Ako si kaviareň ozvučila priestory s JBL Charge 3

Ako si kaviareň ozvučila priestory s JBL Charge 3

Určite to poznáte aj z domácnosti. Chcete si ozvučiť celú domácnosť vo všetkých miestnostiach, ale nechce sa vám vôbec naťahovať káble, prípadne ich nemáte kam poschovávať. A to nehovoríme o tom, ak chcete mať aj hudbu na terase či balkóne. Tu potom pripadá iba do úvahy bezdrôtové riešenie.
Už v minulosti sme opisovali takéto bezdrôtové riešenie, ktoré patria do skupiny Multiroom a Harman/Kardon má presne toto riešenie v podobe OMNI reproduktorov. To by bol úplne ideálny stav, ale pre niekoho nedostupné riešenie kvôli cene. OMNI reproduktory komunikujú hlavne v rámci WiFi siete a preto možnosti využitia sú podstatne väčšie ako v prípade klasických bluetooth reproduktorov a to nevravíme o dosahu.

Na elegantné riešenie sme natrafili v kaviarni Penny Coffea kam chodievame občas pracovať. Doteraz mali ozvučené priestory pomocou domáceho kina a poťahané káble. Ale teraz v každej miestnosti hraje JBL Charge 3, ktoré sú vzájomne poprepájané technológiou JBL Connect+.

JBL Pulse

Čo je JBL Connect+?
To je patentovaná unikátna technológia od JBL, ktorá vám umožní prehrávať z jedného zdroja na viac ako 100 reproduktorov. Výrobca drží aj svetový rekord, kedy prehrával z jedného zdroja naraz na 1000 reproduktorov JBL Flip4. Stačí si spárovať jeden reproduktor napr. s telefónom a ostatné reproduktory si prepojíte práve cez JBL Connect+. Tak sa každý reproduktor stáva nielen prijímačom, ale i vysielačom signálu a nemusíte byť obmedzený na dosah bluetooth konektivity, ktorá má v ideálnom prípade dosah 10m. Jedine musíte dodržať rozostup medzi jednotlivými reproduktormi. Navyše každá prekážka znižuje dosah.

Neprehliadnite:
Párty kdekoľvek na cestách? To chce poriadne odolný reprák
Ešte taká poznámka: Reproduktory nemusia byť rovnakého modelu. Stačí že, obsahujú technológiu JBL Connect+. Tá ale nie je kompatibilná s predchádzajúcou JBL Connect.

JBL Charge 3

Riešenie
Pýtali sme sa, prečo sa rozhodli práve pre modely JBL Charge 3. Tiež sa zo začiatku nevedeli rozhodnúť. JBL Flip 4 sa im zdal veľmi malý a Xtreme 2 zas veľký a drahý. Nakoniec zvolili zlatú strednú cestu a zakúpili si 3x JBL Charge 3. Keď sa pozriete do špecifikácie, tak zistíte, že reproduktory JBL Charge 3 disponujú staršou technológiou JBL Connect. Našťastie pre tento model, vydal výrobca upgrade firmware, ktorým získate JBL Connect+. Ak tento upgrade vykonáte, už sa nemôžete vrátiť späť.

JBL Charge 3

Upgrade Firmware
Tento úkon je úplne triviálna záležitosť. Stačí si spárovať cez Bluetooth telefón s reproduktorom a nainštalovať si aplikáciu "JBL Connect". Po spustení aplikácie uvidíte že, na reproduktore máte ikonku s výkričnikom. To znamená, že je dostupná aktualizácia. Jediné, na čo vás aplikácia upozorní, že reproduktor máte pripojiť na nabíjačku. Samotný upgrade trvá približne 25 minút. Nezľaknite sa, keď po úspešnej aktualizácii reproduktor nereaguje, ale iba svietia kontrolky. Nechajte ho tak, on sa sám zresetuje po vykonaní všetkých úkonov. Toto nakoniec museli spraviť 3x.

Prepojenie reproduktorov
Po úspešnom upgrade, je možné už všetky tri reproduktory medzi sebou prepojiť bezdrôtovo. Keby sme nechali pôvodný firmware s JBL Connect, bolo by možné prepojiť iba dva reproduktory. V aplikácii JBL Connnect si môžete ešte aj premenovať jednotlivé reproduktory, aby ste sa v nich vyznali, ktorý je ktorý, hlavne keď ich máte rovnakej farby. Jeden z nich si zvolíme ako hlavný. Pre zdroj hudby im slúži starší telefón bez SIM karty, kde sú nainštalované aplikácie ako SPOTIFY či DEEZER.

Neprehliadnite:
Vyzliekli sme JBL Charge 3 do naha!
JBL Charge 3

Spojíte sa s prvým reproduktorom cez Bluetooth alebo audio jack a pripojenie ďalších reproduktorov je už banalita. Stačí na každom reproduktore stlačiť tlačídlo JBL Connect a po chvíli už hraje zo všetkých rovnaká hudba. Síce to nie je profesionálne riešenie, ale za to elegantné a pri tom cenovo dostupné.

JBL Charge 3

Najlepšie na tom je že, reproduktory môžu ľubovoľne presúvať kam sa im hodí, prípadne si zobrať so sebou domov, na cesty či párty. Nie je to obmedzené len na to, že musia byť neustále v prevádzke v kaviarni.

Ak si chcete vypočuť, ako hrajú naraz 3 reproduktory JBL Charge 3, navštívte kaviareň Penny Coffea v Bratislave. Prípadne dôjdite aj so svojim reproduktorom a pripojte si ho do už existujúcej siete. A nezabudnite uverejniť foto na instagram s hashtagom #pozdravzprazdnin. Môžete vyhrať jednu z mnohých hodnotných cien.

JBL Charge 3
comments powered by Disqus