Fake by JBL

Fake by JBL

Stále sa nám vyskytuje veľké množstvo fake výrobkov kopirujúcich JBL. To je bohužiaľ údel značiek, ktoré sú populárne. Takéto výrobky u oficiálneho výrobcu nevyreklamujete, kvalita je minimálne o 50% nižšia a vlastnosťami určite nedeklaruje to čo originál. S nášmi radami sa tohoto vyvarujete a ukážeme si zopár príkladov.
Ako sa vyvarovať nákupu fake produktov
- Nakupujte iba u oficiálneho predajcu. Ideálne keď si zistíte priamo oficiálneho distribútora pre danú krajinu
- Slovenský manuál je samozrejmosťou
- Podozrivo nízka cena už nabáda k ostražitosti
- Originálne logo na balení či výrobku. Aj odchylka či chýbajúce logo hovorí o fake produktu
- Neexistujúci model v ponuke. Pozrite si web výrobcu aké sú aktuálne a minulé modely.
- Vlastnosti výrobku navyše. Určite vám chýba prehrávanie z microSD karty alebo USB kľúča pri prenosných reproduktoroch. Aj keď to láka ku kúpe, ale určite sa bude jednať o fake. Prehrávanie z USB kľúča má JBL iba pri modelovej rade PartyBox.

Priklady

Fake by JBL
S týmto modelom sme sa u nás osobne stretli na servise ako reklamácia. Jedná sa samozrejme o fake. Dve veci na prvý pohľad sú zrejmé. Príliš široké logo JBL a veľmi vystupujúce prvky na vrchu tela reproduktora

Fake by JBL
Ešte jeden JBL Charge 3. S logom sa opakuje to isté, čo na predchádzajúcom nepodarku. Navyše ak sa pozriete na balenie, tak na vyobrazenom reproduktore chýba logo!

Neprehliadnite:
RECENZIA JBL Pulse 3: Moje nové obľúbené príslušenstvo!
Fake by JBL
Tento reproduktor: JBL Xtreme, síce bol istý čas v ponuke firmy, ale k nám sa nedodávali, čo nevadí, lebo originálny výrobok si môžete kúpiť aj v zahraničí. Ale ako na prvom výrobku ani tu nie je logo správnych rozmerov. A navyše kam sa uchytáva popruh, nikdy nebolo striebornej farby, ale pogumované okolie s kovovým putkom. Tu to vyzerá všetko na plast.

Fake by JBL
Keď sa pozriete na aktuálnu ponuku firmy zistíte, že takéto prevedenie vôbec neexistuje.

Fake by JBL
Na prvý pohľad podarená napodobnenina, aj keď nie je k dispozícii fotografia reproduktoru zo všetkých strán, ale na vyobrazenom reproduktore na krabici chýba logo značky.

Fake by JBL
Tu si už dali záležať na logu umiestnenom na výrobku, ale keď sa pozornejšie zahladíte, je nalepené nakrivo. Síce sa to môže stať aj u originálu, ale je to naozaj výnimočný prípad. Na balení v pozadí ale toto logo chýba a model je "Booms Box" :). A rozmery. Viete aký je veľký originálny Boombox? Je to dosť veľký reproduktor a nie veľký ako Charge.

Neprehliadnite:
JBL Boombox: Spoločník na každú párty
Fake by JBL
"Booms Box Mini"! No to je gól. Existuje iba JBL Boombox a žiadne prevedenie v mini verzii nie je. A ani to nie je správne napísané.

Takto vidíte, že už len z fotky sa dá identifikovať či sa jedná o fake alebo nie. Pri ohmataní reproduktoru viete zistiť viac. A ak nie ste si istý, kľudne nám pošlite link alebo foto na náš Facebook či Instagram a takmer s určitosťou vieme identifikovať či sa jedná o originál.

Dajte si pozor aj na neoficiálne profily na sociálnych sieťach či webové stránky, napriek tomu, že majú v názve JBL. Niektoré prezentujú tovar s originálnymi fotografiami výrobcu, ale za ceny na úrovni nižšej ako 50%.

Upozornenie: Fake produkty nie sú s určitosťou opraviteľné ani autorizovaným servisom. V takom prípade vám servis určite opravu odmietne. Nepomôže ani to, že výrobok prelepíte originálnym sériovým číslom či vložením do balenia od originálu.
comments powered by Disqus