Dobrý bar za dobrú cenu

Dobrý bar za dobrú cenu

Pri odbaľovaní tohto soundbaru v cenovke štvrť tisícky eur som na chvíľku zapochyboval, či subtílna konštrukcia v lákavom dizajne, vo veľkosti pánskej konfekcie M nebude prepadákom v radoch úspešných produktov od JBL.
Dizajn nového soundbaru so zaoblenými koncami a dvojicou basreflexových otvorov na oboch koncoch je príjemný na pohľad. Vo vrchnej časti je osadený panel vo vysokom lesku a tlačidlá z mäkčeného plastu na základné ovládanie soundbaru. Nájdete tu tlačidlo na zapnutie, párovanie cez bluetooth, ovládanie hlasitosti, stlmenie a prepínanie medzi zariadeniami, ak je váš telefón spárovaný súčasne aj s iným reproduktorom. Pre komfortné ovládanie je v balení aj malé diaľkové ovládanie s niekoľkými ďalšími funkciami. Zadný panel pôsobí jednoducho asi preto, že jednoducho jednoduchý je. Digitálny optický audiovstup, servisný USB vstup, ktorý sa dá využiť ako nabíjací port, sieťové napájanie a digitálny 3,5 mm vstup AUX. Prednú časť pokrýva kovová mriežka s logom JBL, za ktorou sú osadené meniče domáceho zvukového systému.

JBL SB150

Najjednoduchšou cestou cez optiku som sa pripojil na TV a zvedavo zapol reproduktor. Mimochodom, optický káblik je súčasťou balenia, čiže môžete svoj nový soundbar začať používať hneď bez nutnosti dokupovať ďalšie príslušenstvo. Už prvé dialógy ma opäť ubezpečili, že investícia do externého reproduktora je, takpovediac, povinnou jazdou, keďže zužujúce sa TV panely jednoducho zvukovo ťahajú za kratší koniec, čím vzniká výrazná nevyváženosť medzi kvalitou obrazu a zvuku. Soundbar podporuje azda najznámejší zvukový formát Dolby Digital. Priložený diaľkový ovládač ponúka tri zvukové režimy. Filmový (Movie) ma oslovil svojou vernosťou a množstvom detailov. Spárovaný s bezdrôtovým subwooferom, na ktorý som takmer zabudol, prináša pri sledovaní akčných scén slušný rachot. Zvuk sa ani pri najvyššej hlasitosti nezlieva a stále je k dispozícii množstvo detailov. 150 wattov výkonu na taký kompaktný systém je skrátka pekná nádielka. Subwoofer s veľkosťou 6,5” je možné ovládať oddelene od soundbaru cez diaľkový ovládač, čím si sami nadávkujete potrebnú porciu basov. Hudobný režim (Music) vyladí reproduktor pomocou ekvalizéra pre čo najvernejšiu hudobnú reprodukciu, akú viete z danej konštrukcie dostať. Zvuk ma neotravoval a ako kompromis, ak na externé domáce stereo nemáte priestor alebo financie, je úplne postačujúci. Výhodou je jednoduchá kompatibilita cez bluetooth, takže nepotrebujete ťahať žiadne otravné káble. Pre prípad, že pochádza vaše zariadenie so zdrojom hudby z doby kamennej, je k dispozícii aj už spomínaný 3,5 mm jack. Posledný režim (News) som využíval najčastejšie, keďže pri sledovaní či už spravodajstva, alebo dokumentárnych filmov ponúka skvele vyladené výšky pre jasné dialógy, a to aj pri nižšej úrovni hlasitosti.

Už viacej ako rok používam doma podobný zvukový systém konkurenčnej značky za rádovo takmer trojnásobnú cenu, ale výraznejší zvukový rozdiel som medzi nimi nepostrehol. Práve naopak, v režime News sa mi SB150 páči viac a vzhľadom na kompaktné rozmery by som bez mučenia pristál na zmenu. JBL CINEMA SB150 je ideálny na ozvučenie menších miestností do 20 m2, čomu zodpovedá prevažná väčšina panelákových obývačiek. Práve do takýchto priestorov je nový soundbar od JBL ako stvorený a spolu s akoukoľvek plochou obrazovkou vytvorí tandem, ktorý vás bude jednoducho viacej zabávať.
comments powered by Disqus