VARTA Indestructible - nerozbitná baterka nielen na cesty

VARTA Indestructible - nerozbitná baterka nielen na cesty

Tma nás desí od počiatku dejín. Deň máme radšej, aj keď šero a tma majú taktiež svoje kúzlo a moc. S dobrou baterkou ale nie je potrebné sa tmy báť. Stačí ju mať u seba, keď potrebujeme jednoducho tme odkázať do patričných medzí a narušiť ju lúčom svetla.
Lacné a nekvalitné - nebrať!
     Mám doma šuplík plný nefungujúcich bateriek. Veľkých aj malých, s rôznymi batériami. Bohužiaľ väčšina nesvieti, iba jedna z nich. Nechávam si ju ako náhradný diel pre ďalšie baterky, ktoré by náhodou mohli byť rovnaké a niečo z nich by sa mohlo hodiť. Proste občas si kúpim baterku len preto, že tá stará sa rozbila, vybila alebo niečo na nej opäť nefunguje. A baterka musí byť či doma, či v aute. Celé to dosť pripomína známe príslovie, že nie som tak bohatý, aby som si kupoval lacné veci. Je fakt, že niekoľko skvelých farebných nesvietiacich bateriek nepredbehne jednu svietiacu, fungujúcu. A k tomu som sa nakoniec dopracoval.

Varta Indestructible

     Vyskúšal som si odolnú baterku od VARTY a viem, že ďalej nemusím hľadať. Nie je tak lacná ako tie v šuplíku, ale súčet ich zriaďovacích cien nakoniec jej cenu skoro dvakrát prevýšil. Zato kvalitou tým ostatným VARTA ďaleko utiekla.

Vyskúšaná na dovolenke
     Po zahliadnutí videa o odolnosti svietidla som sa rozhodol k nej chovať taktiež trochu mačovsky. Prežila s nami dovolenku a to ako nad vodou, tak aj pod vodou, na výletoch v horách a vo vrecku batoha.  Skúsil som ju hodiť a prejsť autom. A jej to bolo jedno. Myslím, že si doma vyprázdnim jeden šuplík nefunkčných bateriek a bude tam miesto iba pre túto jednu.

Neprehliadnite:
Prežije Varta test deťmi?
     Varta INDESTRUCTIBLE spĺňa všetko, čo od svietidla chceme. Dobre svieti a najmä dlho vydrží.

Varta Indestructible

Varta a svietidlá na cestách
     Kde takú odolnú a výkonnú baterku využijete? Prakticky všade. V aute, na cestách, na výletoch do hôr, na opekačke, pri a vo vode. Vďaka jej životnosti máte istotu, že sa Vám vždy rozsvieti a poslúži, kedykoľvek ju budete potrebovať. Keď Vám vypadne z ruky alebo taktiež z druhého poschodia, prežije to. Zdvihnite ju a môžete pokračovať ďalej vo svojej aktivite. Ako malí sme často chodili do táborov. Často však pri častom rozsvietení a používaní tieto svietidlá nevydržali a koncom tábora už sme fungovali v tme. Svietidlá nemali radi vlhkosť a zabrali veľa priestoru, a o ich váhe sa snáď už ani nemusíme baviť..

Varta Indestructible

     Odolná VARTA dokáže svietiť viac ako 35 hodín. Ich svetelný tok je viac než 100 lúmenov. Baterku VARTA Indestructible napájajú dve tužkové batérie. Telo je hliníkové. Ich lúč dosiahne do vzdialenosti 150m. To môžem podľa vlastnej skúsenosti potvrdiť. Žiarovka je 1wattová. Zadný vypínač aj predné sklo je chránené nasadenou gumovou krytkou, ktorá bude mať pri páde prvý ochranný kontakt so zemou.

Dobre sa drží
     Vďaka malým tužkovým batériám je telo baterky v otázke priemeru malé a dobre sa drží ako mužom, tak aj ženám. Keď máte v dlani VARTA Indestructible, viete, že držíte kus niečoho odolného a s dlhou životnosťou. Konštrukcia je vymyslená tak, aby puzdro ukrývajúce akumulátory a LED bolo čo najodolnejšie. Predný prstenec svietidla je štvorcový. Krásne o ňu ide oprieť palec a úchop je ešte lepší. Rôzne pekné baterky v pestrých farbách na nás pokukujú v mnohých obchodoch. Sú pekné, svietia, stoja pár €, aj chvíľu vydržia a svietia ale veľmi odolné však nie sú. Keď Vám spadnú na zem, môžete sa s nimi rozlúčiť, buď praskne sklíčko alebo obal. O odolnosti proti vode môžeme len snívať, často sú zoxidované a svetelný výkon je limitujúci. To všetko si uvedomíte, až keď si vezmete do rúk poriadnu baterku. Nemusí byť veľká, ani nemusí byť na niekoľko monočlánkov. Stačí, keď je odolná a svieti. VARTA Indestructible má viacpolohový vypínač. Na jedno stlačenie svieti dobre, ale menej, na ďalšie stlačenie sa rozsvieti naplno a oslnivo. Jednoducho dosvietite na koniec futbalového ihriska alebo do koruny stromov. V noci sa do svetla baterky určite nepozriete. Jasný lúč Vám to vlastne ani nedovolí.

Neprehliadnite:
Víkendový test odolnosti
Varta Indestructible

     Nerozbitná baterka Indestructible patrí medzi najodolnejšie civilne predávané baterky na svete. Môžete ju pustiť z výšky 9m. Môžete ju pustiť z výšky 9m, zapáliť alebo nechať zmrznúť v kocke ľadu. Ak si myslíte, že som sa zbláznil, alebo mi za tento článok dobre zaplatili, tak sa presvedčte sami. (napr. na toto video).
comments powered by Disqus