Nilox F-60 EVO alias najnadupanejšia outdoor kamera

Nilox F-60 EVO alias najnadupanejšia outdoor kamera

V aktuálnej sezóne športov, prechádzok, dovoleniek, kúpania, potápania, jazdenia na bicykloch a iných exteriérových kratochvíľ je dobré byť vybavený zariadením, ktoré nám spomienky uchová a dobrodružstvo prežije. Výrobca outdoorových kamier Nilox uviedol pred pár dňami na trh svoj vlajkový model EVO.
Ide o malú a ľahkú kameru s veľkým displejom a vodotesným puzdrom, ktorý uspokojí tých najnáročnejších adrenalínových šialencov, ale aj rodiny v kľudnej chvíli na pláži, kde hrozí maximálne „utopenie“ elektroniky v prílive.

Nilox EVO je najpokročilejším produktom z aktuálnej rady. Kamera natáča v mnohých režimoch na nový Exmor R CMOS snímač so zvýšenou citlivosťou a veľmi vernými farbami. Vo full HD rozlíšení (1080p) dokáže kamera zachytiť až 60snímkov za sekundu. Pri voľbe timelapse je to 10 snímkov za sekundu v plnom rozlíšení. Pokiaľ nahrávate nejakú akciu a nepotrpíte si toľko na maximálnom rozlíšení, môžete sa pri 720p dostať až na 120 snímkov za sekundu. To sú rovnaké parametre, ako má aktuálne iPhone.


Nilox F-60 Evo WiFi

Výsledok Vášho natáčania sa v kamere ukladá priamo do MP4 formátu, čo umožňuje veľmi jednoduché a rýchle spracovávanie alebo následný upload napr. na YouTube. V porovnaní s nižšími modelmi rovnakého výrobcu je obraz natočený kamerou EVO kvalitnejší. Má ostrejšie farby a kresbu na okrajoch záberu pri použití fish-eye režimu a navyše, obraz nie je taký „kockovaný“.

Z technických parametrov určite stojí za spomenutie vode odolnosti puzdra kamery až do hĺbky 100 metrov. Zaujímavý pre využitie mimo hlavnú outdoorovú sezónu je takzvaný G-senzor, ktorý kameru zapne pohybom a môže tak slúžiť ako „čierna skrinka“, napr. v aute pri dopravnej nehode. V praxi sa nám pri natáčaní osvedčilo hlavne automatické otáčanie záznamu – keď kameru otočíte, obraz nezostane hore nohami a vy sa tak nemusíte v editačnom programe na počítači trápiť s otáčaním videa.

Nilox F-60 Evo WiFi

Veľký displej kamery v spojení s prehľadným grafickým menu umožňuje jednoduché a pohodlné ovládanie a prehliadanie natočených záznamov.

Krásne fotografie, 170 stupňov široká optika, závit pre statívový šraub a ďalšia výbava sú samozrejmosťou Niloxu. EVO však naviac dostalo aplikáciu pre iOS. Primárne je určená pre komponovanie záberov. Prenos z kamery napríklad do iPadu sa hodí najmä v konštelácii, kedy nemôžete pozerať na displej. Na sledovanie live záberov pri pohybe však technológia nie je úplne vhodná a premyslená (ako koniec koncov ani u konkurencie). Podstatnou praktickou výhodou aplikácie je možnosť nastavovania kamery. Ak je napríklad vo vodotesnom puzdre, nemusíte ju vyberať, stačí sa pripojiť cez aplikáciu a zvoliť si režim nahrávania, kvalitu záznamu alebo dokonca stiahnutie nahratého súboru. Škoda, že aplikácia je v tejto chvíli dostupná jedine vo verzii pre iPhone. Z praktického hľadiska to síce ničomu nevadí, ale pre kutilov, ktorí si potrpia na kompozíciu obrazu, by mohol veľký displej iPadu a prispôsobené Ul priniesť silnejší obraz a zážitok z práce.

Nilox F-60 Evo WiFi Nilox F-60 Evo WiFi Nilox F-60 Evo WiFi Nilox F-60 Evo WiFi Nilox F-60 Evo WiFi

Kamera si behom nášho testu užila žiaru, vodu, mnoho nárazov a všetko zvládla bez najmenšieho zaváhania. Svojím moderným designom a odolným vyhotovením sa radí na špičku pomyselného rebríčku outdoorovej výbavy. Dokonca ani prilepená na prilbu pri akčnom pohybe a pretekaní neprekáža a jej využitie je neuveriteľne široké. A to aj vďaka bohatej výbave nástrojov pre uchytenie, ktoré sú súčasťou balenia.Výkonnú kamerku Nilox F-60 EVO si zaobstaráte vrátane príslušenstva na vertikálne aj horizontálne upevnenie, podporného držiaku a vodotesného puzdra už za 349€.
comments powered by Disqus