Elegantné riešenie

Elegantné riešenie

Americkú ikonu Harman/Kardon nie je nutné pravdepodobne nikomu predstavovať. Má svoje stabilné miesto v našich obývačkách, autách, osobných počítačoch i mobilných zariadeniach. Druhá generácia Esquire Mini 2, ktorého rozmery sú stále na úrovni penaženky, prináša iba jemne prepracovanejší dizajn, ale predovšetkým opäť o niečo lepší zvuk vďaka novému širokopásmovému meniču.
Do práce i na zábavu
Ultratenký reproduktor Esquire Mini 2 s elegantnou vyklápacou nožičkou je navrhnutý na každodenné nosenie do práce, no zvládne aj nenáročné voľnočasové aktivity. Skôr by som ho však personalizoval ako imidžový doplnok pre manažérov, ktorý jeho kvality ocenia napríklad aj počas práce v kancelárii. Repráčik dokáže totiž okrem príjemne znejúcich tónov poslúžiť aj ako plnohodnotný konferenčný systém s technológiou rušenia echa a šumu. Moderný dizajn a dve farebné vyhotovenia tak imidžovo dotvoria dizajn konferenčného stolíka. Po práci si ho jednoducho vložíte do saka a vyberiete sa do mesta či parku, kde okrem muziky poslúži aj ako záložný zdroj energie na nabitie smartfónu alebo tabletu cez vstavaný USB port.

Harman/Kardon Esquire mini 2

Kvalitná konštrukcia

a lepšia výdrž batérie Za elegantnou a odolnou keramickou mriežkou s nápisom Harman/Kardon sa po novom ukrýva jeden obdĺžnikový širokopásmový menič s veľkosťou 1,75 palca a výkonom 8 W RMS. Predchodca využíval dvojičku reproduktorov, ktorých súčet dával na vlas rovnaký výkon. Prehrávanie hudby primárne zaobstaráva technológia Bluetooth, ale využiť sa dá aj linkový vstup aux-in. Prvé párovanie je absolútne bezproblémové a následne sa už po rozpoznaní posledného zdroja signálu spáruje reproduktor automaticky. Výdrž batérie sa generačne vďaka 10-percentnému nárastu jej kapacity zvýšila z 8 na 10 hodín, čo postačuje na celodenné prehrávanie hudby a telefonovanie.

Zvuk
Keby som mal zhodnotiť jednotlivé pásma, určite by som vyzdvihol stredy. Výšky, no hlavne basy, prirodzene, neznejú ako na domácej hifi zostave, ale ako celok sa minidielko podarilo. Žánrovo mu sedia hlavne interpreti, ktorých hudba je založená na vokáloch. Jarek Nohavica a jeho Tešinská mi vniesla do pracovného priestoru dobrú náladu. Nohavica na mňa spieval z rohu pracovného stolíka a hneď sa mi lepšie písalo. Hlasom Katie Melua, Leonarda Cohena, ale ani Davida Gahana z Depeche Mode nechýba prirodzená farba a nástrojom adekvátna dynamika. V tejto oblasti je Esquire Mini 2 naozaj silný, no obávať sa netreba ani basov. Je ich vzhľadom na veľkosť a zameranie reproduktora absolútne primerane. Pevná konštrukcia navyše zabezpečuje ich pevnosť i dostatočnú kontrolu a presnosť.

Neprehliadnite:
Harman/Kardon Esquire 2 - konferenčný speaker
Harman/Kardon Esquire mini 2

Zhrnuté a podčiarknuté
Harman/Kardon Esquire Mini 2 je bezkonkurenčný luxusný doplnok, ktorý dobre vyzerá a ešte lepšie hrá. Oproti predošlému modelu niečo málo pribral na objeme, ale jeho základná veľkosť, ktorá ho pasuje na ultraprenosný, ostala nezmenená. V prípade potreby vám navyše dokáže suplovať externú nabíjačku. Tu však prehnané zázraky nečakajte, ale v núdzi sa predsa môže hodiť každé percento energie, ktoré odovzdá vášmu vybitému smartfónu. Vďaka využitiu novej technológii nabíjania pomocou konektora typu C sa zrýchlil aj celkový prenos nabíjania batérie.

HODNOTENIE
+ kvalitné vyhotovenie, bohatý zvuk, výdrž batérie, prenosné ochranné puzdro
- iba dve farebné vyhotovenia
comments powered by Disqus