Emotikony útočia!

Emotikony útočia!

Pamätáte si ešte z roku 2015 keď na plátnach kín sa objavili Mimoni? Tento rok na nás v lete zas vybafnú smajlíci vo filme "The Emoji Movie". A práve toho sa firmy chytajú a sú pripravené na trh vrhnúť produkty s touto tématikou. A nám sa dostal jeden taký do rúk ešte v predprodukčnej vzorke od firmy Jam Audio.
Jam Audio je na eúropskom kontinente ešte neznáma aj keď už na trhu pôsobí viac ako 20 rokov. Už nejaké tri roky môžme badať nejaké reproduktory v ponuke, ktoré priaznivou cenou, vlastnosťami a aj hudobným prejavom dokáže prekvapiť.

A práve táto firma je pripravená vrhnúť na trh sériu reproduktorov a slúchadiel v štýle filmu "The Emoji Movie". K nám sa dostal model s nič nehovoriacim kódom HX-OEM08-EU alebo pod označením jamoji bluetooth speaker.

Jamoji

Balenie
To je v celku úplne jednoduché. V blistrovom balení je zatavený reproduktor bez akéhokoľvek manuálu či príslušenstva. Manuál je povinnosťou pri predaji a určite keď dôjde k uvedeniu na trh bude pribalený. No v balení sa nenachádza ani žiaden kábel pre nabíjanie tohto bezdrôtového reproduktoru. Pri cene okolo 25,- € ho ani netreba očakávať, pretože sa nabíja cez typický microUSB kábel, ktorý sa väčšine určite povaľuje doma a sú dodávané k drvivej väčšine zariadení na batériu (mobilné telefóny, navigácie, USB disky, akčné kamery, fotoaparáty, powerbanky ....)

Neprehliadnite:
Žhavá novinka míří do kin a do Vašich uší
Jamoji

Reproduktor
Ten má v priemere približne 11cm a sadne ideálne do ruky. Zo zadnej strany obsahuje 4 tlačidla (2 pre ovládanie hlasitosti, 1 pre pozastavenie a pustenie skladby a 1 pre svetelné efekty), microUSB port pre nabíjanie, Aux-In vstup, resetovací otvor, výklopný stojan a dierku pre natiahnutie šnúrky pre zavesenie. Z informácii z balenia sa dozvedáme že obsahuje integrovanú batériu pre 5 hodinové prehrávanie, poskytuje svetelnú LED show a že sa dá využiť aj pre handsfree telefonovanie. O tom aká kapacita batérie či aký reproduktor obsahuje už materiály mlčia. Vlastne to nie je ani potrebné. Produkt je primárne určený pre deti.

Jamoji

Prehrávame
Pre zapnutie a vypnutie reproduktora je potrebné dlhšie podržať tlačídlo Play/Pause. Pre prepnutie reproduktora do režimu párovania cez Bluetooth je potrebné zas podržať dlhšie tlačídlo "slniečka". Párovanie prebieha úspešne či už s iPhone 6, klasickým počítačom s OS Windows alebo Mac OS X. Na poslednom menovanom operačnom systéme zisťujeme pomocou utility, že reproduktor má vstavaný Bluetooth verzie 2.1. Ak náhodou vaše zdrojové zariadenie neobsahuje Bluetooth, môžete reproduktor prepojiť aj pomocou kábla s koncovkami jack (klasický slúchadlový konektor)

Jamoji

Na prekvapenie reproduktor hrá dosť nahlas a kvalitne. Bez problémov s ním ozvučíte celú detskú izbu alebo kanceláriu. Ak by sme to mali prirovnať nejakému konkurenčnému výrobku, tak je to práve JBL GO. Škoda len, že nemáme k dispozícii aj ten reproduktor aby sme spravili priame porovnanie. Navyše ešte disponuje svetelnými efektami v troch režimoch: vypnuté, zapnuté a blikanie v štýle prehrávanej hudby.
comments powered by Disqus