Recenzia: AKG K845BT

Recenzia: AKG K845BT

Bezdrôtových slúchadiel sme už videli veľa, ale naozaj kvalitné a dizajnovo zaujímavé slúchadlá nevidieť často. Rakúska spoločnosť AKG práve takéto ponúka v podobe modelu K845BT. Používateľ si môže vychutnať kvalitný zvuk a veľmi dobrú ergonómiu.


AKG K845BT

Slúchadlá už na pohľad vyzerajú profesionálne a majú veľmi dobré spracovanie – plastové časti by sme tu hľadali márne. Náušníky sú príjemne a presne tvarované, netlačia ani pri dlhšom počúvaní a je radosť počúvať akúkoľvek hudbu. Na hlavu sadnú presne, dajú sa aj vysunúť a prispôsobiť pre rôzne veľkosti hlavy a počas prenášania ich možno ľahko zložiť aby sa ušetrilo miesto.

AKG K845BT
AKG K845BT

Prekvapilo nás však pomerne chudobné balenie slúchadiel, za cenu okolo 200 eur by sme čakali viac. V balení sa nachádza prepojovací kábel miniUSB-USB pre nabíjanie a prepojovací audio 3,5 mm jack na oboch stranách. Nabíjačka, alebo vrecko na prenášanie tu nie je. AKG K845BT sú dostupné v dvoch farebných verziách – v bielej a čiernej, pričom tá druhá pôsobí elegantnejšie.

AKG K845BT
AKG K845BT

Každé slúchadlo má z vnútornej strany popis veľkým písmenom „L“ alebo „R“, ako označenie ľavého a pravého slúchadla. Konektory sú na oboch stranách a zatiaľ čo na ľavom slúchadle je miniUSB konektor, ktorý slúži na nabíjanie, na pravom slúchadle je 3,5 mm audio jack konektor a tlačidlá Play/Pause, vypínač/Bluetooth na spárovanie a ovládanie hlasitosti.

Neprehliadnite:
Good bye kábel
AKG K845BT
AKG K845BT

Tlačidlo „Play“ možno použiť aj na funkcie ako je prijatie a ukončenie telefónneho hovoru, tlačidlá hlasitosti však nemajú ďalšiu funkciu – nemožno ich tak použiť na preskakovanie piesní. K845BT možno pripojiť viacerými spôsobmi. Ponúkajú klasický káblový prenos audio káblom, ktorý je v balení alebo spárovanie bezdrôtovo pomocou technológie Bluetooth 3.0.

AKG K845BT
AKG K845BT

Samotné spárovanie cez Bluetooth je rýchle a jednoduché. Prečo však nevyužiť ešte rýchlejšiu a pohodlnejšiu metódu? Práve na to je tu aj technológia NFC. Slúchadlá majú vstavanú batériu Li-Pol s kapacitou 320 mAh a na jedno nabitie dokážu prehrávať hudbu 8 hodín. Ak sa však vybije batéria na cestách, je tu spôsob ako počúvať hudbu.

AKG K845BT
AKG K845BT

Pri počúvaní cez audio kábel je batéria nevyužívaná, čo  ocení používateľ v prípade vybitia. Integrovaná batéria sa nabije z 0% na 100% za 3 hodiny, avšak ako problém vnímame použitý miniUSB konektor. Majiteľov iste poteší aj ocenenie „EISA Best Product 2014-2015 – najlepšie slúchadlá“, ktoré slúchadlá získali.

AKG K845BT
AKG K845BT

Kvalita zvukového podania je výborná, ani pri vyšších hlasitostiach sa nestrácajú basy a výšky sú čisté. Všetky frekvenčné pásma, či už ide o výšky, stredy a basy sú veľmi dobre vyrovnané. Ak hľadáte slúchadlá, ktoré ponúkajú vernú produkciu zvuku, model AKG K845BT môžeme odporúčať. Slúchadlá ponúkajú okrem kvalitného zvuku aj veľmi dobrú ergonómiu a kvalitné konštrukčné spracovanie.

Neprehliadnite:
Test bezdrôtových slúchadiel
Vďaka kvalitnej reprodukcii zvuku, ergonómii a zaujímavému dizajnu udeľuje redakcia DigitalPortal.sk produktu AKG K845BT ocenenie TOP produkt

AKG K845BT

Parametre a špecifikácie:
Meniče: 50 mm
Frekvenčný rozsah: 20 – 20 000 Hz
Impedancia: 32 Ω
Bezdrôtová komunikácia: Bluetooth 3.0
Konektivita: 3,5 mm audio jack, miniUSB
Dosah: 15 metrov
Hmotnosť: 288 gramov
Výdrž integrovanej batérie: 8 hodín, 320 mAh
Profily Bluetooth: A2DP,  AVRCP, HSP, HFP
Ďalšie výhody: prítomné NFC, pohodlné nosenie slúchadiel
Farebné prevedenia: čierna a biela
Hodnotenie: 95%

Plusy
+ Kvalita reprodukcie
+ Dizajn slúchadiel
+ Kvalita spracovania
+ Pohodlné náušníky
+ Skladací mechanizmus

Mínusy
– Nabíjanie cez miniUSB
comments powered by Disqus