Môj prvý maratón

Môj prvý maratón

Pred mesiacom prišiel kolega s nápadom, že by sme pre náš magazín mohli získať príbeh človeka, ktorý sa ako hobík rozhodol prekonať seba a s nimi aj pár prekážok, čo prináša život. O 2 týždne na to ma oslovila Ľubica Mnichová z aktivity   Dievčatá a ženy v pohybe, aby sme pomohli spestriť tréning dievčatám a mamičkám so športtesterami a slúchadlami. A keď som sa opýtal, či tam medzi babami takého človeka nenájdem, odpoveď bola “samozrejme”.
Rozhodne nepatrím medzi tých, ktorí prednášajú denne a už vôbec nie vyše tridsiatim aktívnym ženám a prednášku o špotttesteroch a bežeckých slúchadlach by som už po týždni urobil úplne inak. Rozdali sme 10 GPS hodiniek Tomom Runner2. Zoznámil som sa prvý krát s doporučenou hlavnou postavou budúceho príbehu.

Môj prvý maratón

Pred nami stála tá najtypickejšia slovenská mamka akú si viete predstaviť. Kučeravá brunetka s veľkými očami, z ktorej sršal optimizmus, pohoda a nadšenie zo života. Na krku a na rukách jej viseli a liezli ako nahrdelník a náramok na striedačku dva mravce. Pri fotení sa prestali hýbať a na pár sekúnd aj rozprávať, vtedy sa z toho vyklubali 5 a 7 ročná sestrička s bratčekom. S Danielou Hricovou sme sa dohodli na ďaľšom stretnutí v kľude na firme.  Pomohol som jej s inštaláciou aplikácie TomTom MySports, vysvetlil užívanie Runner2 a porozprávali trošku o živote.

Môj prvý maratón

Ale k Daniele.

Košičanka. Štvornásobná mamka s deťmi od 5 do 22 rokov, je metrologička. Pred nedávnom, po ukončení materskej sa vrátila do práce, kde pracuje na smeny. ( fuú, to bude oriešok zladiť rozbitý deň, biorytmus, všetky povinnosti a ešte splniť osobné ambície…)  Podľa jej slov je celá jej rodina v pohybe a vlastnú materskú dovolenku ani nevnímala, pretože rodina využívala každú príležitosť k aktivitám. Prakticky celá rodina sú športoví hobbíci.

Neprehliadnite:
Najťažší atletický pretek sveta v behu do schodov
V roku 2011, 3 týždne po poslednom pôrode, so súhlasom lekára bežala svoj prvý Velvet Run ( tradičný pretek, ktorý organizuje rovnaká agentúra ako Košický Maratón Mieru, Progress Promotion, špeciálne pre ženy. Endorfíny zapracovali, celé sa jej to zapáčilo a odvtedy sa stála pravidelnou súčasťou tréningov košických mamičiek. Od roku 2012 neoficiálne a rok neskôr už pekne aj babysititingom …

Môj prvý maratón

Na to naše druhé stretnutie prišla so strašidelne našliapaným a ťažkým bicyklom, ruksakom s laptopom a odhodlaním.

Dohodli sme sa, že Danielu podporíme, nájdeme jej poradcov/trénera, konzultácie s inými odborníkmi, poskytneme špotrtester TomTom a pomôžeme písať príbeh, ktorý možno bude pre ďalšie mamičky a dievčatá inšpiráciou.

Daniela sa rozhodla, že sa pripraví na svoj prvý maratón v živote, ktorým by mal byť košický Medzinárodný maratón mieru.

Neprehliadnite:
TomTom neustále vylepšuje svoje hodinky
Budeme držať palce.

Môj prvý maratón
comments powered by Disqus