A(mbiciózna) K(valita) G(arantovaná)

A(mbiciózna) K(valita) G(arantovaná)

Počet pouličných izolacionistov, ktorí si v hlave nosia svoj svet zvuku, neustále narastá. Rakúsky výrobca prémiovej štúdiovej a spotrebnej elektroniky (predovšetkým mikrofóny a slúchadlá) prišiel tentoraz na trh s ľahko nositeľnými bluetoothovými slúchadlami Y50 BT, ktoré som pár dní nosil a v rôznych podmienkach a prostrediach používal.
Kto hľadá bezdrôtovú slobodu s dobrým zvukom, je na správnej adrese. Y50 BT totiž patria do rodiny, ktorá sa môže pýšiť mnohými štúdiovými modelmi a aj takí umelci, akými sú speváci legendárneho projektu USA for Africa (We are the World) vrátane kráľa popu Michaela Jacksona, ich používali a používajú.

Hlavným benefitom týchto elegantne a futuristicky vyzerajúcich slúchadiel je popri bezdrôtovej prevádzke aj bezmála dvadsaťhodinová výdrž batérií. Mušle slúchadiel s plnou kovovou krytkou vo voliteľnej farbe sú osadené 40 mm meničmi s neodymovým magnetickým systémom a dostatkom pary pre silný a pevný zvuk. Nie náhodou minulý rok rešpektovaný časopis What Hifi ocenil ich káblové predchodkyne Y50 ako produkt roka. Slúchadlá so signáciou BT sa teda zaobídu vďaka zabudovanej technológii bluetooth bez kábla nielen pri prehrávaní hudby, ale aj pri telefonovaní. Ani ich dlhé nosenie nespôsobuje nepríjemné omínanie – sú konštruované so zreteľom na príkladnú ergonómiu. Mostík zospodu vyplnený pamäťovou penou elasticky dosadne na temeno hlavy a mušle mäkko priľnú k ušiam. 3D Axis kĺby umožňujú vysokú flexibilitu individuálneho nastavenia, ako aj ľahké zloženie. Súčasťou balenia je aj textilné vrecko.

AKG Y50BT

Zvukovo hodnotím tieto slúchadlá ako mimoriadne podarené. Za relatívne neveľa peňazí dostanete zvuk vysokej kvality s dobre prekreslenými basmi, výborným priestorom a kopou muzikálneho entuziazmu. Počúval som popík, jazz aj klasiku. Začnem odzadu. Opera českého barokového skladateľa Josefa Myslivečka Il Bellerofonte mi dokreslila atmosféru prechádzky stupavským zámockým parkom s paletou jesenných farieb par exellence. Vykračoval som si ako páv a podchvíľou sa obzeral, či nenatrafím na nejakú subretu v napudrovanej parochni a krinolíne. Z jazzu som si púšťal výberovku audiofilského labelu Chesky Records s ultimatívne nahratou kolekciou akustických kúskov. Dobre prekrvené kontrabasy, perlivé klavíry a spevy s naturálnou farbou. Všetko OK. Popík z nášho éteru znel cez nešťastné optimódy s prednastavenou kompresiou a vaničkovou ekvalizáciou nešťastne, tak som si tam z flacu šupol Daft Punk a Bruna Marsa. Plnotučné tuc-tuc. Guľaté basy, preleštené výšky, tlak, ako sa patrí. Temer som sa roztancoval.

Neprehliadnite:
Recenzia: AKG Y50BT
AKG Y50 BT sú slúchadlá, ktorým sa dá sotvačo vytknúť. Za svoju cenu ponúkajú veľa komfortu, ľahké používanie a zvukovo pôsobivú čistotu s výnimočnou dynamikou. Som týmito slúchadlami nielen príjemne prekvapený, ale priam očarený. Kompaktný premyslene spracovaný dizajn v spojení s výnimočnými prednesovými kvalitami robia tento produkt adeptom na dobré predajné čísla. Rozhodne vám ich odporúčam do pozornosti.

Hodnotenie
+ dlhá, až 20-hodinová výdrž batérie
+ pevný kultivovaný zvuk
+ spracovanie a dizajn
- nič podstatné
comments powered by Disqus