Reportáž: Harman Group na IFA 2014

Reportáž: Harman Group na IFA 2014

Ani tento rok sme si nemohli nechať ujsť najväčší veľtrh spotrebnej elektroniky konanej v Berlíne. Z Prahy sme v nedeľu 07.09. vyrazili pred svitaním aby sme stihli otvorenie pre verejnosť. Keďže sme mali hcg/ifa2014/20.jpg>špeciálne kartičky od výrobcu Harman/Kardon, tak naše prvé kroky zamierili sem, kde sa bežní návštevníci nedostanú. Stánok mali štandardne pod 126m štíhlou komunikačnou vežou ktorá sa stala dominantou mesta postavená v roku 1920 a je dnes chránenou pamiatkou.
IFA 2014 Harman/Kardon IFA 2014 Harman/Kardon
Pohľad z vrchola (126m) na časť expozície Harman GroupIFA 2014 Harman/Kardon
Časť Berlínskeho výstaviska s letnou záhradou
Celú vežu obklopil vystavovateľ zo všetkých strán so štyrmi samostatnými stánkami a uprostred s posedením a ozvučenými autami. Prvý stánok bol na občerstvenie a rokovania, takže pre Vás nič nezaujímave. V druhom stánku bolo "obývačka" ako si ju predstavuje Harman/Kardon s premietaním posledných X-men. Tretí a štvrtý stánok nás zaujal najviac. V jednom boli predstavované čisto nové a už existujúce slúchadla. Najväčší dôraz kládli na novú značku, ktorú odkúpili. Yurbuds! Ak ste o tejto značke ešte nepočuli v najbližšej dobe o nej u nás budete počuť. Jedná sa o slúchadla čisto pre športovcov (samozrejme dajú sa použiť aj na bežné nosenie), kde zárukou je, že nech vykonávate akúkoľvek činnosť tieto slúchadla Vám nevypadnú z uší. Potešíme aj nežnejšie polovičky. Slúchadla sú vyvinuté aj pre menšie uši, tak aby nemal ktokoľvek problém používať tieto slúchadla. Navyše sú v ponuke štuple kompletne bezdrôtové.

Neprehliadnite:
Fotoreportáž HighEnd Slovakia 2014
JBL Yurbuds IFA 2014 Harman/Kardon JBL Yurbuds IFA 2014 Harman/Kardon JBL Yurbuds IFA 2014 Harman/Kardon JBL Yurbuds IFA 2014 Harman/Kardon
Ženská verzia športových slúchadiel JBL Yurbuds Kompletne bezdrôtové štuple bez zbytočných káblov Magnetický uchýt Yurbuds je príjemnym doplnkom V celej svojej kráse na stojane, len si zobrať ;)
Načítavam video ...

Pod značkou Harman/Kardon boli predstavené inovované slúchadla SOHO, ktoré sú teraz bezdrôtové a navyše na jednej z mušlí majú dotykové ovládanie na preskakovanie skladieb, zdvihnutie a položenie hovoru a reguláciu hlasitosti. Síce cenovka bude vyššia, ale prevedenie kože a ocele je prvotriedne. Tieto slúchadla dopĺňa univerzálny prenosný reproduktor (bezdrôtové streamovanie, handsfree telefonovanie a aj ako powerbank) Esquire mini, ktorý je už u nás v ponuke.

Harman/Kardon Esquire mini IFA 2014 Harman/Kardon Esquire mini IFA 2014 Harman/Kardon Esquire mini IFA 2014 Harman/Kardon Esquire mini IFA 2014
Esquire mini v hnedej a čiernej verzii v pozadí Biele prevedenie Esquire mini Pekný cestovný set (Esquire mini a SOHO) Všetko ste si mohli odskúšať so svojim telefónom
Načítavam video ...

AKG vo veľkom predstavovalo novú Y sériu, ktorá je taktiež už u nás nejaký ten mesiac. Dôraz kládli hlavne na model Y50 v štyroch prevedeniach, kde hlavnou výhodou je takmer nezničiteľný náhlavový pás. Aby Vás zaujali tieto slúchadla, tak bezplatne rozdávali obaly na iPhone 5/5S v týchto farebných variantoch.

