Prečistite si vzduch, budete zdravší

Prečistite si vzduch, budete zdravší

     Väčšina ľudí ani nevie, že mnohé zdravotné problémy im spôsobujú plesne, ktoré zjedia či vdýchnu. Pritom nemusíte mať plesnivé steny, stačí, že vdýchnete neviditeľné vzdušné spóry plesní alebo zjete niečo, v čom sa pleseň začína tvoriť.
     Telo na pleseň môže zareagovať hneď, napríklad vyrážkami, ale nemusí. Plesne sa môžu dlhodobo ukladať a vy budete rozmýšľať, prečo ste unavení a máte žalúdočné problémy. Príznakov však môže byť oveľa viac a sú rôznorodé. Americká lekárska asociácia dokonca vyhlásila, že polovica všetkých ochorení dnes spôsobuje znečistené ovzdušie vo vnútri budov. Priemerný človek strávi doma či v práci až 70 % času vo vnútri budov. Vzduch, ktorý dýchame, obsahuje peľ, prach, dym, zvyšky roztočov aj častíc zo srsti či peria domácich miláčikov. Niektoré sú také malé, že sa bez problémov dostanú do pľúc. Nadýchneme sa približne 20.000 ráz za deň... Plesniam sa darí všade, kde je teplo a vlhko. Mnohí Slováci to pocítili aj po nedávnych záplavách, kedy sa v ich vlhkých domoch vytvorilo ideálne prostredie pre tvorbu plesní

Ničí baktérie a plesne
     Účinným pomocníkom je v takomto prípade čistička vzduchu, ktorá ničí vzdušné spóry plesní. Napríklad zariadenie Airfree E60, určené pre domáce použitie, je vhodné nielen pre alergikov, ale spoľahlivo likviduje spóry plesní, baktérie, vírusy, roztoče aj ďalšie vzdušné nečistoty. Jeden prístroj dokáže vyčistiť vzduch v miestnosti s veľkosťou 6 x 4 m. Vďaka unikátnej technológii dokáže zo vzduchu odstrániť až 99,9% organických častíc a vzduch sterilizovať. Pritom netreba dokupovať žiadne náplne, vône ani filtre.

Malý a výkonný
     Prístroj testovali viaceré svetové renomované laboratóriá v reálnych podmienkach a potvrdili jeho vysoký výkon a účinnosť. Keďže ide o malé, dizajnovo zaujímavé zariadenie, možno si ho zobrať so sebou aj na dovolenku (váži len 1 kg, navyše, pracuje úplne ticho).

Neprehliadnite:
IFA 2015: AirFree ORB
Prečo čistiť vzduch
     Pýtate sa, prečo čistiť vzduch vo vnútri budovy? Stačí predsa otvoriť okno... No dnes môže byť vetranie často rizikom najmä pre alergikov. Všimli ste si niekedy zrniečka prachu, ktoré sa vznášajú v lúčoch slnečného svetla? Predstavujú len malý zlomok toho, čo sa nachádza v domácnostiach. Čistička vzduchu však dokáže zachytiť i mikroskopické čiastočky prachu, peľu a ostatných nečistôt, ktoré zaťažujú predovšetkým ľudí s alergiami, astmou a inými ochoreniami dýchacích ciest. Keďže rastú ceny energií, je prirodzené, že šetríme teplom, izolujeme budovy a utesňujeme okná. V našich domoch sa potom hromadia baktérie a plesne a tiež vydýchaný vzduch. Čistička vzduchu preto dnes nie je luxus, ale potreba.

Načítavam video ...

Zdroj: časopis INTERIÉR jún 2013
comments powered by Disqus