Recenzia JBL Flip – kvalitný zvuk zbalený na cesty

Recenzia JBL Flip – kvalitný zvuk zbalený na cesty

Renomovaná značka JBL má vo svojom porfóliu reproduktory rôznych druhov. Produkty z rady Flip patria k tým menšieho vzrastu a kombinujú zaujímavý design s kvalitným zvukom. JBL si vytýčil ako cieľ najmä mladú generáciu, a to ako svojím štýlom, tak aj prednosťami, kedy môže byť JBL Flip dokonalým spoločníkom v aute, na pláži alebo kdekoľvek inde, kde zrovna trávite čas.
JBL už vydalo taktiež druhú generáciu rady Flip a dostupné sú obe súčasne s cenovým rozdielom cca 30€. V tejto recenzii sa pozrieme na prvú generáciu reproduktorov.

JBL Flip

     Flip je štýlovým a najmä veľmi ľahko prenosným "valčekom" , ktorý hravo strčíte do plážovej tašky či batôžku, a tak ho môžete mať kedykoľvek so sebou. Nemusíte sa ho navyše ani hanbiť niekde vystaviť, kovová mriežka chrániaca dva 5W reproduktory, ktorá nesie logo JBL, pôsobí veľmi moderným dojmom. Ani plasty použité na bokoch vôbec nevyzerajú lacno.

     Flip je ponúkaný hneď v niekoľkých farebných variantoch a podľa farby, ktoré si zvolíte, sa sfarbí celý reproduktor. Spoločný prvok, ktoré majú všetky farebné varianty, je iba strieborné lemovanie na okrajoch reproduktora, inak si môžete vybrať medzi konzervatívnou čiernou alebo bielou farbou, ale možno si vyberiete modrú, červenú, zelenú či fialovú verziu. Vyberie si naozaj každý . JBL Flip tak nemusí byť iba prenosným reproduktorom, ale zároveň do neho môžete premietnuť svoj osobitý štýl.

Neprehliadnite:
IFA 2015: JBL Trip
JBL Flip

     Elegantná konštrukcia, ktorá je však zároveň veľmi pevná, robí z Flip schopného spoločníka pre všetky príležitosti. Nájdeme na ňom len nevyhnutné množstvo ovládacích prvkov. Na jednom z bokov je tlačidlo pre vypnutie, kolíska pre ovládanie hlasitosti a tiež tlačidlo pre prijímanie/ukončenie hovorov, čo spoločne s integrovaným mikrofónom pridáva tomuto zariadeniu možnosť ďalšieho využitia. Vedľa reproduktora a štýlového doplnku tak poslúži aj ako nástroj pre skupinové telefonáty.

     Na druhom konci "valčeka" nájdeme otvor pre adaptér a 3,5mm jack vstup. Skrze neho je možné pripojiť ľubovoľné zariadenie, ale pochopiteľne - ako u každého moderného zariadenia - ani u Flip nechýba možnosť bezdrôtového prenosu audia cez Bluetooth. Spárovanie Vášho iPhone s reproduktorom tak bude otázka pár sekúnd a Flip je okamžite pripravený začať prehrávať. Menším neduhom prvej generácie Flip je len v nemožnosti nabíjať ju cez USB, a preto so sebou budete musieť vždy mať prenosný kábel. V druhej generácii už však JBL všetko vyriešilo a vybavilo svoj produkt microUSB portom.

JBL Flip

     Na jedno nabitie dokáže Flip prehrávať hudbu päť hodín, takže ho budete musieť nabíjať častejšie ako napr. predtým recenzovaný Harman/Kardon Esquire, a pri dlhších akciách bez zdroja nevydrží. Výhoda Flip je ale predovšetkým v jeho kompaktných rozmeroch, ktoré doslova nabádajú, aby ste si ho pribalili do batohu, keď niekam vyrážate, alebo pokojne postavili na palubnú dosku auta. S praktickým neoprénovým obalom, ktorý je súčasťou balenia, budete mať istotu, že sa reproduktoru pri prenášaní nič nestane.

Zvuk
     Kto by si pomyslel, že sa zo 160mm (na dĺžku)valčeku nemôže ozývať kvalitný zvuk, vyvedie ho Flip veľmi rýchlo z omylu. JBL je zárukou kvality a čistý a bohatý zvuk to potvrdzuje. Nenájdeme tu navyše ani problém s basami, čo niektoré konkurenčné zariadenia z kategórie "malých reproduktorov" majú. Pochopiteľne s Flipom nedosiahneme také výsledky ako s integrovaným subwooferom, ale to nakoniec ani nie je účel tohto reproduktora.

Neprehliadnite:
JBL Flip 2 - prekvapivo hlučný valček
JBL Flip

     Jeho hlavným cieľom je kvalitne ozvučiť akýkoľvek priestor, kam ho práve postavíte, a pokiaľ sa jedná o stredne veľkú miestnosť, poradí si s tým Flip dobre. Existujú aj hlasnejšie reproduktory tejto veľkosti, ale Flip ponúkne prakticky neskreslený zvuk aj pri najvyššej hlasitosti, hoci má potom hojdavý charakter, a tak odporúčame pre optimálne počúvanie držať hlasitosť do 80 percent.

     JBL so svojím Flipom oslovuje mladých ľudí, čo v prípade hudby nie je úplne jednoduché. Každý totiž počúva iný štýl a vydarený dizajn nemusí byť pri kúpe to jediné, čo rozhoduje. Flip si však poradí aj tu, pretože z neho znie dobre pop, metal aj elektronická hudba. Na cestách tak nesklame fanúšika takmer akéhokoľvek hudobného štýlu.

Záver
     Rukami mi prešla už slušná rada malých reproduktorov, líšiacich sa diametrálne v kvalite reprodukcie. U značky JBL si však môžete byť takmer istí, že čo sa týka kvality, nesiahate vedľa. Flip ponúkne vyvážený, čistý zvuk s dostatkom basov aj výšok. Či už s ním budete počúvať film na notebooku alebo si pustíte hudbu z telefónu, odvedie skvelú prácu. Mal som možnosť vziať si Flip na niekoľkodenné dovolenku a skvelo na hoteli poslúžil večer pri sledovaní sci- fi filmu na MacBooku alebo počas dňa pri streamovanie internetového rádia či púšťanie hudby z iPhonu.

JBL Flip

     Kombinácie osobitého designu a kvalitného reproduktoru, ktorý dokáže bez zaváhania prehrať prakticky akúkoľvek hudbu, je dobrým receptom pre oslovenie mladých ľudí hľadajúcich štýlový doplnok. Malou chybičkou krásy je spomínaný proprietárny adaptér, ktorý však rieši druhá generácia Flipu. Výdrž by síce mohla byť väčšia, ale päť hodín je vzhľadom ku kvalite zvuku aj tak pomerne slušných. Za kvalitu so značkou JBL sa platí, nič menej s ohľadom na vyššie spomínané skutočnosti je cena malého valčeka Flip veľmi príjemná. JBL Flip môže byť Váš už za 85 €.
comments powered by Disqus