Reproduktory pre mobilné zariadenia

Reproduktory pre mobilné zariadenia

V tomto teste máme opäť niečo extra. Vyskúšali sme dva najnovšie modely od firmy Logic3, ktorá sa orientuje na výrobu reproduktorov a slúchadiel licencovaných pod značkou Ferrari. Dizajn zodpovedá autám tejto značky. Aj zo zvukovej stránky ide o výkonné modely. Priaznivci zvuku iste dobre poznajú aj značku JBL a my sme vyskúšali vskutku zaujímavé zariadenia. Nie sú to len klasické reprosústavy s kolískou na iPod. Majú v sebe totiž niečo navyše. Jedno zariadenie je vhodné do spálne ako novodobá náhrada zvukovo nevýkonného rádiobudíka, druhé si môžete pripevniť priamo do zásuvky na stenu a tretie sa zase vyznačuje extra výkonom. Testovali sme zariadenia v konfigurácii s Bluetooth. K niektorým testovaným modelom existujú aj alternatívy s integrovanou technológiou Apple AirPlay. Budete si však musieť priplatiť…
JBL OnBeat aWake
JBL OnBeat aWake     Máte radi rádiobudíky, ale s kvalitou ich zvuku nie ste spokojní? Tento reproduktor zapĺňa medzeru. Ide o kompaktné zariadenie do vašej izby. Netvári sa ako nástroj, ktorý by chcel ozvučiť veľkú miestnosť. Je to ideálny spoločník k počítaču alebo iPadu pri prehrávaní filmov a hudby. V prednej časti je maticový displej s tromi úrovňami podsvietenia času, aby nerušil v noci. Lesklý panel, pod ktorým je displej, slúži zároveň na uspatie budíka. Ďalej sú tu tlačidlá na ovládanie hlasitosti, vypnutie a zmenu vstupu. Aj tu môžete prepojiť zariadenia klasickým audiokáblom s 3,5 mm konektorom na oboch stranách alebo cez Bluetooth. Výrobca dáva zadarmo mobilnú aplikáciu JBL EasyConnect, no ide len o párovací program na rýchle prepínanie medzi reproduktormi tejto značky. Ak teda máte len jeden reproduktor JBL s BT, nepotrebujete ho. Na prenos zvuku sa využíva špeciálna technológia HARMAN TrueStream. Telo je plastové a aj napriek menším rozmerom (94 × 267 × 127 mm) stabilne udrží Apple iPad. Ideálne je jeho umiestnenie na nočný stolík, škoda len, že nemá podporu prehrávania cez batérie. Aktuálny čas sa načíta po synchronizácii so zariadením s iOS, takže netreba nič ručne nastavovať ani pri výpadku prúdu. Tým, že si v noci necháte nabíjať zariadenie s iOS, eliminujete, že by vás ráno reproduktor nezobudil. Z hudobnej stránky je to vhodný doplnok na prehrávanie multimediálnych súborov či už z PC, alebo mobilných zariadení. Hodí sa síce viac na filmy, ale aj hudba znie dobre. Basy nie sú také dynamické, čo pri rozmeroch zariadenia a použití dvoch basreflexových reproduktorov neprekvapuje. Celý koncept však chválime, a ak je pre vás prioritná funkcia rádiobudíka s multimediálnou podporou a o niečo lepším zvukom, je to správna voľba.
Hodnotenie
+ "Rádiobudík" vyššej triedy, stlmenie displeja, vstupy, aplikácia pre mobilné zariadenia
- Tvrdšie basy

JBL SoundFly BT
JBL SoundFly Air     Tento reproduktor je rozhodne netradičný. No nie preto, že obsahuje technológiu Bluetooth alebo svietiace logo v prednej časti. Je to tým, že naň nepotrebujete vyčleniť žiadne miesto. Ideálne je umiestniť ho niekde na stenu, a to priamo do zásuvky. V zadnej časti je totiž klasická vidlica zástrčky. Drží pevne, nemusíte sa báť, že spadne, 420-gramové zariadenie sa na stene udrží. Na vhodné šírenie zvuku ho treba dať na zvislú stenu, zapojenie na zem do predlžovačky sa na šírenie zvuku nehodí. Pripojenie k reproduktoru je bezproblémové a spárovať s ním môžete počítač, mobilný telefón alebo akékoľvek iné zariadenie, z ktorého chcete prehrávať hudbu. Dva 10 W meniče ponúkajú solídny základ na ozvučenie miestnosti a poskytnú aj zvýšenú stabilitu pri vysokých hlasitostiach. Podľa našich testov je najlepšie umiestniť ich čo najbližšie v rovine pred používateľom. Na šírenie zvuku je tu technológia DSP a optimalizácia kompresie na zníženie skreslenia zvuku. Koncept tohto riešenia sa nám veľmi zapáčil, výhradu máme azda k jednej drobnosti. Nemusí byť vhodný v prípade, ak nemáte zásuvky umiestnené tak, aby sa zvuk šíril správnym smerom. Inak ho odporúčame. Konečne je tu totiž zariadenie s kompaktnými rozmermi (190 × 71 × 92 mm) bez napájacích káblov. Jeho dizajn nič nenarúša, a tak reprodukciu možno ovládať len na vašom multimediálnom zariadení.
Hodnotenie
+ Nepotrebuje miesto na stole ani v poličke, vysoký výkon, stabilný zvuk, aj AirPlay verzia
- Treba zvážiť jeho vhodné umiestnenie v byte alebo dome

