Ako si správne vybrať True Wireless slúchadla

Ako si správne vybrať True Wireless slúchadla

Surfujete internetom a zdajú sa vám všetky True Wireless(TWS) slúchadlá rovnaké? Kúpim si drahé slúchadlá a budú ma tlačiť alebo mi vypadávať z uší, čo potom? Aké slúchadlá sú vhodné na šport? A aké na bežné počúvanie hudby? Ak hľadáte odpovede na tieto otázky ste tu správne.
Čo to znamená True Wireless?
Ako TWS označujeme slúchadlá, ktoré nemajú žiaden kábel pre pripojenie ku zdroju zvuku a ľavé slúchadlo s tým pravým nie je žiadnym spôsobom spojené. K smartfónu, počítaču alebo chytrým hodinkám je možné tento typ slúchadiel pripojiť len pomocou Bluetooth. TWS, teda znamená, že slúchadlá  sú úplne bezdrôtové.

Výber true wireless slúchadlá

Pohodlie na prvom mieste

Za TWS slúchadlá môžete utratiť pár eur ale aj niekoľko stovák eur. Rovnako si môžete zadovážiť slúchadla podľa vášho vysneného dizajnu alebo tie úplne obyčajné. V konečnom dôsledku vám však budú na nič aj tie najkrajšie a najdrahšie slúchadlá, pokiaľ sa vaše uši nebudú cítiť pohodlne.  Ako teda prísť na to, aký model si vybrať? V podstate si stačí spomenúť, alebo vyskúšať doma tie klasické káblové slúchadlá s jackom. Určite sa vám niekde povaľujú staré špuntové slúchadlá alebo máte tzv. anténkové káblové slúchadla od Apple. Vyskúšajte a porovnajte, čo vám viac sedí.  V prípade, že nemáte skúsenosti s danými slúchadlami, ozvite sa kamarátovi alebo známemu a vyskúšajte.

Výber true wireless slúchadlá

Výdrž batérie vodeodolnosť
Predpokladajme, že už viete, aký tvar slúchadiel vyhovuje vaším ušiam. Vrhnime sa na tie najdôležitejšie parametre. Koho otravuje neustále dobíjanie vašich zariadení, výdrž batérie bude pre vás dôležitým parametrom. Pri TWS slúchadlách je to s výdržou batérie trochu špecifické, väčšinou je udávaná kombinovaná výdrž. Čo to znamená? TWS sú vždy dodávané s nabíjacom puzdrom, teda samotné slúchadlá majú vlastnú batériu a samotné puzdro taktiež. Ak ste narazili na údaj napríklad „výdrž 20 hodín“, nejedná sa o výdrž slúchadiel na jedno nabitie. Výdrž slúchadiel je zväčša 3-6 hodín a zvyšok energie poskytuje nabíjacie puzdro, ktoré nosíte vždy so sebou. Takže ak sa vám po 3 hodinách slúchadlá vybijú, vložíte ich naspäť do puzdra. V prípade, že vlastníte spomínaný model s 20-hodinovou výdržou, tak z nabíjacieho puzdra sa začne prečerpávať energia do slúchadiel, ktoré budú po čase opäť nabité na 3 hodiny. Tento cyklus môžete opakovať až do doby kým nevyčerpáte 17–hodinovú kapacitu nabíjacieho puzdra alebo si puzdro priebežne nedobijete.

Vodeodolnosť
Športovci či milovníci extrémneho počasia sledujte údaje o vodedolnosti. Ak hľadáte 100% vodeodolnosť hľadajte slúchadlá s certifikáciou IP X7. V prípade, že sa nechystáte so slúchadlami pod vodu, ale hľadáte model, ktorý zvládne dážď či agresívny pot, postačí vám certifikácia IP X5 alebo IP X4. Na bežné používanie, cestu do práce či školy alebo cestovanie si vystačíte so slúchadlami bez akéhokoľvek stupňa vodeodolnosti.

