Reproduktory do obývačky

Reproduktory do obývačky

     Osobné audio a prenosné systémy tentoraz vymeníme za zostavy, ktoré ozvučia vašu domácnosť. A nemáme na mysli len tú najmenšiu miestnosť. Všetky modely v teste sú ideálne do veľkej obývačky ako hlavný zvukový systém.
JBL OnBeat Rumble
     Reproduktor s dokovacím konektorom pre zariadenia s konektorom Apple Lightning je všestranné zariadenie na počúvanie hudby. Svojím výkonom v konfigurácii 2.1 poskytne ozvučenie aj do veľkej obývačky. V prednej časti má dva širokopásmové 64 mm meniče s výkonom 2 × 11 W a v spodnej časti basový menič s výkonom 28 W a priemerom 114 mm. Plastová konštrukcia je odolná a zabraňuje nežiaducim rezonanciám. Horná strana má spomínaný konektor, ktorý sa objaví po zatlačení na kryt s automatickým odklápaním. Predný lem je vybavený ovládacími tlačidlami. Je tu tlačidlo na zapnutie, prepínanie vstupov, ovládanie hlasitosti, aktivovanie rozšírených basov a nastavenie ekvalizéra na zvýšenie dynamiky stredov a výšok. Po chvíli testovania sme si na citeľne rozdielnu reprodukciu so zapnutými efektmi zvykli a tento režim sme bežne používali pri počúvaní. Všetky tlačidlá sú podsvietené. Skutočne efektná zadná časť tvarom pripomína športový automobil. Po okrajoch sú totiž výduchy basového reproduktora a medzi nimi doplňujúce konektory. Môžete pripojiť akékoľvek zariadenie cez vstup AUX alebo Bluetooth a takisto sa tu nachádza port USB na nabíjanie pripojených zariadení.

JBL OnBeat Rumble     Prehrávanie cez Bluetooth je vynikajúce riešenie pre tablety a smartfóny. Vyskúšali sme ho aj s počítačom. Párovanie aj prenos sú bezproblémové, postará sa o to technológia HARMAN TrueStream. Je to špeciálna technológia používaná v zariadeniach JBL na zachovanie čo najlepšieho prenosu zvuku. Reproduktor sme testovali pri viacerých konfiguráciách s nastavením zvuku. Pozitívna správa je, že spomínanými tlačidlami na tele zariadenia zvýšite kvalitu zvuku. Čiže nielenže netreba, ale doslova je nežiaduce využívať preexponované nastavenia vlastného ekvalizéra. No ak chcete využívať vlastné nastavenia, stačí vypnúť tlačidlo ekvalizéra s nápisom Club, vtedy máte výstup pod kontrolou. Veľmi dobré výsledky sme dosiahli pri spojení so zariadeniami certifikovanými Dolby Home Theater 4, ale aj pri využití ekvalizéra Unique v zariadeniach Sony. Kvalita zvuku modelu OnBeat Rumble je vynikajúca, skreslenie basov nepočuť ani pri vysokých hlasitostiach. A podstatné je, že kvalitný výstup si vychutnáte aj pri nízkych hlasitostiach.

HODNOTENIE
+ Dunivé a dynamické basy, rozšírená reprodukcia výšok a stredov, konektivita
- V tejto triede žiadne podstatné

Neprehliadnite:
Recenze JBL OnBeat Rumble: čas na párty!
Test ďalších reproduktorov Creative A250 a A550 si môžete prečítať v augustovom čísle PC Revue

PCRevue 08/2013
comments powered by Disqus