Elegantné a imidžové špunty

Elegantné a imidžové špunty

Desiatky firiem dnes ponúkajú viacero modelov in-ear slúchadiel, ktorých využitie osobne vidím z pohľadu komfortu nosenia a nízkej hmotnosti viac pri športových aktivitách ako na voľné každodenné nosenie. Na druhej stane nie všetci patríme do skupiny mladých tínedžerov či hipsterov, ktorí preferujú poriadne otvorené mušle s mohutným basom a imidžovým dizajnom, ktorý nielen počuť, ale i vidieť. Tu dostávajú priestor na prvý pohľad nenápadné slúchadlá do uší N20 od zvučného výrobcu AKG, ktoré vedia potešiť vaše uši i oči.
Luxusné vyhotovenie
To, že nemám dočinenia s obyčajnými slúchadlami, som si všimol už pri ich rozbaľovaní. Krabička v krabičke, v ktorej po otvorení nachádzam bohaté príslušenstvo pekne osadené v mäkkom čiernom molitane. Dva páry pohodlných gumených náušníkov, adaptér do lietadla, kefka na čistenie a výmenu náušníkov, imidžové puzdro z príjemného mäkčeného plastu so zipsom s logom AKG N SERIES a, samozrejme, samotné slúchadlá. Pri výrobe AKG N20 sa rozhodne nešetrilo. Telo ľavého i pravého slúchadla má hliníkový základ, do ktorého sú osadené kvalitné magnety. V kombinácii hliník a plast je skonštruovaný aj ovládač umiestnený na kábliku vedúcom od ľavého slúchadla. Na jednej strane má integrovaný mikrofón a drobný prepínač na voľbu operačného systému Apple alebo Android. Na druhej strane sa pridáva či uberá hlasitosť, posúva alebo zastavuje prehrávaná skladba. Samotný kábel je obalený v kvalitnom a odolnom mikrovlákne pre dlhšiu životnosť, ukončený je pozláteným 3,5 mm konektorom s označením AKG N SERIES.

Na pláž i do práce
Elegantný dizajn N20 predurčuje ich univerzálne využitie. Na začiatku som písal, že sa mi slúchadlá do uší viac hodia na športové aktivity. O N20 to však neplatí, i keď ani využitie na šport sa nevylučuje. Ich elegantné vyhotovenie však pasuje tak k športovému saku pri ceste do práce ako ku cassual outfitu smerujúcemu na pláž. Výhodou je, samozrejme, aj ich unisexové vyhotovenie na výber v čiernej alebo striebornej farbe.

AKG N20

Skvelá hudobná nádielka
Pred samotným posluchom odporúčam zvoliť si správnu veľkosť náušníkov, ktorá výrazne vplýva na kvalitu reprodukcie, a takisto komfort nosenia. V balení, ako som už spomínal, nájdete tri veľkosti S, M a L, takže tú správnu si nájde určite každý. Ako pomôcka pri hľadaní ľavého a pravého slúchadla najlepšie poslúži ovládač, ktorý je umiestnený na kábliku vedúcom do ľavého slúchadla. Špunty totiž nie sú označené, ale aj z ergonomického hľadiska by vám naopak nesedeli. Časom sa však na začiatku trochu ťažšie umiestňovanie do ucha stane rutinou. Po pripojení 3,5 mm konektora na iPhone som sa preklikal v aplikácii Tidal do svojej knižnice skladieb a započúval sa do dobre známych odrhovačiek, s ktorými vás tentoraz nebudem zaťažovať. Isté je, že N20, ktoré mi už niekto pekne rozohral, ma svojím prejavom príjemne prekvapili. Vokály aj hudobné nástroje majú všetko potrebné. Slúchadlá nič neprifarbujú ani neskrývajú, a čo je podstatné – aj na problematických spodkoch sú príjemne jasné a presné bez nepríjemného dunenia či doznievania. Skrátka vyrovnanosť všetkých troch pásiem je ukážkové ako pri máloktorých slúchadlách do uší v danej cenovej kategórii. Cena 119 eur patrí na daný typ slúchadiel k tým vyšším, ale vzhľadom na obsah balenia, kvalitu vyhotovenia, ale predovšetkým na kvalitu zvuku je absolútne korektná a nepremrštená. Slúchadlám AKG N20 nemám absolútne čo vyčítať a majú moje najvyššie odporúčanie.

Neprehliadnite:
Recenzia: AKG N20U
AKG N20

Hodnotenie

+ vyhotovenie
+ zvuk
– nič
comments powered by Disqus