Reportáž z IFA 2013 v Berlíne (časť. 2)

Reportáž z IFA 2013 v Berlíne (časť. 2)

     V druhej časti reportáže Vás oboznámim so skôr "povinnou" jazdou po stánkoch našich značiek. Samozrejme pri príležitosti navštávy najväčšej výstavy elektroniky v Európe som si nemohol nechať ujsť ani iné stánky. Veľtrhu dominovali najmä veľké displeje TV obrazoviek, všadeprítomné bluetooth a airplay reproduktory obohatené o konfiguráciu cez NFC, inteligentné hodinky,... Doslova som zakopával pri každom treťom stánku o obaly a tašky pre telefóny a notebooky. Tie Vám pomaly nútili. Určite každý by si niečo našiel v tom jeho dizajne ktorý sa mu páčil. Ale poďme rovno na prvý stánok, ktorý som si ihneď pri vstupe všimol.
DeLonghi Group

Stánok DeLonghi Group
     Veľký stánok ktorý zahŕňal značku DeLonghi, Kenwood a najnovšie už Braun. Braun (divízia kuchynské spotrebiče) už patrí pod DeLonghi. Nebudem Vás zaťažovať povinnými a známymi produktami, ale skôr pri všetkých stánkoch som sa zameral na novinky. Hlavne pri tejto značke si treba uvedomiť, že čo je dostupné pre nemecký trh, nemusí byť dostupné práve pre ten náš.

DeLonghi Kávovar
Z kávovarov nebolo predstavené nič extra, iba pár nových modelov, ktoré nič prevratné nepriniesli

Neprehliadnite:
Je dTest naozaj objektívny?
Pre kuchynské roboty bolo predstavených niekoľko nových príslušenstiev.

Kenwood AT511/AT512
Kenwood AT511/AT512 nové "háky" pre tvorbu peny suflé a primiešavanie ingredencií do cesta bez poškodenia textúry

Kenwood AT550
Zaujala má pekná sklenená misa v ktorej vidíte prípravu pokrmu a navyše je integrovaná odmerka. Toto dúfam, že bude aj na našom trhu a ihneď si ju zabezpečujem.

Kenwood Timer
Kenwood Timer
Z kuchynských robotov ma prekvapil tento na obrázku vyššie. Vďaka ovládacím prvkom som očakával funkciu varenia, ale chýbal ďalší otočný knoflík pre voľbu teploty. Po prečítaní názvu mi to hneď bolo jasné. Robot má v názve slovo Timer. Konečne nemusíte stáť pri robote, a môžete nastaviť čas, pokiaľ má hnietiť, miešať, ....

Neprehliadnite:
Tovar skladom? E-shopy často klamú.
Kenwood KMC015
Čisto biely robot (žiaden plast, a ani rada Prospero), kde vynikne už štandardne dodávaná sklenená priesvitná misa. Tento robot bude na trhu pod označením KMC015 Chef Titanium Perleťovo biely

Drobní profesionálny pomocníci
Drobní profesionálny pomocníci
Drobní profesionálny pomocníci
Drobní profesionálny pomocníci
Drobní profesionálny pomocníci
Z drobných spotrebičov bola predstavená modro fialová séria, ktorá nesie prívlastok Proffessional.

Kenwood HM680
A ešte taký chutný malý klon medzi kuchynským robotom a ručným mixérom. Šikovné na internát, do malého bytu,...

Na záver ešte pár povinných fotografií série kMix

Neprehliadnite:
Legendárne značky - Varta - časť. 7
Séria kMix
Séria kMix
Séria kMix
Séria kMix
Russell Hobbs
stánok Russell Hobbs
O pár metrov ďalej bola značka Russell Hobbs so svojimi dizajnovými spotrebičmi. Všetky budovy v rámci výstaviska boli usporiadané tak, že tématicke celky ste mali ako tak pri sebe, aj keď to nebolo vždy pravidlom. Russell Hobbs má na jeseň pripravených množstvo noviniek aj keď nie všetky boli vystavené. O novinkách sa samozrejme dočítate aj na našich stránkach približne o dva-tri týždne. Vtedy sa totiž koná konferencia s predstavovaním noviniek a na ktorej samozrejme nebudem chýbať.

