Košice sú prvým slovenským mestom, kde se pobeží unikátna detská Čokoládová tretra

Košice sú prvým slovenským mestom, kde se pobeží unikátna detská Čokoládová tretra

Slovensko bude v máji hostiť prvé preteky Čokoládovej tretry. Preteky pre deti všetkých vekových kategorií majú v Česku viac než päťdesiatročnú tradíciu. Majú pritiahnuť deti k atletike a tým nejlepším ukázať atmosféru svetového mítingu Zlatá Tretra Ostrava.
Do Košíc se 3. mája zídu deti z celého Slovenska. Pri Katedrále svätej Alžběty si zasúťažia o možnosť pretekať pred televiznými kamerami a divákmi Zlatej tretry Ostrava, kde pravidelne štartuje napríklad legendárny jamajský šprintér Usain Bolt. „ Čokoládová tretra je absolútne výnimočná, nikde na svete neexistuje nič podobné. Ako ambasador jsem videl už spústu pretekov a viem, že je to o radosti. O radosti z pohybu a športu. Videl som spústu nadšených, odhodlaných detí a ich rodičov.  Každoročne sa teším na ďalšie zážitky a dúfam, že raz z tých malých športovcov vyrastú nové osobnosti svetovej atletiky. Snažíme se im proste pomôcť, “ horí mnohonásobný majster sveta, olympijský víťaz a svetový rekordman v hode oštepom Jan Železný.

Čokoládová tretra 2017

„Ostravskou Zlatou tretru poznám, sám som tam nie raz pretekal. To, že organizujeme detské preteky je skvelé, pretože Čokoládová tretra a jej priama väzba na tento svetový míting je úžasná. K atletike sa tak môžu dostat deti, ktoré by inú šanci nemali. Naviac se skutočne môžu stretnúť s tými nejväčšími hviezdami svetovej atletiky“
, dodává bronzový medailista z majstrovstviev sveta v běhu na 110m prekážek Igor Kováč, ktorý odštartoval svoju atletickú kariéru práve v Košiciach a který bude zároveň ambasadorom prvého slovenského preteku Čokoládovej tretry.

„Čokoládová tretra sa zrodila v Ostravě a Košice sú družobným mestom moravskoslezskej metropoly. A je tu eště jedna paralela, prečo na Slovensku začínáme práve v Košiciach. Ostrava bola v roku 2014 Evropským mestem športu a Košice potom v roku 2016, takže od nás prevzali symbolickú štafetu a ide nám o rovnakú vec“, upresňuje manažérka projektu Čokoládová tretra Šárka Mokrá.  

Neprehliadnite:
Ako som testoval nepretržite 2 mesiace hodinky TomTom Spark a TomTom Runner 2
Záujemcovia o účasť na Čokoládovej tretre v Košiciach sa môžu registrovať na www.cokoladovatretra.cz.  Oficiálnym organizátorom pretekov je občianske združenie Atletika Košice o.z.  a agentúra Progress Promotion.  Ve troch kategóriách pobežia deti, ktoré se narodily medzi rokmi 2006 a 2011, a to trasy 100, 200 a 300 metrov podľa veku. Víťazi jednotlivých súťaží dostanú pozvánku na finále v rámci prestížneho mítingu Zlatá tretra Ostrava. Organizátori košickej Zlaté tretry se postarajú ešte o dve osoby, ktoré ich budou sprevádzať. Štart prvého preteku bude v stredu 3. mája o 13tej hodine. Prezentácia bude otvorená už od 12 hodiny. Čokoládovej tretry se minulý rok v 18 českých mestách zúčastnilo 8000 detí.

Prvý ročník Čokoládovej tretry Slovensko sa koná v tesnej spolupráci s už tradičným bežeckým podujatím CityRun. Košice tak v priebehu dvoch dní zaplnia atletikou celé mesto a postavia laťku tzv. street athletics opäť vyššie.
comments powered by Disqus