Šťavy sú zdravé pre všetkých

Šťavy sú zdravé pre všetkých

     Ovocie a zelenina by mali tvoriť neoddeliteľnú súčasť našej aj detskej stravy , čo nám však môže v dnešnej uponáhľanej dobe robiť problém. Náš bežný príjem vitamínov a enzýmov z ovocia je väčšinou nedostačujúci a skonzumovať potrebné množstvo bežným spôsobom je pre mnohých náročné.
Russell Hobbs odšťavovač     Preto môžete denný príjem vitamínov vás aj vašich detí vybaviť pomocou čerstvých ovocných a zeleninových štiav. Tie z obchodu, ktoré prešli pasterizáciou však vzhľadom na tento proces neobsahujú dostatok enzýmov, ktoré telo potrebuje, preto je vhodné, ak si šťavy odšťavíte samy doma. Je vhodné začínať pomaly a prvý týždeň odšťaviť len malú dávku, ktorú budete neskôr zvyšovať.

     V zásade by ste nemali pri odšťavovaní kombinovať ovocie so zeleninou, výnimkou však je jablko a mrkva. Odšťavenú čerstvú šťavu by ste mali vypiť hneď, aby enzýmy nevyprchali. Výhodné je tiež odšťavovať ovocie a zeleninu zo záhradky, nielen kvôli našej peňaženke, ale aj preto, že sú takéto plody zdravšie ako tie z obchodu.

Akú šťavu na čo?
     Jablková šťava má čistiacu schopnosť, pomáha pri zápche, horúčkach, zápaloch. Ananásová šťava obsahuje enzým bromelín, ktorý má vynikajúce protizápalové vlastnosti. Pomarančová šťava pomáha pri prekyslení organizmu a využíva sa pri pôstnych kúrach.

Neprehliadnite:
Ryžovar – najpredávanejší zázrak na svete
     Mrkvová šťava pôsobí pozitívne na zrak, ale aj na kvalitu pleti. Nový odšťavovač Desire od spoločnosti Russell Hobbs disponuje dvomi rýchlosťami vhodnými buď pre mäkké, alebo tvrdé ovocie a inteligentným plynulým nastavením rýchlosti.

     Má extra veľký 75 mm široký plniaci otvor, aby ste mohli využívať celé plody. Nádoba na šťavu má 750 ml a kontajner na dužinu až 2 litre, takže naraz môžete odšťaviť skutočne veľké množstvo ovocia, či zeleniny. Nerezový nôž je odnímateľný, pre uľahčenie čistenia a má tiež mechanickú bezpečnostnú poistku.
comments powered by Disqus