Cestovné slúchadlá pre náročných

Cestovné slúchadlá pre náročných

Začnem ako vždy pekne poporiadku, a keďže mám ešte v čerstvej pamäti model N40, ktorý sa stal pre mňa istým etalónom inear slúchadiel, mám sa od čoho odraziť a s čím porovnávať. I keď tieto AKG sú konštrukčne i funkčne absolútne rozdielne. Balenie krabička v krabičke a v tej krabičke ochranné puzdro, v ktorom nachádzam pekne poskladané bluetooth slúchadlá. Súčasťou balenia je aj kvalitný textilný káblik so zabudovaným ovládaním a mikrofónom, ak sa rozhodnete pre klasické drôtové pripojenie, a tiež krátky USB nabíjací káblik s hliníkovými koncovkami a letecký adaptér. Pekné.
Slúchadlá sú kvalitatívne na vysokej úrovni. Hlavový most aj náušníky sú potiahnuté jemnou kožou, vďaka čomu príjemne sedia na hlave. Pochválil by som absolútne ideálny prítlak, ktorý zaručuje komfort aj pri niekoľkohodinovom počúvaní či sledovaní viacerých filmov. Určite však neodporúčam robiť so slúchadlami nejakú pohybovú aktivitu. Azda nejaké tie menej náročné domáce práce by som toleroval, ale napríklad predklony pri vysávaní by AKG na ušiach neustáli. Na vonkajších stranách oboch mušlí vidieť drobné perforovanie a, samozrejme, dobre čitateľné logo AKG. Po obvode konštrukcie pravého slúchadla sú integrované tlačidlá na zapnutie, spustenie funkcie odbúravania hluku, posúvania skladieb a regulácie hlasitosti. Na ľavej strane je konektor na pripojenie k nabíjačke a 2,5 mm audio konektor na pripojenie káblika. Pre jednoduché prenášanie sú oba náušníky otočné a sklopné. Kovový mechanizmus by mal zabezpečiť slúchadlám dlhovekosť a predpokladám, že ani pri častej manipulácii nehrozí poškodenie pre únavu materiálov.

AKG N60NC Wireless

Vďaka funkcii aktívneho potláčania okolitého hluku, nízkej hmotnosti a konštrukcii umožňujúcej rýchle a bezpečné poskladanie sú N60NC Wireless ako stvorené na cestovanie. Optimálna výdrž na nabitie by mala byť na úrovni 15 hodín. Nestopoval som tento čas, ale od nabitia po úplné vybitie prešiel celý víkend, počas ktorého som slúchadlá aktívne prevetrával. Vybavenie kódovaním aptX umožňuje počúvanie skladieb vo vysokom rozlíšení 384 kbps aj cez bluetooth. I keď sa nebavíme práve o bezstratovej kompresii súborov, nárast v kvalite a hlavne v detailoch je tu oproti stále najpočúvanejšiemu formátu mp3 značný.

Na začiatok som si pustil do hlavy pár nostalgických balád od Georga Michaela, ktorého melancholický vokál znel prirodzene a podmanivo. Prehupol som sa aj na rytmickejší Wham a šup ho na Stinga a starinky od The Police. Fajnové a ešte fajnovejšie mi zaspievala Diana Krall aj Norah Jones. No nič to, musím sa ja veru vybrať na ich koncert, či im to hrá a spieva takto pekne a uvoľnene aj naživo. Otestoval som chrapľák Bona z U2 a opäť nad moje očakávania. Album Achtung Baby som si naložil od prvej do poslednej skladby. Konečne si viem za relatívne dostupné peniaze užiť aj svoju obľúbenú rockovú klasiku.

Neprehliadnite:
Keď chcete mať na cestách pokoj od všetkého…
AKG N60NC Wireless

AKG N60NC Wireless sú kvalitné prenosné slúchadlá pre náročných, ktorých dizajnové kvality podčiarkuje aj ocenenie If Design Award 2017. Cena 299 eur je pomerne vysoká, ale určite nie je vzhľadom na kvalitné vyhotovenie, funkcionalitu a ich reálne audiofilský prejav prestrelená. V cene získate navyše množstvo potrebného príslušenstva a tak by som celkovo zhodnotil tento model ako dobrú investíciu, ktorá vás bude dlhé roky baviť a sprevádzať na cestách.

+ zvuk
+ výbava
+ slušný ANC
– možno až príliš jemný prítlak
comments powered by Disqus