Dlhodobé používanie reproduktorov Harman/Kardon OMNI+

Dlhodobé používanie reproduktorov Harman/Kardon OMNI+

V domácnosti máme už viac ako mesiac predprodukčnú vzorku reproduktorov OMNI+ spolu s jedným reproduktorom aktuálnej generácie OMNI. Reproduktory sú rozhodené v pracovni, obývačke a v detskej izbe. Ako sa s nimi sžila domácnosť?
Môžeme potvrdiť, že celkom dobre, aj keď niektorí členovia nemajú vôbec poňatia ako to je nastavené, ale je hlavné, že hrajú. Prvotné nastavenie reproduktorov je triviálna záležitosť, ktorú spravíte iba raz a môžete celkom na ňu potom zabudnúť. Následne sú reproduktory pripravené na používanie.

Väčšinou reproduktory v pracovni a obývačke sú využívané počas pracovného dňa na počúvanie online rádia cez vstavanú funkciu "Google Chromecast". Ráno cez aplikáciu TuneIn Radio si zvolíme rádio stanicu ktorú mienime počúvať cez deň a následne hraje celý deň kým ju večer nevypneme.

Harman/Kardon OMNI 10+

Z dlhodobého hľadiska by sme radi prijali keby si reproduktor pamätal poslednú prehrávanú stanicu a dala by sa zatlačením tlačídla spustiť. To by odpadlo použiť mobilný telefón pre spustenie, ak nechceme niečo iné.

Neprehliadnite:
Recenze JBL Reflect Mini BT: bezdrátová sportovní sluchátka pro budoucí majitele iPhonu 7
Čo zas musíme oceniť, že napriek tomu, že reproduktory sú napojené len na jeden router a využívajú internetovú konektivitu, tak nebadať žiadne výpadky, zaťažovanie internetovej linky (záleži akú máte kapacitu a v akej kvalite vysiela daný zdroj) a ani žiadne časové oneskorenie medzi jednotlivými reproduktormi. Je nádhera ak prechádzate z izby do izby a všade vám hrá to isté bez akéhokoľvek omeškania či predbiehania.

Harman/Kardon OMNI 20+

V detskej izbe je využívaný reproduktor sporadicky a hlavne cez bluetooth pripojenie ako samostatný reproduktor, kde hrá úplne niečo iné za zavretými dverami. Ale keď ho to prestane baviť, tak zvyčajne sa svojim reproduktorom pripojí k ostatným zatlačením tlačídla a hrá mu tiež vysielané rádio.

Nádherným využitím reproduktorov je to, že každý člen domácnosti si môže zvoliť do reproduktoru čo chce. To sa deje hlavne večer. Jeden z najväčších reproduktorov OMNI 20+ je navyše pripojený k televízoru cez Aux-In vstup (TV nedisponuje WiFi ani BT) a tak prehrávaný film má lepší zvuk ako zo vstavaných reproduktorov. V detskej izbe na noc hraje ešte nejaké rádio cez Google Chromecast s tým, že v aplikácii TuneIn Radio sa dá nastaviť, že prehrávanie sa po 120 minútach samé vypne. A v pracovni je zas reproduktor OMNI 10+ pripojený k počítaču cez Bluetooth a slúži ako systémový reproduktor.

Harman/Kardon OMNI 10

A na druhý deň zas ide rovnaký kolobeh. Na takéto reproduktory sa dá veľmi rýchlo zvyknúť a po týždni - dvoch ich už nebudete vnímať v domácnosti ako niečo navyše, ale ako bežnú výbavu domácnosti. Každopádne na takéto riešenie by sme sa nechali rýchlo ukecať. Ak je pre Vás toto riešenie veľmi drahé, aj Jam Audio ponúka alternatívu o ktorom sme písali nedávno.
comments powered by Disqus