Ako vyzerala starostlivosť o krásu v 30. rokoch

Ako vyzerala starostlivosť o krásu v 30. rokoch

     Čo bolo divné na výtvoroch niektorých vynálezcov v 20. storočí? Vezmite si čokoľvek, čo je možné si dobre predstaviť, a je pravdepodobné, že niekto v 20. storočí vynašiel naozaj divnú verziu takéhoto výtvoru. V minulosti tu boli tony zvláštnych vynálezov, ale nájdeme dokonca aj niekoľko prístrojov pre krásu, ktoré vyzerali dosť zvláštne až desivo.
     Dnes si ženy upravujú vlasy ich umiestnením na rozžhavené platne žehličky alebo pomocou kulmy. Ale v tej dobe sa navíjali vlasy až do spleti hustých a zahrievaných drôtov. V tej dobe ľudia nosili divné a desivé masky v snahe zdokonaliť svoju pokožku. Dnes ženy potrebujú len krém alebo v najhoršom prípade pleťovú masku a nejaké tie uhorky.

     Na druhej strane, niektoré z týchto vynálezov vyzerajú skvele – kto z nás nemal ráno, kedy by vymenil čokoľvek za masku z mrazáku?

     V 30. rokoch bolo populárne ošetrenie pieh zmrazením, konkrétne oxidom uhličitým. Oči pacientov boli pokryté hermeticky uzatvárateľnými zátkami, nos bol pre ochranu zapchatý a dýchalo sa trúbkou.
Krása v 30. rokoch
     Sústava veľkých verzií fénov sa takto venovala zákazníčke v 20. rokoch
Krása v 30. rokoch
     Proces s trvalými účinkami na vlasy. Nemecko, 1929.
Krása v 30. rokoch
     Tento prístroj z roku 1930, vynález Max Factor, pomáha upravovať make – up.
Krása v 30. rokoch
     Táto desivá maska zo 40. rokov mohla byť zapojená do elektriny pre zahriatie tváre a hlavy za účinkom stimulácie obehu a oživenia vzhľadu pokožky.
Krása v 30. rokoch
     Zoštíhľovacie salóny v 40. rokoch vymýšľali najrôznejšie metódy chudnutia. Jednou z nich boli masážne kreslá, ktoré masírovali nohy klientok kovovými valcami.
Krása v 30. rokoch
     Starostlivosť o klientky, v salóne krásy Heleny Rubinstein
Krása v 30. rokoch
     Pred vynálezom opaľovacieho krému v polovici 40. rokov nosili naháči tento odev, aby sa ochránili pred slnkom. Tento model má vstavané slnečné okuliare.
Krása v 30. rokoch
     Ženy z predvojnovej doby by strávili hodiny s vlasmi zviazanými do strašidelných topených zariadení, ako sú tieto. Výsledok – moderné zvlnenie vlasov.
Krása v 30. rokoch
     Ovocná pleťová maska z 30 rokov.
Krása v 30. rokoch
     Táto módna kapucňa zo 40. rokov sľubovala svojej klientke ružovú pleť znížením atmosférického tlaku okolo hlavy, čo malo simulovať vysokohorské podmienky.
Krása v 30. rokoch
     Tento sací prístroj sa skladal z malých sklenených trysiek, gumových  hadíc a vákuových púmp. Sľuboval hladkú pokožku bez škvŕn.
Krása v 30. rokoch
     Tieto dve ženy z 20. rokov sa zbavovali vrások a nedokonalostí tým, že nosili gumové „kozmetické“ masky.
Krása v 30. rokoch
     Pleťovú masku „Kocovinové nebo“ taktiež vymyslel Max Factor. Predstavovala plastové kocky, ktoré mohli byť naplnené ľadom. Maska bola populárna u hollywoodskych hviezd v 40. rokoch a používali ich po každej veľkej párty.
Krása v 30. rokoch
comments powered by Disqus