Test kuchynských robotov v časopise môjdom 05/2013

Test kuchynských robotov v časopise môjdom 05/2013

     Na trhu s kuchynskými robotmi je veľká konkurencia. Z tých kvalitnejších a samozrejme drahších sú vlastne osvedčené len dve značky. Kenwood a Kitchen Aid. No nie každý je ochotný investovať niekoľko stovák euro za kuchynský robot atakujúc hranicu 1000€. Sú tu aj alternatívy kde sa snažia dostať aj iné značky. Niekedy aj viac menej úspešne. Práve posledné číslo časopisu Môj Dom si vzalo do hľadáčika tieto kuchynské roboty. Pozrite sa či dokážu ostatné značky konkurovať "veľkým hráčom" na trhu s robotmi. My sme presvedčení, že áno.
Russell Hobbs Creations 18533-26
Russell Hobbs Creations 18533-26     Robustný, dobre stavaný pákový robot je oporou pri miesení kuchynského cesta, šľahaní krémov na cukrovinky a prípravu nápojov v mixéri. V škatuli má iba základné príslušenstvo, takže s jeho skladovaním si ťažkú hlavu robiť nemusíte. Len pri jeho používaní treba počítať s tým, že zaberie takmer celu hĺbku kuchynskej linky. Ani pri väčšom množstve surovín nám jeho kovová miska nikdy nebola malá, spokojní sme boli s jeho záberom pri miesení i pri šľahaní. I keď pri práci s metličkou nie je najrýchlejší, vždy sme sa prepracovali k hustým krémom s drobnými bublinkami, ktoré držali svoj tvar.

     "Ak ide o pečenie a zákusky, vždy splní to, čo sa od neho očakáva."

     Presvedčil nás o tom, že pri pečení je silnou oporou a aj s úspornejším motorom dokáže podať vynikajúci výkon. Azda iba drobný bezpečnostný prešľap spravil výrobca, keď žabudol na senzor vyklopenie ramena. Robot možno zapnúť aj v polohe, keď je vyklopený a bez nádoby.

Neprehliadnite:
Ryžovar – najpredávanejší zázrak na svete
Hodnotenie: pevný, robustný robot s veľkou nádobou má všetky predpoklady na to, aby v domácnosti slúžil bez zlyhania celé desaťročia.

Moulinex MasterChef Gourmet QA407
Moulinex Masterchef Gourmet QA407     Je rýchly a výkonný, navrhnutý tak, aby zniesol aj intenzívne dlhoročné používanie. Pákový robot má planétovú prevodovku a väčšina jeho príslušenstva je robustná ako kedysi na robotoch ETA, ktoré v domácnostiach bez poruchy slúžili celé desaťročia. Pri šľahaní bielkového snehu bol najrýchlejší zo všetkých pákových robotv v teste. Keďže motor má postupný nábeh, suroviny nerozstrekne. Páčilo sa nám solídne vyhotovenie a sila, ktorou sa púšťal do miesenia kysnutého cesta. Pracovné nástroje vďaka špirálovitému pohybu pracovali pri miešaní surovín rovnomerne. Príslušenstvo je početné, treba si naň vyhradiť poličku v 45-centimetrovej skrinke.

     "Je majster v rýchlostnom šľahaní bielkov a krémov bez špliechania."

     Popri miesení a šľahaní nás oslovil šikovný krájač, v ktorom možno vymieňať nože zasunutím bez skrutkovania. Ide o stroj, ktorý na kuchynskej linke zaberie málo priestoru a vie urýchliť prácu pri pečení i varení.

Neprehliadnite:
Revoluce v grilování aneb jde to i jinak: bez ohně, bez námahy, bez tuku a s pomocníky!
Hodnotenie: Moderná konštrukcia a pevné klasické materiály ho odlišujú od modelov, ktoré sú vyrobené akoby z tenkých plastových škrupiniek.

Celý test si môžete prečítať v časopise môjdom 05/2013
comments powered by Disqus