JBL OnBeat Venue
JBL OnBeat Venue     Reproduktorový systém Venue s výkonom 30 W RMS sa hodí na ozvučenie väčšej miestnosti. Ak sme pri testovaní nechceli vyburcovať okolie, museli sme sa držať v nízkych nastaveniach hlasitosti vstupných zariadení. Systém podporuje pripojenie zariadení s iOS cez 30-pinový konektor, Bluetooth a štandardne cez vstup AUX. Kolísku na pripojenie zariadení s iOS nájdete vpredu a je vysúvacia. S týmito prehrávačmi využijete aj videovýstup. Všetky ovládacie prvky sú na hornej strane. Vedľa veľkého tlačidla na ovládanie hlasitosti sa nachádza tlačidlo na vypnutie. Uprostred sú kontrolky signalizujúce, ktorý vstup sa používa. Ľavá strana má prepínač vstupov a dve dobre využiteľné tlačidlá. Jedno slúži na zosilnenie basov, druhé na zapnutie priestorového efektu na sledovanie filmov a zosilnenie výšok. Vyskúšali sme rozšírenie zvuku pri filmoch a pochvaľovali sme si ho. Rovnako sa nám páčilo aj tlačidlo na posilnenie basov. Nejde o nijaké drastické nastavenie, ktoré by neúmerne skresľovalo zvuk. Výrobca si dal záležať na tom, aby spracovanie zvuku zodpovedalo náročnejším poslucháčom a reprodukcia bola vyvážená. Telo je z plastu, no aj pri naozaj vysokom zaťažení bol reproduktor stabilný. Dielenské spracovanie zariadenia je precízne. Ocenili sme aj stabilné držanie na povrchu. Spodná strana má gumové pásy zabraňujúce pošmyknutiu alebo nežiaducemu pohybu pri manipulácii s kolískou. Reprodukcia je vyvážená a rozhodne ju chválime. Ak obľubujete dunivé basy, tento model nie je pre vás. No ak chcete basy bez nadmerného skreslenia stredov a minimálnym dosahom na vysoké tóny, oceníte výkon aj možnosti modelu Venue. Nevšedná bola zmena hlasitosti zo vstupu AUX po zapojení iPodu do konektora. Hlasitosť sa zmenila podľa tej v prehrávači, nie v počítači, odkiaľ bol prenos cez AUX.
Hodnotenie
+ Stabilný zvuk, riešenie basov a zvýraznenia vysokých tónov, možnosti pripojenia, vysoký výkon aj verzia s Lightning konektorom
- Úprava hlasitosti podľa zariadenia s iOS

Neprehliadnite:
JBL OnBeat Venue LT
Verdikt PC REVUE
     Každý reproduktor v teste má svoje určenie. Prvý testovaný model JBL OnBeat aWake je vhodný ako doplnok do spálne. Tam ho využijete ako budík, ale aj na uloženie vášho prenosného zariadenia. Model JBL SoundFly BT je vhodný do obývačky alebo miestnosti, kde chcete šetriť miestom, no musíte mať vhodne umiestnenú zásuvku. JBL OnBeat Venue sa hodí k iPadu alebo ako doplnkové ozvučenie k mobilu či počítaču, uplatní sa však aj v obývačke ako náhrada televíznych reproduktorov. Luxusné modely s vysokým výkonom, ale aj tomu zodpovedajúcou cenou sú Logic3 Cavallino GT1 a Logic3 Scuderia FS1. Lacnejší má dva reproduktory, ten drahší z kovových materiálov a kože štyri reproduktory. Oba disponujú pasívnym meničom na zosilnené basy. V tomto prípade voľbu zrejme najviac ovplyvní cena.

Načítavam video ...
Zdroj: PCRevue marec 2013

PCRevue 03/2013
comments powered by Disqus