Dizajnové reproduktory s extra zvukom

Dizajnové reproduktory s extra zvukom

Harman/Kardon Esquire je prémiový reproduktor, ktorý to potvrdzuje aj svojím dizajnom a možnosťami. Spodná strana je vyhotovená z kože a lemovanie je z brúseného hliníka. Hnedá farba podčiarkuje pôsobivosť reproduktora, no kto má rád technickejšie ladenie, má na výber z čiernej a bielej farby. Horná strana má kovové mriežkovanie. Prenosný reproduktor je značne odolný a na prenášanie ako stvorený. V balení nájdete aj obal so zapínaním na zips, aby sa reproduktor počas prenosov nepoškriabal.
Pripojenie sa uskutočňuje cez NFC a Bluetooth alebo cez kábel AUX. Ten nie je súčasťou balenia. V balení však nájdete špeciálnu nabíjačku s tromi portmi USB. Okrem reproduktora tak môžete nabíjať aj tablet alebo mobilný telefón. O výstupný prúd 5 A sa potom zariadenia podelia. Vo výbave sú aj dva mikrofóny s automatickým zosilňovaním signálu podľa smeru hlasu. Ideálne použitie je pri bežnom telefonovaní alebo pri konferenčnom hovore. O zvuk sa starajú dva 45 mm meniče. Pridaný basový port zlepšuje intenzitu basov. Tie sú dynamické a dobre znejú. Mierne nám však chýbali prenikavejšie výšky. Veľa závisí od typu hudby a ekvalizérom sa dá reprodukcia dorovnať podľa požiadaviek používateľa. Ocenili sme vysokú stabilitu aj pri vyšších hlasitostiach a dobrý prejav. Akumulátor umožní napájať reproduktor do 10 hodín. Chválime aj spracovanie prvkov na ovládanie hudby, hlasitosti a hovorov. Esquire je vyladený reproduktor, ktorý si prívlastok multimediálny určite zaslúži.

Harman/Kardon Esquire

Ďalší rozhodne netradičný model je JBL Voyager. Ten ako prvý prichádza s konceptom oddeliteľného reproduktora. V základnej zostave máte na doma reproduktor 2.1, no jeho prostredná časť sa dá vyklopiť a odpojiť od basového základu. Máte tak okamžite k dispozícii reproduktor na cesty. Hlavná časť má samostatný adaptér na nabíjanie, port USB na nabíjanie ďalších zariadení a zvukový vstup. Ideálne je však prepojenie cez Bluetooth. V skutočnosti sa pripájate na oddeliteľný modul, ktorý má aj mikrofón. Dá sa tak použiť aj ako súprava hands-free. Subwoofer má výkon 15 W a dva meniče v druhej časti majú výkon 2 x 7,5 W. Mriežkovanie je kovové, basový reproduktor má zadnú časť z plastu a gumové nožičky na lepšiu stabilitu a absorbovanie vibrácií. Celok tak pôsobí rozhodne zaujímavo a ide o jeden z najefektnejších zvukových doplnkov do vašej obývačky. Je jasné, že v zostave 2.1 je zvuk lepší. Basy sú dynamické a rozdiel poznať hneď po zaklapnutí druhej časti. Zvládne aj vyššie hlasitosti a Voyager sa dobre hodí aj na ozvučenie obývačky. Na prednej strane sú diódy na zobrazenie zostávajúcej kapacity akumulátora s výdržou 5 hodín. Nechýbajú prvky na ovládanie hlasitosti, telefonovania a párovania. Hliníkové lemovanie vyzerá dobre a reproduktor je značne odolný. Na lemovanej časti je aj konektor microUSB na nabíjanie zariadenia.

JBL Voyager

Zdroj: PC Revue 09/2014
comments powered by Disqus