Čo nám predstavili AKG, Harman/Kardon a JBL na IFA 2016 v Berlíne?

Čo nám predstavili AKG, Harman/Kardon a JBL na IFA 2016 v Berlíne?

Tento výrobca (značky patria pod skupinu Harman Group) tradične vystavoval pod dominantou výstaviska Funkturm Berlin kde sa bežný smrteľník nedostane aj napriek tomu, že má platnú vstupenku. Pre vstup do týchto výstavných priestorov potrebujete ešte extra pozvánku v podobe plastovej kartičky. Samozrejme, my ako oficiálny distribútor sme tieto pozvánky mali a môžete sa s nami pozrieť čo sa onedlho objaví v našej ponuke.
Hlavným ťahákom výstavy boli slúchadlá a multimediálne prenosné reproduktory čo, ako môžete vidieť na obrázkoch,  potvrdila aj pôsobivá prezentácia širokého sortimentu.

Harman Group IFA 2016

Tak poďme sa pozrieť na to, čo je nové v BT reproduktoroch.

Nakoľko značka JBL pred letnou sezónou uviedla na trh nové generácie už známych modelových radov, neočakávali sme žiadne novinky, ale hneď pri vstupe na stánok Harman sme boli milo prekvapení novým a širokým life style sortimentom.  JBL tu štýlovo predstavilo širokú škálu moderných dizajnov u všetkých existujúcich modelov. Veríme, že čo skoro budú tieto modely dostupné aj u nás.

Harman Group IFA 2016

Harman Kardon tiež nezaháľa a rodinku BT reproduktorov rozšíril o Onyx Mini. Práve na IFA bola premiéra tohto menšieho brata, už tak populárnych  a u nás obľúbených modelov ONYX a ONYX Studio. Harman si nezadal so svojou povesťou a dizajn ONYX Mini je opäť decentný a moderný. To že po hudobnej stránke sa vývojári skvelo zhostili  svojej práce je asi zbytočne komentovať. Onyx Mini určite osloví tú skupinu ľudí, ktorí práve tieto atribúty vedia oceniť. Uvedenie na náš trh očakávame v priebehu tohto októbra a predajná cena by mala byť na úrovni prijemných 150€.

Neprehliadnite:
Recenzia: JBL Horizon
Harman Group IFA 2016

Z ďalších multimediálnych reproduktorov predstavili nové farebné dizajny vodeodolných reproduktorov. Do nových farieb sa tak obliekli JBL Clip 2, JBL Flip 3 a JBL Charge 3. JBL Xtreme dali iba do camouflage farby. Všetky farebné kombinácie budú za nezmenenú cenu klasických farieb dostupné v 10/2016. Je otázne či sa vôbec dostanú na náš trh. Ale minimálne chceme pre Vás zabezpečiť spomenutú camouflage farbu.

Harman Group IFA 2016

Harman Group IFA 2016

Harman Group IFA 2016

Slúchadla všade tam, kam oko dovidí
Slúchadla boli ďalšou zásadnou kategóriou prezentovanou na stánku Harman/Kardon. Hneď na prvý pohlaď muselo byť každému jasné, že značka JBL má zásadne ambície posilniť svoju pozíciu globálnej značky v slúchadlách. Tento názor som si dovolil s vami zdieľať na základe niekoľkých faktov. Hneď ten prvý je, že JBL predstavilo ucelený koncept sortimentu life style slúchadiel aj s novou radou „T“, ktorá bude cenovo viac než dostupná, pričom nižšie ceny rozhodne nie sú na úkor kvality prehrávanej hudby, o čom sme sa mali možnosť osobne  presvedčiť. Napríklad model T 450 BT (bezkáblové slúchadla na uši, v troch farbách) by ste mali mať možnosť kúpiť, už čoskoro u predajcov za 50€, čo je vzhľadom na značku a Bluetooth technológiu priam skvela cená.

Harman Group IFA 2016

Harman Group IFA 2016

Ďalším faktom je široké portfólio Bluetooth slúchadiel. Harman týmto jasne udáva trendy  pre celú kategóriu. K prvým dvom dôvodom pridávam ďalší, a to oddelenú prezentáciu športových slúchadiel, ktorou JBL opäť jasne deklaruje, že veľmi dobre pozná svojich zákazníkov a že nastala doba, kedy je potrebné osloviť širokú skupinu aktívne športujúcich spotrebiteľov so špecifickým sortimentom slúchadiel určeným práve im.

Harman Group IFA 2016

Harman Group IFA 2016

Celá kategória JBL Sport slúchadiel je logicky postavená, či už na základe rozdielneho prispôsobenia ženám a mužom, ale aj s ohľadom na rôzne športové aktivity, alebo prostredie, atď. ... Sortiment je dnes natoľko široký, že si zasluhuje zvláštny článok a určite sa k tejto téme čoskoro vrátime. Kladne a s veľkým uznaním bol prijímaný fakt, že každé športové slúchadlo z rodiny značiek Harman/Kardon má externý mikrofón.