Russell Hobbs Easy
Hriankovač vhodný pre väčšie rodiny, alebo keď pripravujete viac hrianok, môžete ich uchovať dlhšie teplé využitím kovovej plochy hriankovača.

Russell Hobbs Mini Black
Nová mini séria tentoraz v čiernej farbe.

Russell Hobbs Glass Black
Pekná dizajnová Glass séria bola tentoraz obohatená o čiernu farbu.

Status
     Stánok Statusu som takmer minul, ale nedalo si nevšimnúť skladovacie nádoby uchytené na stenu. Táto značka si pomalo ale isto získava miesto na našom trhu. Uviedli sme populárne vákuovacie riešenia. Niežeby ich na trhu nebolo dosť, ale Vás a samozrejme aj mňa presvedčila kvalita spracovania. Napr. boxy sú vyrobené z plastu, ktorý sa používa na okná v lietadlách a cena nie je nijak prehnaná.

Status
Vákuovacie dózy. Všimnite si novej oranžovej farby + navyše sa tu už nachádzajú aj nové skladovacie nádoby, ale už bez možnosti vákuovania

Status
Plno automatický vákuovací prístroj

Status
Nádherný výsledok vákovania

Status
Množstvo drobného a veľmi užitočného náradia do kuchyne

Status
Sušička ovocia, veľmi dobre predávaná. Určite sa teraz uchytí v nadchádzajúcej hubárskej sezóne. Huby mate usušené cca za hodinku.

Status
Status
Vystavené prototypy pripravovaných plnoautomických vákouvačiek. Či sa dostanú na trh je otázne. Určite by osviežili trh.

TomTom
TomTom
     tento svetový výrobca gps riešení nič ohurujúce ani nového nepredstavil. Stánok prezentoval aktuálne modely navigačných systémov do auta. Aplikácie pre iOS (iPhone/iPad) ale aj pre Android. Športové hodinky Runner a MultiSport boli tiež vystavené, ale keďže s týmito som sa už oboznamoval od začiatku od leta prostredníctvom internetu, tak som ich mal možnosť si ich naživo odskúšať. No reálna prevádzka povie viac, ako vystavené. Zatiaľ vyzerajú vynikajúco. Prednosťou týchto hodiniek, je že nie ste viazaný na jednu športovú aplikáciu/web stránku, majú vymeniteľný náramok a môžete ich použiť aj na plávanie. Nasleduje súhrn fotografií z tohto stánku

TomTom
TomTom
TomTom
TomTom
TomTom
Homedics
    táto firma vyrába predovšetkým výrobky pre Vaše uľavenie a zdravie. Rôzne masážne podložky, masážne kreslá, monitory krvného tlaku,... ale trochu opatrne sa pustili aj do ďalšieho segmentu a sám sa nechám prekvapiť ako sa presadia. Produkt Homedics Jam už môžete nájsť aj v ponuke webu a prinášam Vám netradične stánok, ktorý zaujme, ako aj samotné produkty.

Homedics
Homedics
Homedics
Homedics
Homedics
Homedics
Ostatené značky
     Ostatné značky, ktoré nájdete v ponuke tohto webu, nepriniesli nič prevratné ani extra zaujímavé čo by stálo nejako za zmienku. Navštívil som stánky výrobcov Rio Beauty, Remington, Salter/Homedics a T`nB. Možno ma to neoslovilo aj kvôli tomu, že táto oblasť ma nijako zvlášt extra neoslovuje. Skôr by to chcelo so sebou nejakú slečnu.

Rio Beauty
Remington
Homedics/Salter
T`nB
Súkromná perlička na záver
     Moje vedomosti o šijacích strojov skončili niekde pri šľapajúcej "Singer"-ke (jeden historický kus vlastnený doma) a pár mechanických strojoch integrovaných do nábytkov. Bol som až šokovaný kam sa vývoj v tomto segmente pohol. Najvyšší model mal integrovaný dotykový displej vo veľkosti iPhone, ktorým si užívateľka všetko nastavila a stačilo jej pridržiavať následne iba látku. Nabudúce si to budem musieť obzrieť bližšie a chvíľu sa aj zdržať v takýchto stánkoch :)

Šijacie stroje
Šijacie stroje
Šijacie stroje
Šijacie stroje
Dúfam, že budem môcť v budúcnosti priniesť viac takýchto reportáži.
comments powered by Disqus