AKG Y50 IFA 2014 AKG Y50 IFA 2014 AKG Y50 IFA 2014 AKG Y50 IFA 2014
AKG Y50 detail Pripravené na skúšanie Všetky farebné prevedenia AKG Y50 na stojanoch Rozdávane obaly na iPhone 5/5S
Načítavam video ...

Kompletne portfólio zastúpila aj značka JBL (pod ktorú bude patriť aj Yurbuds), tentokrát so sériou Synchros. Vychytaný model je E50BT, ktorý ma taktiež ovládanie na mušli ako SOHO, ale navyše ma funkciu Share Me. Táto funkcia je dobre vychytaná a až traja ľudia môžu počúvať to isté z jedného zdroja. Samotné slúchadla re-streamujú hudbu ďalej.

Načítavam video ...

Presunieme sa do ďalšieho stánku, ktorý bol zameraný na multimediálnu domácnosť. Z klasickej home HiFi, nebolo predstavované nič extra nové, len dva inovované SoundBary. Jeden nás zaujal len tým, že je v konfigurácii 2.2, dá sa naň položiť TV a má USB port pre nabíjanie mobilných zariadení. Či už tento port slúži aj niečo iné, zistíme, až keď dostaneme kompletnú špecifikáciu tohto produktu.

Neprehliadnite:
Sluchátka JBL Synchros E-Series spojují cool design s úchvatným zvukem PureBass
Načítavam video ...

V jednom z kútov sa krčil nenápadny produkt JBL Horizon, ktorý je klasickým rádio budíkom s príjemnym dizajnom. Pri tomto produkte inžinieri aj trochu porozmýšľali, a integrovali až dva USB porty na nočné nabitie telefónov, tabletov,.... a ráno si ich tak ihneď nájdete nabité.

Načítavam video ...

Inováciou prešli aj prenosné multimediálne reproduktory JBL Charge vo verzii 2, a JBL Flip taktiež vo verzii 2. JBL Flip II je už u nás v ponuke niekoľko mesiacov a nič extra prevratné neprinieslo. JBL Charge 2 priniesol podľa nášho vkusu krajší dizajn, má väčšie meniče a tak aj výkon. Navyše môžete cez Social Mode zdieľať zariadenie s ďalšími ľudmi. Novinkou je aj handsfree telefonovanie. Nabíjanie ďalších zariadení (slúži aj ako powerbank) je samozrejmosťou. Kým sa dostaneme k najhlavnejšej novinke spomenieme iba JBL Clip (malý prenosný reproduktor so stremovaním a praktickou skobou na uchytenie kamkoľvek), JBL Authentics L8 a L16 (ocenenie EISA), JBL Voyager, JBL Pebbles,....

Načítavam video ...

Najväčšou vychytávkou bol OMNI systém pod taktovkou Harman/Kardon. Presne takto si predstavujeme modernú domácnosť. Kompletne bezdrôtové riešenie, ktoré môžete neobmedzene rozširovať. Veď sa presvedčte sami na priloženom videu. A keby ste to počuli ešte hrať, tak sa do tohto určite zamilujete. Posnažíme sa o to, aby ste si toto riešenie mohli vypočuť už na HighEnd Slovakia 2014 ktorá sa bude konať 18. a 19.10 2014 v Crowne Plaza Bratislava.

Harman/Kardon OMNI IFA 2014 Harman/Kardon OMNI IFA 2014 Harman/Kardon OMNI IFA 2014 Harman/Kardon OMNI IFA 2014
Celá rodina OMNI systému Z druhej strany s adaptérom v popredí Ešte preistotu pre predstavu vyfotené spredu Fungovanie sme si mohli otestovať v reáli.
Načítavam video ...

Autor: prof. Jaroslav Knirsch :)
comments powered by Disqus