Nilox Tube – miniatúrna a jednoduchá kamerka do terénu

Nilox Tube – miniatúrna a jednoduchá kamerka do terénu

Nilox Tube Wide Angle Cam je malinká a veľmi jednoduchá kamerka. Vzhľadom pripomína menší valček a obsahuje vlastne iba dva ovládacie prvky a jednu stavovú dvojfarebnú LED diódu. Po odobratí zadného krytu sa objaví jeden microHDMI konektor, slot na microSD kartu, microUSB pre pripojenie k PC alebo k Mac a prepínač kvality s možnosťami HD a WVGA.
K ovládaniu slúži jedno posúvacie tlačidlo pre zapnutie nahrávania videa a jedno tlačidlo slúžiace ako spúšť fotoaparátu, prípadne k zapnutiu a vypnutiu pripojenia k počítaču. Po aktivácii začne kamerka nahrávať do zhruba štyroch sekúnd, čo indikuje ľahkou vibráciou a červená svietiaci LED dióda. Ostatne všetky stavy kamerka signalizuje prevažne vibráciou a to aj chyby. Plná karta je napríklad signalizovaná blikajúcou červenou LEDkou a niekoľkými vibráciami za sebou.

Nilox Tube

Vibrácia ako notifikácia o stave kamerky je vlastne ideálne riešenie. Máte kamerku napríklad na prilbe, je to jediný spôsob, ako zistíte, že sa niečo deje. Problém je, že sa musíme naučiť, čo ktorá vibrácia vlastne znamená.

Kamerka je vodotesná do 10 metrov a vďaka svojej veľkosti je aj dobre použiteľná pre viacero športov. V balení nájdete bohaté príslušenstvo a ide tak jednoducho upevniť na prilbu, bicykel alebo motorku, auto, lyže a mnoho ďalších prostriedkov a náradí. Pri testovaní sme si pomocou dodaného popruhu dokázali relatívne jednoducho uchytiť na chrbát psa. V balení nájdete dve „základne“ a dva samolepiace kúsky pre prilepenie takmer kamkoľvek. Po odlepení je možné základňu nalepiť opäť a drží. Prípadne môžete s rovnakou základňou použiť aj dva pribalené popruhy. Kameru ide upevniť aj na bežný statív pomocou štandardizovaného stativového závitu.

Neprehliadnite:
Pravidelné fitness alebo 13 tipov ako neskončiť po týždni s posilňovňou
Nilox Tube

Displej u tohoto modelu nehledejte. Veškerá nastavení se omezují na režim záznamu (HD/WVGA) nastavitelný přímo na kameře. Nastavení data, času a automatického vypnutí se provádí po připojení k USB pomocí dodaného softwaru pro PC a Mac (ten se automaticky nahraje na vloženou kartu). Kamera neumí sama formátovat vloženou kartu – to musíte provést ručně z počítače přímo z operačního systému.


Nilox Tube

Displej u tohto modelu nehľadajte. Všetky nastavenia sa obmedzujú na režim záznamu (HD/WVGA) nastaviteľný priamo na kamere. Nastavenia dátumu, času a automatického vypnutia sa vykonávajú po pripojení k USB pomocou dodaného softwaru pre PC a Mac (ten sa automaticky nahrá na vloženú kartu). Kamera nedokáže sama formátovať vloženú kartu – to musíte urobiť ručne z počítača priamo z operačného systému.

Načítavam video ...
comments powered by Disqus