Prenosné reproduktory

Prenosné reproduktory

     Z oblasti reproduktorov, ktoré si môžete zobrať na cesty, tu máme ďalšie modely. Tento segment sa v posledných dvoch rokoch poriadne rozrastá a pribúdajú neustále nové modely. V teste máme dva podobné modely Creative Airwave, no cena aj naše testovanie prezradia, že rozdiely nie sú len v prívlastku HD. Perličkou je však reproduktor Go+Play Wireless.
Harman/Kardon Go+Play Wireless
Harman/Kardon Go + Play Wireless     Hudobnú perličku pre nadšencov kvalitnej muziky predstavuje tento model. Ide o špeciálny reproduktor nabitý zvukovými technológiami, ako to už býva pri produktoch Harman/Kardon zvykom. Vyhotovenie je netradičné a rozhodne upúta pozornosť. O zvukový prejav sa stará hlavne dvojica stereofónnych meničov. Dva basové meniče Atlas a dva výškové Ridge sa postarajú o širokospektrálne šírenie zvuku, pretože ide o výstup dvojíc vpredu aj vzadu. Zo zvukovej stránky je to silná zostava na pokrytie väčšej miestnosti. Výkon meničov je 2 × 15 W pre výškové a 2 × 30W pre subwoofery. Úplne ideálne sa reproduktor uplatní v obývačke ako audiosúprava k TV alebo Hi-Fi zariadeniu. Z hudobnej stránky si vychutnáte dynamické basy a pokrytie zvyšných pásiem reprodukcie. Zvuk je mohutnejší, než by sme očakávali pri takomto type reproduktora, a prekoná aj podstatne väčšie modely. Celkovú akustiku ocenia aj nároční poslucháči. Podiel na tom má aj technológia inteligentného ekvalizéra, ktorá jednak upravuje priamo v reproduktore signál prichádzajúci do DSP a zároveň slúži práve na vytvorenie efektu pokrytia zvuku akéhokoľvek priestoru. Cena síce nie je najnižšia, no v tejto kategórii ju považujeme za primeranú. Ocenili sme aj nadpriemernú stabilitu reprodukcie a technológiu HARMAN TruStream. Vďaka nej je prepojenie cez Bluetooth nielen rýchle a bez odmĺk pri prechádzaní skladbou, ale zvyšuje sa prenos frekvenčného pokrytia.

Hodnotenie
+ Mohutné a dynamické basy, vyladenie zvuku, sústava meničov, vynikajúci zvuk
- Žiadne podstatné

Verdikt PC REVUE
     Reproduktory Creative Airwave HD a Creative Airwave sú si veľmi podobné. Podľa sumy, ktorú ste ochotní zaplatiť, sa môžete medzi nimi rozhodnúť. Prvý model má silnejší zvukový prejav a kovovo-plastové vyhotovenie. Druhý model má zase o 5 hodín dlhšiu výdrž, no chýba mu zosilňovač SCA. Oba však hrajú dobre a odporúčame ich. Pre hudobných nadšencov je tu model Harman/Kardon Go+Play Wireless

Neprehliadnite:
Harman Kardon Go+Play Wireless: Velkolepý zvuk a styl, který vás rozpohybuje
PCRevue 07/2013
comments powered by Disqus