Neprehliadnite:
Recenze Kenwood KH-KR900: jako první v Evropě jsme otestovali novinku Kenwoodu
Harman Group IFA 2016

Harman Group IFA 2016

Na tohtoročnej výstave IFA, Harman prvý krát predstavil vlastný sortiment športových slúchadiel rešpektovanej a renomovanej značky Under Armour, kde napríklad model Sport Wireless Heart Rate dokáže monitorovať tep srdca z ucha a prenášať to cez Bluetooth do kompatibilnej aplikácie. Napr.: do MapMyRun, kde získavate kúpou slúchadiel aj 12 mesačné predplatné na prémiové služby.

Harman Group IFA 2016

Na koniec časti venovanej slúchadlám sme si nechali „bonbónik“ a to svetovo prvé slúchadla s lightning konektorom, ktoré sú určené nielen pre uvedený iPhone 7, ktorému chýba jack konektor, ale aj pre staršie modely. Viac sme sa im venovali v samostatnom článku.

A čo si dám do domácnosti?
Z domácej hifi boli predstavené nové modely soundbarov JBL SB450 a Harman/Kardon SB20. SB450 už zvláda na HDMI konektoroch 4K rozlíšenie a konečne má zabudovanú technológiu JBL Connect na rozdiel od SB20 ktorá ničím extra nevyniká.

Harman Group IFA 2016

Harman Group IFA 2016

Výrobca skôr stavil na domáce bezdrôtové a multiroom reproduktory. Bezdrôtový domáci reproduktor JBL Playlist dokonca získal aj na výstave ocenenie Best of IFA 2016 v kategórii: Best Home Entertainment. Tento reproduktor má už zabudovanú technológiu Google Cast či podporu Spotify. Navyše disponuje duálnym WiFi rozhraním v štandarde 802.11ac. Tento kúsok bude za prijateľnú cenu 179,- € v 10/2016.

Neprehliadnite:
Harman Kardon Go+Play Wireless - mohutný dizajn aj zvuk
Harman Group IFA 2016

Harman Group IFA 2016

Značka Harman/Kardon predstavila celkom inovovaný multiroom systém OMNI s prívlastkom + (OMNI 10+, OMNI 20+, OMNI Adapt+). Na prvý pohľad vidieť miernu zmenu v dizajne ohraničením reproduktora kovovým prvkom a vo vnútri je tiež už zabudovaná technológia Google Cast. Ta zásadná zmena, je ale v tom, čo vidno nie je a to je implementácia nových elektronických prvkov v každom produkte OMNI+. Pár príkladov: Dual band Wi-Fi (2.4GHz a 5GHz s 802.11ac), audio kvalita sa zvýšila na 24-bit/192kHz Hi-Res, alebo napríklad aj pridaný Spotify Connect a Google Cast, takže vďaka tomu si zakaznik bude môcť streamovať hudbu z vyše 200 hudobných serverov a aplikácii.

Harman Group IFA 2016

Do tejto série pribudol reproduktor OMNI50+. Ten prináša zabudovanú batériu s 5 hodinovou dobou prehrávania a je určený aj na vonkajšie použitie. Do omni série pribudol aj soundbar so subwooferom, ktorý zvláda všetko čo existujúca séria a vyššie spomenuté nové vlastnosti. Všetky modely budú dostupné v 10/2016 okrem OMNI Bar+ a OMNI Adapt+, ktoré sú ohlásené až na 02/2017.

Harman Group IFA 2016

Z noviniek, ktoré neboli extra uvádzané ale predsa boli niekde vsadené do priestoru sú napríklad farebné kombinácie Onyx reproduktorov či JBL Arena. JBL Arena reproduktory už máme v ponuke ako klasické stĺpové či satelitné reproduktory. Ale v ponuke by sa mali objaviť aj zabudovateľné do steny či sadrokartónu a nahradiť tak populárnu HTI sériu.

Harman Group IFA 2016

Ešte niečo do auta
Na začiatok roka 2017 sú plánované aj dve novinky z car hifi. Kompaktný dockovací subwoofer digitálnej triedy a 2 DIN multimediálna jednotka Legend CP100. To multimediálna treba brať s rezervou, pretože v sebe má iba FM tuner. Plná funkcionalita sa prejaví až po pripojení telefónu Apple či nejakého Android. Totiž táto jednotka plne podporuje Apple CarPlay a Android Auto. Takto za takúto jednotku dáte iba 399,- €. O tejto novinke určite ešte budeme písať na našich stránkach.

Harman Group IFA 2016

Harman Group IFA 2016
Harman Group IFA 2016

Veľa týchto noviniek si budete môcť osobne odskúšať a vypočuť na výstave „Audio, Video a Domáce Kino“ 12.-13.11.2016 v hoteli Sheraton. Na ktoré novinky sa najviac tešíte?
comments powered by Disqus