JBL Charge 3

JBL Charge 3

JBL chrlí pod hlavičkou Harman pred štartom letnej sezóny jeden imidžový speaker za druhým. Z nich väčšina je navyše odolná proti vonkajším podmienkam, pričom kvalita zvuku sa z generácie na generáciu zvyšuje. Aktuálnym letným hitom by sa mohlo stať už tretie pokračovanie kultového prenosného reproduktora Charge, ktorý, ako som mal možnosť presvedčiť sa na vlastnej, teda presnejšie hlavne na jeho koži, skutočne generačne vyspel a posunul sa o level vyššie z každej stránky. Navyše je dostupný až v piatich farebných vyhotoveniach.
Musím povedať, že po jeho prvom počúvaní som ostal trochu nesvoj a na pochybách. Keďže mám doma vlajkovú loď JBL Xtreme, ktorý je pre mňa zatiaľ zvukovým i dizajnovým etalónom v odolných reproduktoroch, dokážem doceniť aj kvalitu nižšie postaveného predstaviteľa s rovnakou DNA. Skrátka, na prvé počutie sa mi nezdal dosť dobrý za pomerne vysokú uvádzaciu cenu. Na deň-dva som ho teda nechal „rozcvičiť si hlasivky“ v redakcii a sústredene som ho nepočúval. O to väčšie bolo moje prekvapenie, keď som znovu dostal chuť na jeho reparát. Začal som postupne, a keďže mám doma aj „staručký“ Charge 1, mimochodom, stále plne funkčný, musím konštatovať, že tu by zvukové porovnávanie nemalo opodstatnenie. Pohodový jazzík, nejaké to funky, ska a poďho na niečo tvrdšie. Prejav maximálne neutrálny so skvelým vokálom, ktorý sa pri danej triede len tak nepočuje. Čisté výšky, prekreslené stredy s peknými detailmi a rovnako doladený dobre kontrolovaný bas. Skrátka vyváženosť pásiem azda ešte o chlp lepšia ako pri veľkom Xtreme.

JBL Charge 3

Pri poriadnom osolení sa prejaví aj slušný výkon 2 x 10 W, o ktorý sa stará dvojica 50 mm meničov. Pokiaľ si chcete užiť poriadne basy pri bazéne, pokojne ho vypečte, koľko sa dá, alebo ho spárujte cez JBL Connect s ďalšími repráčikmi. Naschvál spomínam pri bazéne, keďže Charge 3 dostal do vienka odolnosť proti vode vyjadrenú certifikátom IPX7, čo znamená, že ak vám náhodou padne pri „pártyhrádkach“ do bazéna, nemal by mať problém, ak ho tam nezabudnete až do nasledujúceho dňa. Zadný USB vstup slúžiaci na nabíjanie či nabíjací konektor sú ukryté pod vyklápacou plastovou krytkou a sú tak bezpečne chránené aj pri ponorení, a teda zvládnu aj menší tlak. Povrch reproduktora pokrýva odolná, dobre priezvučná látka, ktorá mu navyše dodáva potrebný šmrnc.

JBL Charge 3

Výrazný progres nastal aj v prípade 6000 mAh zabudovanej batérie, ktorá slúžia ako powerbanka, ale predovšetkým ako zdroj nekončiacej sa zábavy, keďže na jedno nabitie dokáže reproduktor následne vyhrávať až 20 hodín. Skutočná celodenná výdrž sa tak stáva takmer realitou. Samozrejmosťou je zabudovaný mikrofón pre čisté hovory s funkciou potlačenia šumu a ozvien.

Neprehliadnite:
JBL Charge 3: videorecenzia od fony.sk
JBL Charge 3

Pokiaľ hľadáte výkonného spoločníka na letné dobrodružstvá v prírode, ktorý vám navyše v prípade núdze poslúži ako zdroj energie pre váš smartfón, môže byť práve nový JBL Charge tá správna voľba. Cena za reproduktor nie je najnižšia, no je vzhľadom na jeho hudobné a všetky ostatné kvality primeraná.

JBL Charge 3
comments powered by Disqus