Audiofilský zážitok s AKG N40

Audiofilský zážitok s AKG N40

V poslednom čase sa objavuje čoraz viac prenosných prehrávačov, ktoré dokážu prehrávať zvuk v prvotriednej kvalite. No nemenej dôležitá je aj otázka kvalitných slúchadiel, pretože až tie urobia výstup dokonalým a práve to je úlohou nového kusu z firmy AKG.
AKG N40

S modelom N40 dostanete do rúk prvotriedny kus techniky, ktorý dokáže posunúť každú nahrávku na novú úroveň. Slúchadlá sú vybavené systémom hybridného meniča, ktorý zahŕňa Knowles vyvážené ukotvenie a dynamický menič. Táto kombinácia meničov umožňuje zahrať obsah vašej hudobnej knižnice na vysokej úrovni, nech už ste kdekoľvek. Cestou na rokovanie, alebo pri návrate z neho sa môžete rýchlo odpútať od okolia, keďže stačí vytiahnuť z vnútorného vrecka saka malú, ale veľmi ergonomickú krabičku, v ktorej je množstvo príslušenstva. Okrem adaptéru do lietadla sú v nej aj dva káble ku slúchadlám. Výhodou je, že na štuple sa dajú pripojiť tri filtre, ktoré presne kopírujú anatómiu ucha a zvyšujú tak pôžitok z hudby. Okrem stredov a výšok je v balení aj kus s vytiahnutými basmi, čo bude stačiť na pokrytie takmer celého spektra. Ich impedancia je dvadsať ohmov a prejav je dynamický za každých okolností, stačí len pripojiť zdroj s hudbou vo vysokom rozlíšení.

AKG N40

Dobré slúchadlá musia spĺňať ešte jeden parameter – musia pohodlne sedieť. To v prípade AKG N40 zabezpečujú zaoblené nadstavce do uší, ktoré sa bezpečne fixujú za uchom vďaka elastickej konštrukcii, čo z nich robí univerzálne slúchadlá, ktoré sa dajú používať aj pri náročných športových aktivitách či pri rýchlej chôdzi v meste. Ani v jednom prípade nebudete musieť opakovane zatláčať slúchadlo naspäť. Ostatne, môžete si to prísť overiť aj osobne, pretože kupovať slúchadlá za 399 eur naslepo a bez vypočutia, iba na základe prečítanej recenzie, je vždy riskantné. Môžete si ich prísť vypočuť a poriadne ohmatať do bratislavskej predajne Techhouse, prípadne si vyhľadať viac informácií na stránke.
comments powered by Disqus