Recenzia Nilox Action Phone: obal, ktorý premení Váš iPhone na akčnú kameru

Recenzia Nilox Action Phone: obal, ktorý premení Váš iPhone na akčnú kameru

Spoločnosť Nilox je známa najmä ako ambiciózny výrobca športových akčných kamier, ktoré nemajú problém konkurovať ani zabehnutým značkám. Ku každej správnej kamere je potrebné dokúpiť si množstvo príslušenstva, aby ju bolo možné pripevniť.....kamkoľvek kam Vám to len napadne. A práve množstvo príslušenstva, ktoré Nilox ku svojim kamerám dodáva, je kľúčovým prvkom športového vodotesného puzdra pre iPhone Nilox Action Phone, ktoré sme sa rozhodli otestovať. Pokiaľ Vás teda zaujíma obal, ktorý môžete pripevniť na svoj surf, auto, prilbu, bicykel čokoľvek iné a pritom sa nemusíte o svoje mobilné zariadenie obávať ani v extrémnych športoch, prečítajte si túto recenziu.
Svojím designom Action Phone nijako extra nevybočuje z rady ostatných podvodných puzdier, ktoré sme už testovali v: Chystáte se k moři? Otestovali jsme podvodní pouzdra která stojí za to. Obal je oproti konkurencii o niečo masívnejší, čo však nie je na škodu, ale naopak ponúka tri vychytávky. Vďaka nim si získa najviac ľudí, pre ktorých je zvyšovanie adrenalínu v krvi prirodzenou súčasťou ich života. Prvá vlastnosť je veľmi jednoduché vloženie telefónu do obalu, kedy stačí odopnúť trojicu zaklápacích úchytov, vložiť telefón a úchyty opäť zacvaknúť. Vkladanie telefónu do puzdra a jeho opätovné vyťahovanie je teda neporovnateľne jednoduchšie v prípade Niloxu ako u akejkoľvek inej konkurencie.

Nilox Action Phone

Ďalšiu výhodu potom vidíme v tom, že je možné priamo na obal našraubovať objektív s funkciou rybieho oka, ktorý sníma v uhle 170°.  Objektív je súčasťou balenia, ale aj keď ho z obalu odšraubujete, je obal stále vodotesný a tak je iba na Vás, či objektív použijete alebo nie. U ostatných vodotesných obalov nie je objektív súčasťou balenia, ale ani nie je možné žiadny dokúpiť a namontovať ho priamo na obal, čo je v prípade Action Phone skutočne veľkou výhodou, ktorú ocenia opäť najmä ľudia, ktorí natáčajú akčné športy. Práve tým rozhodne príde vhod taktiež fakt, že je obal vodotesný do hĺbky 3 metre, čo znamená, že v prípade šnorchlovania prežije. Obal je taktiež pomerne masívny a aj keď o tom špecifikácie mlčia, je viac ako jasné, že keď v ňom iPhone spadne, telefónu sa nič nestane.

Nilox Action Phone

O jednej veci, v ktorej je Action Phone unikátny už vieme, je čas na druhú, ktorá síce nie je veľmi ojedinelá u vodotesných puzdier, aj tak ju však ponúkajú iba výnimky na trhu. Ako sme už spomenuli v úvodu, Nilox vyrába akčné kamery a radu príslušenstva, ktoré dovoľuje uchytiť kameru na bicykel, motorku, auto, opasok, skateboard a mnoho ďalších miest. So všetkým príslušenstvom je Action Phone obal kompatibilný a uchytenie na bicykel, motorku a opasok dostanete priamo v základnom balení rovnako ako samotný objektív.

Neprehliadnite:
Pripravujeme sa na dovolenku
Nilox Action Phone

Všetky ostatné vlastnosti obalu zostávajú rovnaké ako u recenzovaných puzdier, ovládanie prebieha klasicky – dotykovým displejom, ktorý je chránený gumovou membránou a tlačítka s výnimkou Home Button nie sú rovnaké ako v prípade drvivej väčšiny ostatných vodotesných obalov, ktoré sú k dispozícii. Puzdro ponúka taktiež možnosť uchytenia pútka, čo oceníte najmä pri šnorchlovaní.  Čo sa týka spracovania, nenašli sme nič, čo by sa nám na obale nepáčilo, prekážalo alebo vadilo, ovšem podotýkame, že ho skutočne vnímame viac ako obal, ktorý zmení iPhone na akčnú kameru než ako obal, ktorý si vezmeme na dovolenku ku šnorchlovaniu. Pokiaľ ho však už budete mať, nič Vám nebráni v tom, využiť ho aj pri tejto aktivite pod vodou.

Nilox Action Phone

Osobne sme mali možnosť otestovať všetky vodotesné puzdra, ktoré sú na súčasnom trhu k dispozícii a musíme povedať, že Action Phone vnímame viac ako niečo, s čím sa chceme potápať alebo šnorchlovať ako obal, ktorý vytvorí z Vášho iPhone 5/5S/5C akčnú kameru, ktorú môžete využiť rovnako ako klasické akčné kamery. Obal ponúka taktiež príslušenstvo, čo nebýva bežne zvykom a tak pokiaľ hľadáte obal, v ktorom pripnete telefón na skateboard, bicykel alebo napríklad vodné lyže, tak Nilox Action Phone je jasnou voľbou.

Načítavam video ...
comments powered by Disqus