Recenzia Harman/Kardon Esquire – reproduktor v štýle Mac Mini

Recenzia Harman/Kardon Esquire – reproduktor v štýle Mac Mini

Spoločnosť Harman Group vlastní hneď niekoľko značiek audio hardwaru, na poli prenosných Bluetooth reproduktorov je potrebné spomenúť najmä JBL a Harman/Kardon. Zatiaľ čo JBL sa sústredí najmä na bežného užívateľa, Harman/Kardon ako taký sa profiluje ako prémiová značka, čo je vidieť po stránke designu na prvý pohľad.

Jeden z najlacnejších reproduktorov, ktorý u tejto značky nájdete, je Esquire so štvorcovým pôdorysom pripomínajúci Mac mini. S najmenším počítačom od Apple zdieľa hneď niekoľko vlastnosti. Je dôležité spomenúť predovšetkým precízneho spracovania. Brúsený hliník po strane a polykarbonátová časť vyvedená do kože na zadnej strane zanecháva dojem prémiového tovaru, celý vzhľad dopĺňa farebná mriežka na vrchu s honosným chrómovým nápisom s menom spoločnosti v jeho strede.


Harman/Kardon Esquire


Bočné steny nie sú z hliníka celé, je tu predelenie pogumovaného plastu ladiaceho s hornou mriežkou. Tento typ predelenia trošku pripomína prvé iPhone a slúžia rovnako – pod plastovou časťou je ukrytý Bluetooth modul, cez celokovový rám by totiž signál prešiel veľmi ťažko, teda neprešiel. Na prednej strane nájdeme celkom sedem tlačidiel, okrem vypínacieho, vedľa ktorého sa nachádza aj svetelný pruh indikujúci, či je reproduktor zapnutý, taktiež ovládanie hlasitosti, tlačidlá play/stop, tlačidlo pre párovanie, vypnutie mikrofónu a prijatie/ukončenie hovoru.

Neprehliadnite:
Špička medzi prenosnými reproduktormi v Európe. Prečo by ste mali chcieť Esquire a Mini Esquire od Harman/Kardon?Harman/Kardon Esquire
Na pravej strane od tlačidiel sa nachádza 3,5mm jack vstup, ktorý umožňuje pripojiť káblom akýkoľvek hudobný prehrávač, microUSB pre nabíjanie a päticu indikačných LED diód, ktoré rovnako ako pri MacBooku ukazujú stav nabitia akumulátoru. Li-lon akumulátor s kapacitou 4000 mAh (nabíja sa 5 hodín) vydržia až desať hodín, čo je veľmi slušná doba reprodukcie.

Harman/Kardon Esquire
Celkovo pôsobí Esquie veľmi luxusným dojmom. Plastové časti rozhodne nevyzerajú lacne a napríklad obrúsenie hliníkových hrán sa dá porovnať s hranami iPhone 5/5s. Jednoducho spracovanie, ktoré by ste od reproduktora za 189€ očakávali.

Harman/Kardon Esquire
V balení okrem reproduktora nájdete taktiež pekné cestovné puzdro, nabíjací kábel a najmä zaujímavý akumulátor. Ten je výrazne väčší než bežný adaptér, ktoré sa k reproduktorom dodávajú. Je k tomu taktiež pádny dôvod. Obsahuje totiž až 3 USB porty. Jeden je pre Esquire a druhým môžete zároveň nabíjať napríklad iPhone alebo iPad. Sieťový adaptér je navyše modulárny a je možné ho použiť taktiež pre európske, tak aj pre britské a americké zásuvky. Ak teda plánujete s Esquire cestovať do spomínaných zemí, zároveň tak vyriešite nabíjanie Vašich iOS zariadení.

Harman/Kardon Esquire
Zvuk a konferenčné hovory
Esquire v sebe obsahuje dva 10W reproduktory, ktoré na svoju veľkosť a hlavne hĺbku dokážu produkovať celkom slušný zvuk. Ten je viac stredový a chýbajú mu výšky a basy. Ak budete počúvať ľahšie žánre, zvuk Esquire Vás milo prekvapí svojou čistotou reprodukcie, nič menej neodporúčali by sme ho pre tanečnú hudbu s mohutnými basmi alebo metalovou hudbou, zvlášť pokiaľ máte radi výraznejšie basové frekvencie. Reproduktor je každopádne pomerne hlasitý, čomu napomáha aj spomínaný  výrazný stredový zvuk a nemá problém ozvučiť aj väčšie miestnosti. Pozitívne je taktiež minimálne skreslenie pri vyšších hlasitostiach.

Harman/Kardon Esquire
Integrovaný duálny mikrofón spoločne s dedikovanými tlačidlami pre jeho vypnutie a príjem hovoru z Esquire robí celkom ideálne riešenie konferenčných hovorov. Kvalita mikrofónov je veľmi dobrá a s prehľadom prekoná aj ten v iPhone, druhá strana Vás bude počuť výrazne zreteľnejšie, čomu napomáha aj druhý mikrofón pre elimináciu okolitých ruchov. Inak aj celá konštrukcia Esquire napovedá, že sa hodí práve ako riešenie pre konferenčných hovorov.

Harman/Kardon Esquire
Záver
Čo sa Esquire rozhodne nedá poprieť, je jeho design. Všetky tri farebné kombinácie (biela, čierna, hnedá) vyzerajú veľmi dobre a celkovému spracovaniu nie je prakticky čo vytknúť. Aj keď reproduktor pri prenášaní chráni puzdro, sám o sebe pôsobí, že vydrží aj hrubšie zaobchádzanie. Aj keď je zvuk slušný, reproduktor nie je veľmi pre univerzálny odposluch, niekomu by mohli vadiť menej výrazné basy. Veľmi pozitívna je kvalita mikrofónu a celková použiteľnosť pre konferenčné hovory. Vzhľadom k prémiovému vzhľadu nebude v najmodernejšej konferenčnej miestnosti robiť hanbu.

Harman/Kardon Esquire
Reproduktor Harman/Kardon Esquire si môžete zakúpiť už za 189€ (v bielej, v čiernej a taktiež hnedej variante).

Harman/Kardon Esquire

comments powered by Disqus