Podrobná recenzia KOSTKA Hill Fun

Podrobná recenzia KOSTKA Hill Fun

Kolobežka KOSTKA Hill Fun predstavuje vhodnú kolobežku pre všetkých začínajúcich nadšencov, ktorí doteraz kolobeh nespoznali. Pre nich môže byť niekoľkotisícový výdavok kolobežky vyššej rady riskantným. Preto je k dispozícii aj štartovací model, ktorý svojimi jazdnými vlastnosťami a výbavou presne zodpovedá požiadavkám nového začínajúceho kolobežkára.
1. Konštrukcia
Kolobežka KOSTKA Hill Fun je zostavená na celej rade inovácií, ktoré úplne zásadným spôsobom ovplyvňujú jazdné vlastnosti, pohodlie a rýchlosť jazdca. Najväčšiu zmenu predstavuje nová koncepcia rámu, kde medzi hlavné zmeny patrí nový uhol rámovej trubky, nový uhol prednej vidlice a zmena uhla zadnej vidlice a vrátane napojenia na nášľap. Základ rámu spočíva v inovatívnej zúženej koncepcii. Vďaka týmto zmenám je kolobežka lepšie prejazdná v zákrutách, obzvlášť pri rýchlych jazdách. Pri vývoji bol kladený dôraz na optimálnu tuhosť rámu pre zaistenie dokonalého pohodlia jazdca. Výsledkom všetkých zmien je dosiahnutie výnimočných jazdných vlastností, čo pozitívne ovplyvňuje aj rýchlosť kolobežky.

Kostka Cross start

2. Kolesá
Hnacou silou kolobežky KOSTKA Hill Fun sú kolesá, o veľkosti 20“ predné koleso a 16“ zadné koleso. Pneumatiky KENDA Vám zaručia bezpečnú jazdu v teréne a prispôsobia sa menším nerovnostiam. Kolesá vyvinuté pre účely kolobehu dosahujú vyššiu tuhosť a súčasne výrazne nižší valivý odpor. Náboje Remerx sú vyrábané na priemyselných ložiskách, špeciálne pre účely kolobehu. Pneumatiky sú opatrené tak, aby boli odolné voči dynamickým silám a Vy ste si mohli vychutnať radosť z jazdy, ako na upravenej spevnenej ceste v meste, tak aj v teréne.

Kolesá obuté do pneumatík KENDA sú vhodné aj do terénu a sú vybavené jednokomorovými ráfikmi. Kolesá sú upevnené na nábojoch Al 100 mm.

Neprehliadnite:
Iveta Putalová v africkom rytme
Kostka Cross start

3. Riadidlá
Výška riadidiel je fixná. Kolobežku KOSTKA Hill Fun neodporúčame osobám s výškou nad 180 cm. Vás pohyb by bol neprirodzený a jazda na kolobežke by Vám priniesla viac bolestí a nepríjemností, ako radosti a príjemných zážitkov. V takomto prípade odporúčame výšku riadidiel zvýšiť pomocou voliteľného predstavca. Kolobežka KOSTKA Hill Fun je osadená riadidlami BMX vyrobenými špeciálne pre účely kolobehu (z dôvodu geometrie). Pre jednoduchú úschovu osobných vecí prípadné odloženie potrebného náradia Vám odporúčame pre kolobežku zakúpiť voliteľnú štýlovú tašku, ktorú je možné integrovať priamo do BMX riadidiel pomocou vhodného adaptéra. Tak ako ostatné kolobežky, tak aj kolobežku KOSTKA Hill Fun je možné vybaviť vhodnými funkčnými doplnkami, ako napr. stranovým stojanom, blatníkmi, elegantnými taškami, nákupnými košíkmi, atď.

Kostka Cross Start

Kolobežka je vybavená brzdami PROMAX.

4. Nášľapná plocha
Nášľap je zo spodnej strany opatrený špeciálnymi zvarmi, ktoré zvyšujú tuhosť a odolnosť spodnej časti rámu. Nášľapná plocha je dlhá 435 mm a svetlosť nášľapu je 80 mm. Aj keď sa môže zdať tento údaj pomerne nízky, práve špeciálne návarky na spodnej časti tohto nášľapu zabezpečujú, aby v prípade kolíznej situácie nebola samotná konštrukcia poškodzovaná.

5. Parametre KOSTKA Hill Fun

Neprehliadnite:
Ako na češtinu v aplikácii TomTom Bandit
Kostka Cross start parametre

6. Hodnotenie
Ak by sme mali porovnať kolobežku KOSTKA Tour a kolobežku KOSTKA Hill Fun, na prvý pohľad vidieť, čo je základným rozdielom. KOSTKA Tour osadená veľkým 26“ kolesom z nej robí giganta na cestách. KOSTKA Hill Fun s menším 20“ kolesom sa však môže chváliť lepšou obratnosťou na cestách, ľahšou manipulovateľnosťou v teréne, rýchlejšie zmeníte smer vďaka malému prednému kolesu. Pre tých, čo sa blížia k trojcifernej hmotnosti, odporúčame vyššiu verziu kolobežky Kostka Hill (bez prívlastku Fun), kde zaťažiteľnosť je až 150kg.

Farebné prevedenia robia z týchto kolobežiek skutočne jedinečné originály na cestách. Kostka Hill vo verzii Fun sa vyrába len v čiernej a červenej farbe (limitované edície sú u nás aj v iných farbách). Farebnosť v hlavnej Kostka Hill verzii je pestrejšia a vďaka dvojitému laku aj výraznejšia.


comments powered by Disqus