Nilox F-60 outdoor kamera pre najnáročnejších

Nilox F-60 outdoor kamera pre najnáročnejších

Outdoor kamera alebo ak chcete tak akčná kamera Nilox F-60 je tým typom produktu, ktorý využijete v širokej škále aktivít a súčasne mu nebudete otročiť. Malé šikovné zariadenie, ktoré sa vojde do dlane a jeho obsluha je veľmi jednoduchá, Vám poskytne možnosť zaznamenať aj tie najrušnejšie a najzaujímavejšie okamihy z Vášho výletu, expedícií, momentov z dovoleniek alebo taktiež z hrátok s Vaším psom.
Nilox F-60 je vybavená 16 MPix CMOS snímačom. Video umožňuje natáčať v niekoľkých režimoch a rozlíšeniach. Klasické Full HD rozlíšenie je samozrejmosťou. Tvorivejší jedinci však poteší aj možnosť nahrávať si spomalené zábery s rýchlosťou až 60 snímkov za sekundu pri rozlíšení 1080i. S nižšími nárokmi na kvalitu obrazu to je možné dokonca zvýšiť až na 120 snímkov za sekundu.

Nilox F-60

Kamera je schopná vytvárať tri šírky záberov. Od fish-eye s uhlom 175° cez štandardný širokouhlý záber až po formát blízky 50mm objektívu. V zásade tak máte pokryté všetky bežné situácie, s ktorými sa pri natáčaní môžete stretnúť. Kameru naviac využijete aj k vytváraniu veľmi kvalitných snímkov (až 16MPix). Fotografovanie obľúbených selfies je potom vyložene hračkou vďaka širokouhlej šošovke.

Nilox F-60 je dodávaná v balení s veľmi širokým výberom príslušenstva pre uchytenie k rôznym povrchom. Dodáva sa s krytom, ktorý síce kameru zväčší, ale zaistí jej vodotesnosť až do hĺbky 60m. Pre prichytenie ku statívu, steadycamu alebo jednoduchej tyčke je k dispozícii závit na štandardný statívový šraub. Nilox F-60 tak využitie nájde naozaj všade – vedľa klasických cyklovýletoch či motovýletoch, môžete ju vziať v lete k vode alebo si taktiež skočiť bungee jumping.

Neprehliadnite:
Pravidelné fitness alebo 13 tipov ako neskončiť po týždni s posilňovňou
Nilox F-60


Ovládanie kamery prebieha pomocou zadného displeja v Ul, ktoré síce nie je žiaden grafický zázrak, ale základné funkcie samozrejme plní spoľahlivo. Malý jednopalcový displej nie je úplne vhodný k prehrávaniu záznamov. Ma slúžiť skôr ku kontrole kompozície a toho, či sme vôbec niečo nahrali.

Batéria vydrží tejto kamere tak akurát pre potreby celodenného výletu, kde sa točia momentky. Nabíja sa klasicky USB káblom. Rovnako ako iné outdoorové kamery, nie je ani táto stavaná na dlhé hodinové natáčania. Pokiaľ ale potrebujete predsa len napríklad urobiť timelapse video, môžete zadný displej odobrať a nahradiť ho prídavnou batériou. F-60 dokáže nahrávať záznam až do 10 snímkov za sekundu a taktiež ponúka funkciu čiernej skrinky pre automatické nahradzovanie najstaršieho záznamu novým. Kamera podporuje microSD karty až do veľkosti 64 GB, čo predstavuje solídny archív videí. 

Celkový dojem z akčnej kamery Nilox F-60 je veľmi pozitívny. Jej rozmery a umiestnenie šošovky uprostred tela umožňujú pevne ju držať v ruke, ani by si človek omylom zasiahol do obrazu. Rovnako tak pri uchytení na kĺb a natáčaní pomocou tyčky sa kamera neprevažuje na jednu stranu. Na rodinné výlety, športové aktivity, dobrodružné výlety, jazdy na bicykli alebo potápanie je to ideálny spoločník. Nilox F-60 si zaobstaráte už za 299€ a v balení nájdete diaľkový ovládač aj vode odolné puzdro a pokiaľ Vám základná výbava nebude stačiť, je možné dokúpiť ďalšie držiaky a popruhy na upevnenie.

Neprehliadnite:
Športové kamery v akcii – tie najlepšie zábery


comments powered by Disqus