Oslávte s nami “Pancake Day”

Oslávte s nami “Pancake Day”

Obľúbené jedlo malých aj veľkých, ktoré si s radosťou dáme ako hlavný chod alebo ako dezert, má práve dnes sviatok! Táto tradícia pochádza z Anglicka, kde obľúbená maškrta vznikla a pripadá vždy na posledný utorok pred Popolcovou stredou. Potešme preto naše mlsné jazýčky chutnými palacinkami práve dnes.

Asi mi viacerí dajú za pravdu, že výroba palaciniek je ta trošku otrava. Stáť pri sporáku a pravidelne otáčať palacinky, ktoré miznú rýchlosťou blesku a nikdy ich nie je dosť neláka asi nikoho. Preto som sa rozhodol vyskúšať vynález pre všetkých “palacinkoholikov” od značky Russell Hobbs. Čo ma potešilo hneď na úvod bol rozmer plochy, na ktorej palacinku pečiete, a to 30 cm. Chvíľku som sa cítil ako na vianočných trhoch, kde megapalacinky za mega ceny vždy lákavo voňajú. Okrem toho to šetrí čas (aj keď mám pociť, že syn ju zjedol rovnako rýchlo ako klasické menšie palacinky). Ďalším plusom je balenie, ktoré obsahuje manuál (s receptom), drevenú roztieračku a obracačku.


Palacinkovač Russell Hobbs

Použitie je jednoduché. Regulátor teploty som si nastavil na najvyšší stupeň a plocha bola už za pár minút pripravená k pečeniu. Priznávam, že spočiatku nebolo najjednoduchšie odhadnúť množstvo potrebného cesta a kedže sa jedná o výkonného pomocníka, chce to cvik, aby ste boli dostatočne rýchly a rozotreli cesto po celom obvode skôr ako palacinka stuhne – čo na najvyššom stupni naozaj netrvá dlho. Avšak cesto sa vôbec nepripaľuje. Po pár kúskoch som to dokázal, dokonalú estetiku si nechávam na lekciu č.2. :) K čomu mám výhradu je pribalená obracačka, ktorá je veľmi úzka na obrátenie tak veľkých palaciniek. Prepokladám však, že širšiu nájdeme v každej domácnosti.

Palacinkovač Russell Hobbs


Palacinky som robil pre svoju trojčlennú rodinku ako “zdravé” sobotné raňajky a veľmi som ocenil rýchlosť prípravy. Štandardne mi to trvá hodinku, teraz som to mal za 25 minút hotové. A aby aj Váš prvý pokus bol úspešný odporúčam recpet na cesto, s ktorým sa vždy palacinky podaria: 100g hladkej múky; 2 vajíčka; 300ml mlieka; 1 čajová lyžička oleja + olej na pomastenie palacinkovača; štipka soli.


Palacinkovač Russell Hobbs

A ak máte chuť na palacinky, ale Váš byt neposkytuje dostatok priestoru na ďalší prístroj, máme ľahkú pomoc aj pre Vás. Ak robíte palacinky často, iste sa Vám zíde špeciálna panvica na palacinky s priemerom 25cm od TEFAL-u, ktorá disponuje extra odolným nepriľnavým povrchom, ktorý nepoškodíte ani kovovým náradím. Ak sa Vám žiada niečo multifunkčnejšie odporúčame panvicu značky Salter, ktorá je výminočná svojím mramorovým povrchom. Ten je nie len veľmi odolný, ale aj nepriľnavý, vhodný aj na indukčné varné dosky a okrem palaciniek v ňom urobíte hravo aj mäsko a čokoľvek na čo ste zvyknutý z obyčajnej panvice. Poteší vás aj rukväť so silikónovým nástrekom, ktorá ostáva vždy studená.

Palacinkovač Russell Hobbs
Už čoskoro Vám prinesieme ďalšie recepty, ktoré vás určite potešia nie len na Deň palaciniek, prípadne si môžete skúsiť spraviť ružové palacinky, o ktorých som už písal ( P.S. možete potešiť partnera na Valentína, ktorý sa nám blíži). Navyše Vám na všetky spomínané produkty ponúkame zľavu 30%, ktorú môžete využiiť do 23.2.2016. Stačí ak v objednávke zadáte kód “PALACINKA”. Dobrú chuť! Produkty nájdete nižšie pod článkom.
comments powered by Disqus