Bezdrôtový multiroomový hudobný systém Harman/Kardon OMNI

Bezdrôtový multiroomový hudobný systém Harman/Kardon OMNI

Zvukový systém OMNI je na prvý pohľad ďalší z radu reproduktorov, ktoré majú bezdrôtový prenos a možnosť párovania medzi sebou.
Tu však výrobca zašiel ešte ďalej a ponúka k tomu originálny dizajn, vynikajúcu konštrukciu a kvalitu zvuku. Prenos je v HD kvalite (24bit./96 kHz) a prostredníctvom špeciálnej aplikácie môžete ovládať celý zvukový systém. Testovali sme dva modely OMNI 10 a jeden OMNI 20. Ak požadujete vysokú kvalitu zvuku a HD prenos bez káblov do vášho alebo z vášho audio-systému do OMNI, je tu H/K ADAPT za cenu 129 EUR. Ide o adaptér podporujúci pripojenie Wi-Fi a Bluetooth vrátane vstupu a výstupu AUX. Reproduktory môžete zapínať a vypínať podľa potreby, spúšťať tzv. party režim na prehrávanie obsahu z pripojeného zdroja vo všetkých reproduktoroch súčasne. Takisto možno použiť funkciu One touch follow. Jedným stlačením si prepnete aktuálnu reprodukciu na konkrétny reproduktor, napríklad ak sa presuniete medzi miestnosťami. Prepojenie s domácou sieťou Wi-Fi dáva voľné ruky v umiestnení reproduktorov. Pochváliť musíme aj intuitívne a skutočne jednoduché párovanie a sprevádzkovanie. Rozhodne by sa mali inšpirovať aj ostatní. Produkty série OMNI sú k dispozícii v elegantnej bielej a čiernej farbe, čiže bezproblémovo zapadnú do interiéru každej domácnosti.

Harman/Kardon OMNI

Harman/Kardon OMNI 10

Reproduktor, ktorý vyzerá ako monofónny, no v skutočnosti mu pomáha basový menič woofer na dotvorenie správneho hudobného zážitku. Hoci k monofónnym reproduktorom mávame isté predsudky, v tomto prípade neboli na mieste a na ozvučenie miestnosti postačí aj jeden OMNI 10. Telo je z plastu, no je pevné a kvalitné spracovanie s lesklým  nišovaním vyzerá dobre. Výhodou spracovania je aj eliminácia rezonancií či už medzi časťami reproduktora, alebo nábytku. Stabilne drží tam, kam ho postavíte, pozor si treba dať len na káble. Ide síce o bezdrôtový model, no je tu aj možnosť prepojenia cez kábel AUX. Navyše musí byť stále v napájaní, a keďže je woofer umiestnený v zadnej časti, treba dať pozor, aby nerezonoval o káble vedené zo zadnej strany. Horná časť guľovitého povrchu má podsvietené ovládacie tlačidlá. Hodia sa aj vtedy, ak primárne používate smartfón alebo tablet na ovládanie reproduktora alebo celej audiozostavy.

Harman/Kardon OMNI

Zo zvukovej stránky jasne cítiť zloženie 90 mm basového meniča a 35 mm výškového reproduktora smerovaného z prednej strany. Navyše je naklonený nahor do priestoru, čo napomáha ešte lepšie šírenie zvuku. Zvuk na nás urobil dobrý dojem, no v rámci objektívneho zhodnotenia musíme podotknúť, že absencia skutočného sterea mierne chýbala. Inak ide o reproduktor s vynikajúcou výkonovou rezervou. Aj pri vyšších hlasitostiach si drží kvalitný zvukový prejav bez toho, aby sa výšky alebo basy nejakým počuteľným spôsobom skresľovali. Na záver však treba dodať, že z dvoch OMNI 10 si viete urobiť aj kon guráciu bezdrôtového sterea.

Neprehliadnite:
Kvalita bez káblov a bez kompromisov: Harman/Kardon OMNI
Harman/Kardon OMNI 20
Tento model je už trochu iná liga. Má dva 19 mm meniče a dva basové meniče s priemerom 75 mm. Dizajnovo je to akoby natiahnutý OMNI 10 a tento model sa dá jasne charakterizovať ako multimediálny reproduktor bez kompromisov. Výsledné frekvenčné pásmo je 53 ÷ 20 000 Hz a hodí sa na univerzálne ozvučenie. Pripojiť sa dá k telefónu, počítaču alebo TV a môžete tak mať jeden rozmerovo malý reproduktor namiesto domáceho kina a množstva káblov. Aj tento reproduktor treba napájať z elektrickej siete, nemá vlastný akumulátor. Nie je to však prekážka a sme radi, že ho sem výrobca nepridával. Pre OMNI 20 si nájdete miesto a s jeho prenášaním vo forme cestovného reproduktora sa nepočíta. Horná časť ovládacieho panela je identická s predchádzajúcim modelom. Prvky sú podsvietené a signalizujú spôsob použitia aj pripojenia. Takisto sa tu prepína režim nasledovania na prehrávanie hudby, ak máte takéto reproduktory po viacerých miestnostiach. Kvalita spracovania je na prvom mieste a takisto ide o model, ktorý je pevný, nikde nič nerezonuje, pozor si treba dať len na to, kam ho položíte.

Harman/Kardon OMNI

Tip Redakcie PC RevueK zvukovej stránke nemáme výhrady. Toto je reproduktor, ktorý bude prehrávať zvuk vyvážene, a to pri nižších aj vyšších hlasitostiach. Ocenili sme silné basy a prenikavé výšky. Tam, kde inde na ekvalizéri meníme intenzitu nízkych frekvencií, sme museli pri OMNI 20 intenzitu stiahnuť k stredovým hodnotám. Dobrá správa pre tých, ktorí majú radi basy. Vynikajúco sa hodí aj ako ozvučovacia jednotka pri prehrávaní  filmov.

Verdikt
Reproduktor Harman/Kardon OMNI 10 je monofónny model s vlastným basovým wooferom. Aj napriek našej počiatočnej nedôvere hral veľmi dobre. Do spálne alebo jedného rohu miestnosti (ak si ich kúpite dva) sa bude hodiť. Model Harman/Kardon OMNI 20 je pokročilý audiosystém. Počíta sa viac s tým, že do veľkej miestnosti dáte „dvadsiatku“ a do menších po jednej z „desiatok“. Silné stránky sú celkový vzhľad a jednoduchosť použitia. Oba modely hrajú veľmi dobre. Ocenili sme basový prejav, ktorý nijako nedeformoval výslednú reprodukciu a nedával do úzadia výškové reproduktory, čo platí pre oba prípady.
comments powered by Disqus