Neprehliadnite:
JBL Tune 220TWS - true wireless slúchadlá za stovku
Výber true wireless slúchadlá
Zvuk
Veľmi dôležitým parametrom pri výbere slúchadiel je konštrukcia slúchadiel, pretože tá najviac ovplyvňuje zvukový zážitok. Zabudnite na zložité skúmanie rôznych frekvencií či veľkostí meničov. Ak túžite po kvalitnejšom hudobnom zážitku siahnite po špuntovej variante. So špuntovou konštrukciu sa vám slúchadlá dostanú hlbšie do zvukovodu a viac utesnia vaše ucho. V baleniach dostanete až 3 veľkosti gumových nadstavcov, aby vám perfektne sadli. S perfektným utesnením sa však nesie aj jedna nevýhoda, nebudete počuť hluk z okolia, čo môže byť v určitých prípadoch nebezpečné. Aj na to však výrobcovia mysleli. Model JBL Reflect Flow ponúka funkciu Ambient Aware, po jej aktivovaní slúchadlá prepúšťajú zvuk z okolia a s druhou patentovanou funkciou TalkThru môžete viesť rozhovor s okolím bez toho, aby ste si museli vyberať slúchadlá z uší.

Pri druhom type slúchadiel ich typickým znakom je akoby "anténka" trčiaca z ucha, je k dispozícii iba jeden tvar. Žiadna veľkosť, žiadne prispôsobenie. Buď vám sadnú alebo nie. Z našich skúsenosti, práve druhý typ slúchadiel sadne 95% ľudí. A najmä ženy si ich pochvaľujú. Keďže tento typ slúchadiel si len akoby pokladáme do ucha, nedochádza k utesneniu. Hudobný zážitok vám tak môže znepríjemňovať hluk z okolia.

Ďalšie parametre
Slúchadlá sa ešte odlišujú ešte ďalšími parametrami, ktoré síce nie sú veľmi dôležité pri výbere slúchadiel, ale určite pomôžu pri rozhodovaní. Určite treba zohľadniť pri výbere spôsob nabíjania. Nabíjacie puzdro väčšinou nabijete pomocou kábla typu microUSB alebo USB-C.
Nezanedbateľným kritériom môže byť aj verzia Bluetooth. Nastupujúci trend verzie 5.0 dokáže priniesť menšiu energetickú náročnosť slúchadiel a väčší dosah, keď vaše vysielacie zariadenie je vybavené tiež touto verziou.

Pre športovcov a najnáročnejších
JBL Reflect Flow – najlepšie a najuniverzálnejšie slúchadlá na trhu s medzinárodným ocenením EISA ako najlepšie bezdrôtové slúchadla. S týmito slúchadlami to určite nebude krok vedľa.
JBL Reflect Flow

Pre malé uši, ženy a nepriateľov špuntov
JBL TUNE 220 TWS - Tieto slúchadla sadnú snáď každému. Nevýhodou je, iba jeden typ veľkosti
JBL TUne 220TWS

Pre nežnejšie pohlavie
JBL TUNE 120 TWS a JBL TUNE 220 TWS
sa vyrábajú vo farbách, ktoré ocení nežnejšie časť populácie
JBL Tune 220TWS

Na bežné používanie

JBL TUNE 120 TWS - vďaka svojej konštrukcii ponúknu vynikajúci zvuk a cena je prijateľná
JBL Tune 120TWS

Nikdy nevypadnú z uší
JBL Endurance Peak - TOP1 voľba pre všetkých športovcov. Nezľaknú sa potu a ani vody. Navyše sú extrémne pohodlné s uchytením za ucho.
JBL Endurance Peak

Do mesta aj do fitka
JBL LIVE 300 TWS - Tento model ešte príde len na náš trh a má byť ešte lepší ako najuniverzálnejšie slúchadla JBL Reflect Flow.
JBL Live 300TWS
Keď vyžadujete štýl a vysokú kvalitu
Harman/Kardon Fly TWS - sú novo pripravované slúchadlá s vysokým dôrazom na kvalitu a prešpikované inovatívnymi technológiami
Harman/Kardon Fly TWS

Záver
Dúfame, že sme vám pomohli a už si budete vedieť správne vybrať možno vaše prvé True Wireless slúchadlá. Ak sa stále neviete rozhodnúť, pozrite si našu celú ponuku, alebo nás skúste kontaktovať cez Facebook alebo Instagram a s výberom sa vám pokúsime pomôcť.
comments powered by Disqus