Apple upustil od jack konektora a my už máme riešenie

Apple upustil od jack konektora a my už máme riešenie

Nie nehovoríme o klasických bezdrôtových bluetooth slúchadlách aj keď tých máme neúrekom a väčšinu aj skladom. Hovoríme o klasických káblových slúchadlách. A tiež nie pomocou nejakej redukcie, ale rovno s lightning konektorom.
Výrobca JBL predstavil na výstave IFA 2016 v Berlíne okrem iných noviniek aj športové slúchadlá s označením Reflect Aware, ktoré su aj pre bežné nosenie ukončené len lightning konektorom. A práve v tom je výhoda pre užívateľov ktorí chcú ostať pri káblovom riešení a pri tom uvažujú nad novo uvedeným telefónom iPhone 7.

JBL Reflect Aware

Slúchadlá sa dajú použiť ale aj už pre existujúce alebo staršie modely od tohto výrobcu. Stačí že disponujú lightning konektorom. My osobne sme mali možnosť si ich narýchlo odskúšať práve na hore uvedenej výstave s iPhone 6 a nainštalovaným iOS 10 (beta). Stačí zasunúť kábel a ihneď používať. Síce Vás slúchadlá vyzvú k nainštalovaniu aplikácie "JBL Headphones", ale pre samotnú prevádzku to nie je nutné.

JBL Reflect Aware

Napriek tomu odporúčame si ju nainštalovať, hlavne keď slúchadlá chcete použiť aj pre bežné nosenie. Totiž v aplikácií si môžete zapnúť alebo vypnúť aktívne potlačenie šumu a nastaviť si úroveň odfiltrovania hluku pri zachovaní kvality prehrávania. Okrem toho si môžete navoliť predvolené úrovne ekvalizéra alebo si vytvoriť vlastný profil pre ekvalizér.

Neprehliadnite:
Recenzia: AKG Y50
JBL Reflect Aware

Na prevádzku týchto vychytávok, treba nejako napájať nejako slúchadlá, ale napriek tomu sú ľahké ako keby nemali ani batériu. V skutočnosti ju ani nemajú, pretože tú trochu energie, ktorú potrebujú čerpajú priamo z telefónu a to práve vďaka lightning konektoru. Navyše tento konektor sa Vám postará o čo najlepšiu reprodukciu zvuku. Totiž zvuk sa už nebude prenášať analógovo ako pri zastaralom jack konektore, ale digitálne. A aby JBL Reflect Aware boli naozaj pre každého, v balení nájdete 3 nadstavce rôznych veľkostí pre bežné nosenie a 3 nadstavce pre šport.

JBL Reflect Aware

Tak čo, idete do nich? Ak máte radšej bezdrôtové riešenie, i tu máme veľký výber kvalitných slúchadiel od svetoznámych značiek.
comments powered by Disqus