Športové hodinky TomTom Multi-Sport Cardio

Športové hodinky TomTom Multi-Sport Cardio

Toto sú športové hodinky, ako sa patrí, sú totiž špeciálne na tento účel vytvorené. Pochádzajú od výrobcu, ktoré poznáme hlavne z kvalitných navigácií, a GPS sa využíva aj v tomto prípade.
Multi-Sport Cardio obsahujú aj zabudovaný snímač srdcovej činnosti a pomocou lekárskeho prístroja sme si overili, že toto meranie je veľmi presné. Dajú sa použiť pri rôznych športoch, špeciálne sú pripravené na beh (vonku, ale aj na bežiacom páse), bicyklovanie a plávanie. Použiť sa však dajú prakticky pri akejkoľvek aktivite a sú to aj pokročilé stopky. O výsledku vašej aktivity vás hodinky informujú priamo na displeji. No existuje aj prepojenie na mobilný telefón (Android i iOS), na desktopový počítač (Windows a Apple OS X) a webová aplikácia.
Hodinky sa skladajú z vlastnej časti a náramku na ruku alebo držiaka na bicykel (súčasť výbavy). Odolávajú vode, potu, prachu, vyskúšali sme s nimi plávať aj v mori. Ich hmotnosť je 63 gramov. Nabíjajú sa pomocou dokovacej stanice, ktorá slúži aj na spojenie s počítačom. Výborná je výdrž na batériu. Ak športujete s využitím snímača srdcovej frekvencie a signálu GPS, vydrží na 8 hodín, pri snímaní len GPS je to 10 hodín. Ak ich budete používať ako bežné hodinky, vydrží batéria niekoľko týždňov. Remienok na ruku je vyhotovený z gumy a existuje vo viacerých farebných vyhotoveniach.

Načítavam video ...

Ovládanie sa sústreďuje na jediné štvorsmerové tlačidlo pod displejom. Pomocou neho si určíte, akú aktivitu chcete realizovať, vyberiete si k nej ďalšie voľby (napr. konkrétny cieľ alebo virtuálneho súpera – svoje výsledky z minulosti). Pokiaľ ide o aktivitu vonku, počkáte na signál GPS a môžete začať. Pri vnútorných aktivitách na nič nečakáte a hneď športujete a monitorujete. Na získanie kvalitného príjmu signálu treba čakať niekoľko sekúnd až niekoľko desiatok sekúnd – to závisí od toho, či sú nad vami mraky, či máte okolo seba vysoké budovy a hlavne ako často pripájate hodinky k počítaču či smartfónu. Cez tieto zariadenia sa totiž dostávajú do hodiniek informácie o približnej polohe GPS, čo zrýchľuje celý proces. Na hodinách potom vidíte priebežné údaje o svojej činnosti – rýchlosť, prejdenú vzdialenosť, ale aj zónu srdcovej činnosti, v ktorej sa práve nachádzate (Easy, Fat Burn, Endure, Speed a Sprint). Pracujete tak presne na tom, čo chcete dosiahnuť, a na dosiahnutie cieľa vás hodinky upozorňujú aj vibrovaním.

TomTom Cardio TomTom Cardio TomTom Cardio TomTom Cardio
Teraz sme pripravení na beh - najprv sme počkali na signál GPS a úvodne meranie frekvencia srdca Toto je silne motivujúce - naháňate váš najlepší čas a presne vidíte, ako ste na tom Meranie frekvencie srdca zabezpečuje zelené svetlo, ktoré opticky meria pohyby vnútri žíl na ruke. Overili sme si, že je to dosť presné Hlavné menu Multi-Sport Cardio s výberom aktivít

Vynikajúco je spracovaný vyhodnocovací systém. Vidíte mapu, kde ste vykonávali aktivitu, v grafickej podobe je tu priebeh činnosti srdca, výškové prevýšenie a rýchlosť. K dispozícii máte aj kumulované údaje, napr. za celý čas činnosti alebo za mesiac.

Neprehliadnite:
Janka a Danka Velďákové fotili prvé lifestylové fotky náramkov pre Tomtom
TomTom Cardio TomTom Cardio TomTom Cardio
Takýto prehľad získate pomocou webovej aplikácie A toto je vyhodnotenie činnosti na smartfóne Máte aj celkový prehľad o svojej činnosti

Multi-Sport Cardio sme používali asi mesiac, a to pri rôznych situáciách. Mali sme ich so sebou ako bežné hodinky na dovolenke, behali sme s nimi, bicyklovali i plávali, využili sme ich v posilňovni. Konštatujeme, že ide o kvalitné robustné vyhotovenie a na monitorovanie športu ťažko nájdete niečo s lepšou funkčnou výbavou. Pri každodennom nosení si treba zvyknúť na to, že ruka sa pod gumeným remienkom dosť potí. Pri športe to neprekáža, remienok drží dostatočne pevne a hodinky nestratíte. Pri športovaní pôsobia výrazne motivačne, hlavne ak si nastavíte niektorý z vašich lepších časov a snažíte sa ho prekonať. Viditeľnosť údajov na displeji je počas dňa veľmi dobrá, za šera si musíte pomôcť prisvetlením. Oceňujeme prepojenie na smartfóny, keďže takto máte možnosť okamžitého vyhodnotenia údajov. Multi-Sport Cardio teda neponúka len počítanie krokov počas dňa, sú to hodinky pre športovcov telom i dušou.

Načítavam video ...

Zdroj: PC Revue 09/2014
comments powered by Disqus