Koľko športov podporujú hodinky TomTom?

Koľko športov podporujú hodinky TomTom?

Pravdu povediac je to ťažká a nejednoznačná odpoveď. V skutočnosti TomTom Runnery sú určené iba na beh a MultiSport má o trochu toho viac. Ale je to naozaj tak? Osobne som dospel k poznaniu, že športtestery TomTom zvládajú neúrekom športových aktivít. Ako na to?
TomTom Runner má v hodinkách len dve aktivity (beh a beh vo vnútri) a MultiSport obsahuje beh, bicykel, plávanie, bežecký pás a voľný štýl. Stále to je málo, že? Pre meranie Vašej aktivity môžete využiť ľubovolnú činnosť. Najčastejšie využívam voľný štýl, pretože ani turistika v športtesteroch nie je. Ale to vôbec nevadí.

Tá pravá výhoda sa schováva až v PC/MAC aplikácii pre synchronizáciu. Tu si môžete nastaviť okrem štandardného nahrávania na server TomTom-u, aj do iných športových služieb. Momentálne sú to MapMyFitness, RunKeeper, Strava, Endomondo, Taiwan MySports, Nike+, Jawbone Up, Training Peaks a ešte aj do súborov KML, CSV, GPX, FIT a TCX. Tento zoznam sa naďalej rozširuje. Exporty stačí raz nastaviť, a toto nastavenie sa uloží na strane TomTom-u a následne stačí synchronizovať cez mobilnú aplikáciu pomocou bluetooth a ďalšie exporty sa vykonajú automaticky. No, ale aby som sa dostal k nekonečnému množstvu typov športu.

Zoznam exportu TomTom

Osobne beriem službu TomTom MySports ako tzv. "most". Aktívne využívam aplikáciu RunKeeper, takže každá aktivita z hodiniek ide aj do tejto služby. Prenesie sa všetko: typ aktivity, vzdialenosť, čas, priemerné tempo, spálene kalórie, nadmorská výška, spálene kalórie, GPS súradnice, tep srdca (pri Cardio verzii). Veľkou výhodou RunKeeper-u je aj to, že každú aktivitu môžem editovať, takže nie je problém, že voľnú aktivitu, prepnem do režimu turistiky. RunKeeper, má dosť veľké množstvo typov športových aktivít.

Neprehliadnite:
Jak využít sportovní hodinky při fitness? Máme pro vás několik tipů!
RunKeeper Activity

Osobne som ešte neskúšal ďalšie športové portály, ktoré TomTom podporuje, ale je len na Vás, ktorý budete využívať. A keď náhodou nie je Váš obľúbený športový portál v zozname, stále máte možnosť exportovať aktivity v rôznych formátoch a naimportovať si ich ručne.

Viete mi povedať, ktoré športtestery Vás takto neobmedzujú a vlastne Vás nútia používať len to svoje riešenie? Nike+ si stráži len to svoje riešenie, Suunto podporuje len pár športových portálov a Garmin umožňuje len export do súborov KML pre Google Earth, TCX a CSV.

Pri cenovke od 139€ do 399€ za športtestery, mi vychádza ako jasný favorit jedine TomTom.
comments powered by Disqus