia čističiek vzduchu?
Stojíte pred otázkou či potrebujete čističku vzduchu? Na akom princípe pracuje, kde sa Vám bude hodiť a kam ju umiestniť? Rozhodovanie vám určite uľahčí prečítanie si najčastejšie kladených otázok. Ak medzi nimi nenájdete odpoveď na tú vašu, neváhajte a napíšte nám....
Denne sú dve tretiny populácie Českej republiky vystavené vyššej, než povolenej koncentrácie pevných prachových častíc - alebo poletujúceho prachu. Tento prach je nášmu zraku skrytý, lebo sa jedna o veľmi malé čiastočky. A v tom je práve ich najväčšie nebezpečenstvo. Čím menšie, tým zákernejšie sú pre náš organizmus. Poďme si teda o nich povedať niečo detailnejšieho.
Ste často podráždení? Nemôžete sa koncentrovať? Bolí vás hlava, škriabe v krku, šteklí vás v nose, nemôžete dýchať či vás svrbia oči? To všetko môže mať jednoduchú príčinu a tou je znečistený vzduch.
Ani v súčasnej dobe nie je na trhu veľa prístrojov, ktoré by sme mohli nazvať čističkami vzduchu. Preto, pokiaľ si takéto zariadenie chceme obstarať, musíme najprv zistiť a pochopiť, ako pracuje a ako si čističku vhodne vybrať práve pre náš domov, či už si ju chceme obstarať zo zdravotných, stavebných či iných dôvodov. Pokiaľ podceníme získanie potrebných informácií a správny výber čističky, často potom môžeme naraziť na problémy, napríklad, že čistička filtruje vzduch nedostatočne.
Čističky vzduchu značky Airfree pomáhajú výrazne znižovať znečistenie vzduchu v interiéri. To predovšetkým vďaka patentovanej technológií skrytej vo vnútri každého prístroja. Navyše sú okrem tejto technológie unikátne tiež svojím príjemným dizajnom. Poďme sa ale zamerať na to podstatné , o čo pri výrobkoch pre zlepšenie kvality života naozaj ide.
V poslednej dobe je okolo nás mnoho vedeckých článkov, správ a iných podnetov, ktoré v nás vzbudzujú strach z vírusov, plesní, baktérií, roztočí a ďalších škodlivých mikroorganizmov, ktoré nás obklopujú a znepríjemňujú nám život. Spôsobujú alergie, rýchlejšie šírenie chorôb a ohrozujú najmä tých, ktorých chceme strážiť najviac – naše deti. V 21. storočí už našťastie vieme proti týmto potvorkám bojovať.
Podzim je v plném proudu a většina z nás tráví své dny v uzavřených prostorech, které se vzhledem k nízkým venkovním teplotám málo větrají. Díky tomu se tak stávají rejdištěm pro nejrůznější nemoci a viry. Však to znáte sami – do práce přijde kýchající kolega s oteklým nosem a do druhého dne jste s ním na jedné rýmové lodi.