Amaryllo iCam HD 360 - kamera na diaľkové ovládanie

Amaryllo iCam HD 360 - kamera na diaľkové ovládanie

Chata mimo mesta, dom či byt počas dovolenky alebo iba dieťa spiace vo svojej izbe. Situácií, kedy by ste chceli vidieť, ako to niekde vyzerá počas vašej neprítomnosti, je mnoho. Vďaka kamerám pripojeným k internetu je to možné. Amaryllo iCam HD 360 navyše ponúka ešte možnosť otáčania obrazu, takže nemusí snímať len jedno vopred zamerané miesto.
Amaryllo iCam HD 360

Kameru pripojíte k nabíjačke a pomocou párovacej aplikácie od firmy Amaryllo z App Store (iOS) či Google Play (Android) a nastavíte heslá k domácej Wi-Fi sieti. Telefón vygeneruje QR kód, ktorý kamere ukážete 15-30 centimetrov pred objektívom. Načíta si ho, a začne fungovať.

Amaryllo iCam HD 360

Obraz sa, narozdiel od konkurenčných riešení, neprenáša cez špeciálne aplikácie. Každý iCam HD má vlastné Skype konto, na ktoré si môžete jednoducho zavolať odkiaľkoľvek. Zo smartfónu, tabletu alebo počítača, kamere to bude úplne jedno.

Amaryllo iCam HD 360
Amaryllo iCam HD 360

Samozrejmosťou je však vaše súkromie, takže kamera “nezodvihne“ hocijaký hovor, ale len telefonát od kontaktov, ktoré jej vopred povolíte. Teda vás, deti alebo napríklad manželku.

Neprehliadnite:
Prekvapenia a aktualizácie od kamier Amaryllo
Amaryllo iCam HD 360

Videohovor cez Skype potom prenáša obraz s pozorovacím uhlom až 100° v HD (1 280 x 720 bodov) rozlíšení spolu so zvukom. V noci mu pomôže infračervené videnie. Kamera vám pochopiteľne dokáže zavolať aj sama v prípade, že jej zvukový alebo pohybový senzor zaznamená narušenie sledovaného priestoru.

Amaryllo iCam HD 360

Vrátim sa však k možnostiam otáčania. Obrazom môžete pohybovať cez špeciálnu aplikáciu, kde postačí uchytenie niektorého bodu a jeho posun po obrazovke tak, ako to poznáme napríklad z Google Street View. V prípade, že aplikáciu nemáte alebo na kameru voláte z cudzieho počítača v prímorskej internetovej kaviarni, postačí jej cez chat písať textové pokyny. „L, R, U, D“ pre ňu znamená príkaz „doľava, doprava, hore, dolu“ a napríklad text „LLLLLLLL“ zasa výrazné otočenie doľava o niekoľko centimetrov naraz. Znie to zložito a osobe vedľa vás zrejme len tak ľahko nevysvetlíte, prečo do okna so správou píšete nezmysly, ale funguje to.

Amaryllo iCam HD 360

Kamere nechýba ani slot na micro SD kartu, nahrávanie v HD alebo VGA rozlíšení totiž môžete na diaľku aj načasovať. V prípade, že by to nestačilo, môže záznam putovať aj priamo na cloudové úložisko Google Drive (Disk Google).

Amaryllo iCam HD 360

V obchodoch s aplikáciami hľadajte aplikácie iCam HD, iCam HD 360 alebo detský monitor iBaby HD. Na tom nezáleží, všetky fungujú podobne. Samotnú kameru potom ponúka internetový obchod Vždy.sk za menej než 200 eur. A to je veľmi príjemná cenovka za zariadenie, ktorému stačí len Wi-Fi sieť a Skype vo vašom mobile.

Neprehliadnite:
Recenzia iBabi HD: Kamera, ktorá vám zavolá, keď registruje pohyb
Amaryllo iCam HD 360

Absenciu záložnej batérie môžete vyriešiť kúpou záložného zdroja Ozaki O!Tool battery T52 (5200 mAh), ktorý môžete mať neustále zasunutý v zásuvke. Pri výpadku prúdu tak zabezpečí dodanie energie z integrovanej 5200 mAh batérie. Nezabudnite však, že v danej situácii musíte vyriešiť aj fungovanie Wi-Fi siete. Ešte lepšia by bola verzia s GSM modulom a SIM kartou. Na tých chatách totiž často Wi-Fi nemáme.

Amaryllo iCam HD 360

Výhody
+ univerzálne využitie vďaka Skype
+ na nastavovacie aplikácie možno zabudnúť
+ jednoduchá inštalácia
+ možnosť nahrávania na SD kartu
+ výborné nočné videnie

Nevýhody
- chýba integrovaný záložný zdroj
- viazanosť na Wi-Fi pripojenie

Záver:
Amaryllo iCam HD je výborný produkt za výbornú cenu. Stačí vám pripojenie na Wi-Fi sieť, a už sa do svojej obývačky alebo detskej izby dovoláte zo smartfónu s iOS alebo Androidom pomocou Skype. A to odkiaľkoľvek. Navyše, pomocou príkazov L, R, U, D môžete pohybovať kamerou aj na diaľku. Je to návykové a funguje to presne, ako má. Chýba snáď len slot na SIM kartu s dátovým balíkom od operátora, pretože nie každý má doma či na chate Wi-Fi sieť.

Neprehliadnite:
Ostatní vystavovatelia na IFA 2014
Načítavam video ...
comments powered by Disqus