Hravý spoločník na cesty

Hravý spoločník na cesty

Poctivá hliníková konštrukcia nového prenosného bluetooth speakra Harman/Kardon Traveler mi svojím elegantným tenkým vyhotovením a tvarom pripomenula v minulosti testovaný model Esquire. Spodok reproduktora má príjemný gumový povrch so štvoricou drobných antivibračných nožičiek. Na pravej strane reproduktora sú do odolného šasi vykrojené tri vstupy. Klasické USB A slúži na spätné nabíjanie napríklad zdroja vašej hudby. K dispozícii je 3,5 mm jack a tiež mini USB vstup na pripojenie nabíjacieho kábla. Vrchnú časť zdobí oválny kovový prstenec vo vysokom lesku obkolesujúci koženú vrchnú časť, do ktorej sú osadené tlačidlá na zapnutie/vypnutie, bluetooth párovanie, prijatie/ukončenie hovoru, pätica LED indikátorov a nakoniec dve tlačidlá ovládania hlasitosti. Nápis Harman/Kardon je zakomponovaný uprostred čelnej priezvučnej mriežky. Veľkosť reproduktora ideálne sedí v dlani, vďaka čomu je komfortne prenosný, no chýba mi možnosť vybaviť ho poistným pútkom na zápästie.
Harman/Kardon Traveler

Po jednoduchom spárovaní s telefónom spoznávam dobre známe zvukové charakteristiky Harman/Kardon. Čisté, jasné pásma stredov a výšok a vzhľadom na svoju ultrakompaktnú konštrukciu aj nadpriemerne vyvinuté basy. Také poriadne hutné a dôrazné, až mi v poslednej pasáži skladby Rape me z albumu In Utero od Nirvany začal rezonovať môj ťažký konferenčný dubový stolík. Zľahka som ubral a bol som nazad v „hre“. Všetko sa pekne upokojilo a pozvoľna som preplával na pokojné balady z posledného Stingovho albumu Last Ship. Pekné uvoľnené počúvanie. Zatiaľ ma to celkom baví. Poctivá konštrukcia nenahráva vzniku rezonancií, a tak sa dá výkonový potenciál Traveleru 2 x 5 W využiť skutočne naplno. Pri melancholických, miestami až ťažkých skladbách od dánskej speváčky a skladateľky Agnes Obel som si uvedomil, že na istej a celkom slušnej úrovni dokáže Traveler odohrať aj skladby určené podľa môjho názoru primárne pre drahé kvalitné slúchadlá alebo hi-fi zostavu. Kontrabas, klavír a harfa v skladbe Fuel to Fire v kombinácii s nadpozemsky hodvábnym hlasom Agnes ma prinútili pustiť si túto skladbu aj na práve testovanej referenčnej zostave a... No, čuduj sa svete, zázrak sa nekonal. Hádam ste si nemysleli, že imidžový vreckový spekaer bude konkurovať poctivej domácej zostave, ale tá hudba ma bavila a album Aventine som si dopočúval na hkčku pekne až do konca.

Harman/Kardon Traveler

Moderný prenosný reproduktor však dnes nie je iba o počúvaní hudby, ale už štandardne by mal ponúknuť aj možnosť potelefonovať si alebo využiť v prípade núdze zabudovanú baterku na čiastočné dobitie telefónu či tabletu. To všetko, samozrejme, Traveler zvládne aj vďaka internému duálnemu mikrofónu a batérii s kapacitou až 2500 mAh. Pre komfortné a kvalitné telefonovanie je speaker vybavený funkciou potláčania okolitého hluku a echa, čo znamená, že systém odfiltruje okolité ruchy prostredia a na druhej strane si vás volajúci vypočuje čisto bez rušenia. Aby som nezabudol, k repráčiku dostanete aj prenosné ochranné puzdro a, samozrejme, USB káblik na jeho nabíjanie. Harman/Kardon Traveler je dizajnovo i zvukovo podarený reproduktor určený pre tých náročnejších. Harman/Kardon s modelom Traveler opäť nesklamal, ale v podstate nepriniesol oproti modelu Esquire ani žiadnu revolučnú zmenu. Snáď o máličko vyladenejší zvuk, ale to už nakoniec posúďte sami.
comments powered by Disqus