GPS hodinky od TomTom sledujú Váš tep bez hrudného pásu

GPS hodinky od TomTom sledujú Váš tep bez hrudného pásu

Novinka spoločnosti TomTom v podobe GPS hodiniek Runner Cardio, určených prevažne pre športovcov, prichádzajú so zaujímavou inováciou. Pre sledovanie a meranie srdcového tepu už nebudete musieť nosiť nepohodlný hrudný pás. Optický senzor sníma tep pomocou vysoko svietivých diód, ktoré presvietia pokožku a sledujú v reálnom čase prietok krvi.
Moderne a hlavne športovo ladené hodinky zobrazujú svojmu majiteľovi okrem tepu aj Ďalšie užitočné informácie týkajúce sa jeho športovej aktivity. Nechýbajú údaje o aktuálnom a priemernom tempe, dĺžke jednotlivých prestávok, celkovú ubehnutú vzdialenosť a mnoho ďalších, na ktoré sme z podobných prístrojov už zvyknutí.

     Pre všetkých menej skúsených športovcov, ktorí sa vedia orientovať v správnych hodnotách srdcovej frekvencie a nevedia, aké pásmo je vhodné si pre daný typ tréningu strážiť, hodinky ponúkajú aj prednastavené programy. Pätica vytvorených športových „máp“ myslí aj na šprint („SPRINT“ - čo predstavuje intervalový tréning), rýchlosť („SPEED“ – tréning rýchlosti a fitness), Endure ("ENDURE" - posilnenie kapacity pľúc a srdce), spaľovač kalórií („FAT-BURN“ – optimálne spaľovanie tukov) a samozrejme aj režim EASY (začiatočníci a menej zdatní športovci, ktorí s behom práve začínajú).

     Odolné telo zvláda ponorenie až do hĺbky 50 metrov a ďalšie hrubšie zaobchádzanie – nie je to teda hračka pre beh v parku. Všetky funkcie sa ovládajú skrz jedno tlačidlo a vďaka integrovanému krokomeru je možné monitorovať Vašu aktivitu aj pri behaní vo fitness centre na bežeckom páse. Práve táto funkcia robí z TomTom Runner Cardio naozaj komplexného pomocníka, alebo ich môžete využívať naozaj pri každom tréningu a bez ohľadu nato, či ste v interiéri alebo  exteriéri.

Neprehliadnite:
Koľko športov podporujú hodinky TomTom?
TomTom Runner Cardio

     Pokiaľ využívate po tréningu aj ďalšie pokročilé nástroje k monitorovaniu Vašich aktivít, môžete data z GPS a ďalších senzorov synchronizovať. Ponúkajú sa služby ako TomTom MySports, RunKeeper, TrainingPeaky MapMyFitness a mnoho ďalších.

     Každá podobná novinka ale niečo stojí a v tomto prípade si budete musieť siahnuť hlbšie do vrecka. Doporučená cena pre TomTom Runner Cardio je stanovená na 269€ a verzia s komplexnejším systémom určeným pre viac aktivít v podobe MultiSport Cartion je dostupná za  299€.
comments powered by Disqus