Reproduktory pre labužníkov

Reproduktory pre labužníkov

     V aktuálnom teste máme príjemnú zmes výkonných reproduktorových zostáv. Prinášame aj pohľad na dizajnové novinky, ktoré v tejto oblasti prakticky nemajú konkurenciu. Reproduktor je však predovšetkým o hudbe a tú si vychutnáte s ktorýmkoľvek modelom z nášho testu. Otázkou je, za akú cenu.
Harman/Kardon Nova

     Harman/Kardon patrí rozhodne medzi inovátorov na poli dizajnu hudobných systémov. Model Nova len podčiarkuje schopnosti tohto výrobcu a prináša špeciálne tvarované turbínové puzdro na basové reproduktory, aké sme ešte nevideli. Pri tejto značke však nie sme zvyknutí len na špičkový vzhľad, ale aj na vynikajúci zvuk. Priehľadné kryty reproduktorov ukrývajú patentovaný systém DSP a nadštandardný výkon pre stereozostavu. V každom reproduktore sú integrované dva meniče, jeden 63 mm basový a výškový s priemerom 35 mm. Výkonovo poskytuje potom silu 2 × 20 W pre basový a samostatne aj pre výškový, takže 40 W RMS je rozhodne slušný výkon na ozvučenie veľkej obývačky. Prepojenie s audiozariadením sa dá realizovať cez zvukový kábel AUX alebo cez Bluetooth. Aby bolo párovanie v súlade s modernými postupmi a čo najjednoduchšie realizovateľné, nechýba technológia NFC. Na tele reproduktora je po obvodovom páse sústava dotykových prvkov na prepínanie vstupov a úpravu hlasitosti. Dotykové ovládanie je návykové a korešponduje s celkovým dizajnom a podstatou tohto modelu. Potešili nás silné a najmä dynamické basy, ktoré si plnohodnotne vychutnáte aj pri ich zosilnení ekvalizérom. Výkonovo sú tu totiž značné rezervy, k čomu dopomáha konštrukčná stránka oboch kopulovitých častí. Cena reproduktorovej zostavy nie je malá, no zvuk, ktorý z nej dostanete, stojí za vypočutie. Model Nova by nemal byť skrytý za monitorom v pracovni, je určený na to, aby reprezentoval používateľa. Odporúčame ho ako hlavný zvukový systém do obývačky, či už k hernej konzole, TV, alebo HiFi súprave.


Harman/Kardon NOVA
HODNOTENIE
+ vynikajúci zvuk, dynamické basy, vyvážené podanie zvuku, NFC, Bluetooth, unikátne dizajnové spracovanie
- žiadne podstatné


Verdikt PC REVUE
     Creative T30 Wireless sú reproduktory s výborným pomerom výkon/cena, vychádzajúce z modelu Gigaworks T20. Produkujú vynikajúci zvuk. Harman/Kardon Nova sú reproduktory, ktoré neuniknú pozornosti. Popri unikátnom vzhľade sa hodia aj ako hlavný ozvučovací systém do veľkej obývačky. Jawbone Big Jambox Red Dot je takisto zaujímavý počin. Dizajnovo rozhodne, ale platí to aj pre zvukovú stránku. Vďaka väčším meničom produkujú bohatý dynamický zvuk. Sonos Play:5 je špičkový produkt, ktorý treba zapojiť do domácej multimediálnej siete a využívať v nej. Na toto je určený aj model Sonos Play:3. Oba reprodukujú čistý zvuk, závisí od možností a chuti priplatiť si. Drahší model totiž poskytuje oproti trojke dynamickejšie basy a hutnejší zvuk.


Neprehliadnite:
TEST Harman Kardon Nova: turbína, ktorá poteší nielen oko, ale aj ucho
Zdroj: PCRevue 11/2013
comments powered by Disqus