Ďalšie reproduktory Jam Audio zo série Hang

Ďalšie reproduktory Jam Audio zo série Hang

Pred pár mesiacmi sme vám predstavili šikovný reproduktor Hang Up. Ten nás oslovil netradičným prevedením a samolepiacou plochou pre uchytenie na akýkoľvek povrch. Teraz tu máme na stole jeho väčších súrodencov Hang Tight a Hang Around.
Na úvod
Reproduktory Hang Tight a Hang Around sú veľmi podobné reproduktoru Hang Up a preto ti odporúčamé si najprv prečítať pôvodnú recenziu. Reproduktory majú veľa spoločných prvkov kde sme ich podrobnejšie opísali.

Jam Audio Hang

Spoločné prvky

- Vodeodolnosť IP67 (nie len voči vode, ale aj voči prachu)
- Integrovaný nabíjací USB kábel priamo na tele reproduktora
- ovládacie prvky + závesné putko
- konektory microUSB (pre nabíjanie) a AUX-In

Jam Audio Hang

A teraz rozdiely
Reproduktory sú na prvý pohľad rozdielne rozmermi. Hang Tight disponuje jedným 5W reproduktorom, pričom Hang Around dvoma pasívnymi meničmi kde výkon by mal byť 2x 5W. A práve tu sme mali dilemu, keby sme sa mali rozhodovať pre jeden alebo druhý. Hang Tight pri nastavenej rovnakej hlasitosti hraje hlasnejšie ako Hang Around. Hang Around má zas na spodnej strane druhý pasívny menič, ktorý funguje najmä pre basovú zložku. A prednes hudby je tak kvalitnejší.

Neprehliadnite:
Zaujímavý repráčik Jam Audio Hang Up
Výhodu Hang Around je to, že sa dá postaviť na výšku. Na náprotivnej strane ako sú ovládacie tlačídla sa nachádzajú 4 gumené nožičky. Takto môžete zvuk smerovať, ako potrebujete.

Pre výhody Hang Around hovorí aj výdrž batérie. Výrobca uvádza až 20 hodinovú výdrž na rozdiel od Hang Tight kde je "len" 12 hodinová doba prehrávania.

Jam Audio Hang

Všetko hovorí v prospech Hang Around, ale nie cena (59.99 €) v porovnaní s Hang Tight (34.99 €). Ale keď sa pozrieme na konkurenciu, stále to je vynikajúca cena. V tejto cenovej kategórii nájdete len málo prenosných bluetooth reproduktorov s tak dlhou výdržou. A veľké plus je vyššie spomenutá certifikácia IP67!

Ak by sme si mali vybrať z novej série prenosných reproduktorov značky Jam Audio, tak by to bol práve Hang Arounbd. Kvalitný zvuk, rozmer akurát, ktorý umiestnite všade a cena. Keď pozeráme aj na momentálnu jednotku na trhu, značku JBL, tak v tejto cenovej kategóri sa nachádza JBL Clip 3 a to by sme si radšej vybrali Jam Audio.
comments powered by Disqus