Ultrašportové slúchadlá

Ultrašportové slúchadlá

Dve zvučné americké značky spojili svoje sily v snahe vytvoriť slúchadlá, ktoré okrem topdizajnu a funkčnosti prinesú športovcom aj ultimatívny zvukový zážitok a nejakú tu fičúrku navyše.
V čierno-červenom vyhotovení s výrazným logom UA a JBL ide skutočne o dizajnové kúsky, ktoré som si so sebou pokojne pribalil aj na cestu do autobusu a lietadla. V balení sú ďalšie tri veľkostné súpravy nadstavcov, nabíjací káblik a štýlový silikónový obal s logom UA. Môj prvý dojem je viac ako uspokojivý.

Ako prvé som sa podujal zameniť nadstavce do uší. Nie je to moja obľúbená činnosť, ale celý proces som zvládol do 3 – 4 minút. Pri výmene som ich práve nešetril, ale vydržali, za čo si získali môj rešpekt, keďže pre túto činnosť nemám extra veľa trpezlivosti a pochopenia. Viac ich, našťastie, meniť nebudem, keďže o číslo menšia veľkosť mi sadla ako uliata. Technológia uchytenia TwistLock zabezpečí dokonalé osadenie do ucha. Stačí párkrát za sebou nasadiť a získate grif a istotu. Slúchadlá sú pri zvolení správnej veľkosti nadstavca maximálne komfortné a vydržia na svojom mieste desiatky minút intenzívneho tréningu bez nutnosti naprávania.

JBL Under Armour Sport Wireless Heart Rate

Ovládanie sa koná cez trojtlačidlový ovládač so zabudovaným mikrofónom. Senzor umiestnený v pravom slúchadle reaguje na dotyk a informuje vás o aktuálnom stave vašej tepovej frekvencie. Tú neustále monitoruje čip umiestnený v ľavom slúchadle. Uprostred káblika je šikovný drobný štipec na uchytenie na oblečenie, vďaka ktorému sa vám káblik nebude na krku pri športovaní posúvať. Pripravenosť na poriadnu záťaž vyjadruje aj pokročilá nano úprava zabraňujúca prenikaniu potu vyjadrená certifikátom odolnosti IPX5. Ďalšou vychytávkou je možnosť spárovania s UA náramkom pre neustále sledovanie tepovej frekvencie na zápästí. Tepovú frekvenciu si počas cvičenia zmeriate aj bez náramku. Stačí si stiahnuť aplikáciu Under Armour Record. Spustená apka vás hlasovo informuje po kontakte prsta so slúchadlom o vašom tepe alebo si ho môžete skontrolovať priamo na displeji smartfónu. Na porovnanie som použil aj presný športtester s hrudným pásom a údaje boli prakticky totožné.

Neprehliadnite:
Tipy a triky: pomáhame so zvládanim TomTom Runner 2 / Spark
Párovanie sa po prvom nastavení uskutočňuje automaticky bez nutnosti opätovného potvrdenia v nastaveniach vášho zariadenia. Stačí mať aktivovaný bluetooth a slúchadlá sa po zapnutí automaticky pripoja, či už využívate android, alebo iOS.

JBL Under Armour Sport Wireless Heart Rate

Zvukovo by som JBL Aunder Armour zhodnotil vzhľadom na ich športové zameranie ako nadmieru vydarené. Pokiaľ som pri recenzovanej sérii E v aktuálnom čísle použil stupnicu od 1 do 10, tak tieto UA-čka by som pokojne uložil do police na ôsmu priečku. Nemám rád nasilu prebasované pásmo niektorých konkurenčných značiek. Tieto športové slúchadlá sú však ďalej a nevadia mi ani výraznejšie basy, ktoré tak nejako k športovej aktivite vo fitku či na crossfite patria. Ostatné pásma sú však dobre doladené k dôrazným basom a tvoria tak vyvážený celok. Nedávno testované JBL Reflect Contour BT zvukovo výrazne za UAčkami nezaostávajú, dokonca v niektorých parametroch, ako je výdrž batérie, UA-čka prevyšujú. Napriek tomu, pokiaľ vám chýbajúce zelené kilečko neurobí výrazný prievan v peňaženke, dolaďte si svoj outfit Under Armour so slúchadlami. Ak ste už tejto športovej módnej ikone podľahli, vlastne ani nemáte na výber. Ako bonus dostanete výborne fungujúci merač pulzovej frekvencie.

+ dizajn
+ zvuk
+ meranie pulzu
– nemajú reflexné prvky
comments powered by Disqus