Recenzia: JBL Charge 3

Recenzia: JBL Charge 3

Pre mnohých používateľov najmä v letných dňoch príde vhod prenosný reproduktor, ktorý ponúkne odolnosť voči vode. Zábava sa tak môže začať aj pri vode, alebo na záhradnej párty. Zvládne tieto činnosti kompaktný JBL Charge 3?
V balení je okrem reproduktora adaptér a metrový prepojovací kábel s microUSB koncovkou. Adaptér ponúka maximálny výstupný prúd 2,3A a zaručí plné nabitie reproduktora do 4,5 hodiny. Kábel aj nabíjačka sú priamo od JBL, sú dodávané v extravagantnom oranžovom prevedení. Keďže je reproduktor kompaktný a dodáva sa na viacero trhov, nabíjačky sú dostupné s viacerými koncovkami, okrem európskej sú tu aj ďalšie dve, pričom ich výmena je veľmi jednoduchá.

JBL Charge 3
JBL Charge 3
JBL Charge 3
Dizajn je minimalistický a po prvom spustení hudby používateľ ani neuverí, že hrá práve tento kompaktný reproduktor. Pre tých, ktorí si zakladajú na výzore zariadení, je tento model určený. Charge 3 sa dodáva v piatich farebných prevedeniach pre európsky trh –  v čiernej, modrej, šedej, červenej a svetlo zelenej. Plastové časti sú z príjemného materiálu, časť pokrýva látkový povrch a zvyšok tvorí matný mäkčený plast, na ktorom nezostávajú odtlačky prstov.

JBL Charge 3
JBL Charge 3
JBL Charge 3
Aby reproduktor mohol stáť na stole (len horizontálne), je zospodu valcovitý gumový výstupok, na ktorom reproduktor spočíva, spredu je oranžové logo JBL. Reproduktor má zvrchu šesť tlačidiel, ktoré slúžia pre spárovanie cez Bluetooth, reguláciu hlasitosti, zapnutie/vypnutie, tlačidlo JBL Connect a prijatie hovoru či pozastavenie hudby. K dispozícii je tiež päť LED diód, ktoré ukazujú momentálny stav nabitia integrovanej batérie.

JBL Charge 3
JBL Charge 3
JBL Charge 3
Na zadnej strane je veľká spoločná krytka, ktorá ukrýva tri konektory – microUSB pre nabíjanie reproduktora, 3.5 mm jack pre prepojenie cez audio kábel a USB výstup pre funkciu powerbanku, ktorá môže v kľúčových situáciách pomôcť nabiť mobilné zariadenie. Reproduktor tiež prekvapuje svojimi kompaktnými rozmermi – 213×87×86 mm a hmotnosťou 800 gramov. Párovanie cez Bluetooth prebieha bez problémov a je veľmi rýchle.

Neprehliadnite:
Pozývame vás na medzinárodný maratón mieru!
JBL Charge 3
JBL Charge 3
JBL Charge 3
Pri počúvaní používateľ nezmešká hovory, keďže zariadenie ho zvonením upozorní na prichádzajúci hovor, ktorý môže používateľ prijať priamo a vďaka integrovanému mikrofónu realizovať telefónny hovor. Zaujímavou funkciou je JBL Connect – funkcia, ktorá umožňuje prepojiť viac reproduktorov Charge 3, ale tiež aj iné modely (JBL Xtreme, Charge 2+ a Pulse 2), a tak možno z jedného zariadenia prehrávať hudbu až do troch reproduktorov v multi alebo stereo režime.

JBL Charge 3
JBL Charge 3
JBL Charge 3
Dva meniče s celkovým výkonom 20W (každý ponúka 10W) dokážu ozvučiť ľubovoľnú záhradnú párty alebo väčšiu izbu. Basové aj výškové podanie je výborné. Vernosť reprodukcie je skvelá, nemáme k nej žiadne námietky. Prítomné sú všetky zložky frekvenčného pásma. Z kvalitnej reprodukcie zvuku sme nadšení Integrovaná batéria má kapacitu 6000 mAh a umožní 20 hodín prehrávania hudby.

JBL Charge 3
JBL Charge 3
JBL Charge 3
Páči sa nám tiež, že ani pri maximálnej hlasitosti sa nevyskytuje rezonancia. Dosah signálu je výborný, s testovaným Samsung Galaxy Note 7, ktorý má najnovšiu verziu Bluetooth je dosah cez celú záhradu či hneď niekoľko múrov v byte samozrejmosťou. Prednosťou je tiež zvýšená odolnosť voči vode IPX7, čo znamená, že nie je problém striekajúca voda počas dažďa. Tiež je možné reproduktor ponoriť do vody do hĺbky jedného metra po dobu 30 minút.

JBL Charge 3
JBL Charge 3 je výborný cestovný, no najmä kompaktný reproduktor, ktorý sa ukryje aj v menšom batohu a spoločne s odolnosťou voči vode, výkonom a výdržou na batériu sa stáva ideálnym spoločníkom nejedného milovníka hudby, ktorý si zakladá na cestovaní a očakáva aj štýlový dizajn. Za odporúčanú cenu 179 eur dostane zákazník výborne spracovaný a kvalitný výrobok, na ktorom bude ťažko hľadať chyby. Nevýhodou je však pre mnohých zákazníkov vyššia cena, produkt tiež získal ocenenie EISA.

Neprehliadnite:
Voděodolnost IPX v elektronice
Hodnotenie: 95%

Plusy
+ Vodeodolnosť IPX7
+ Kvalita prevedenia
+ Dizajn reproduktora
+ Reprodukcia zvuku
+ Výdrž na batériu
+ Farebné prevedenie
+ Funkcia powerbanky

Mínusy
– Vyššia cena
comments powered by Disqus