FM rádio ešte nie je mŕtve. Firma JBL uvádza novinku: JBL Tuner XL

FM rádio ešte nie je mŕtve. Firma JBL uvádza novinku: JBL Tuner XL

Koncom apríla 2020 by sa mala na našom trhu objaviť novinka. Prenosný reproduktor s integrovaným FM/DAB/DAB+ tunerom. Nie je priamym pokračovateľom modelu JBL Tuner (to sa pripravuje model JBL Tuner 2). Máme už k dispozícii predbežnú technickú špecifikáciu. Pozrite sa s nami, na čo sa môžete tešiť.
FM/DAB/DAB+ Tuner
S reproduktorom JBL Tuner XL budete môcť prijímať rozhlasové vysielanie nielen v analógovej kvalite, ale ja v digitálnej. V Českej republike je DAB signálom pokrytá už veľká časť územia, čo sa nedá povedať o Slovensku. Keď sa nachádzate na území pokrytia digitálnym vysielaním, môžete sa tešiť na kvalitný, neprerušovaný zvuk. Ak raz už skúsite DAB vysielanie, nebudete sa chcieť vrátiť už k FM.

JBL Tuner XL ako prenosný reproduktor
Novinka neslúži len ako rádio prijímač, aj keď je to jeho primárny účel. Môžete ho využiť ako klasický prenosný bezdrôtový reproduktor vďaka integrovaném Bluetooth modulu vo verzii 4.2. Konektivitou nie ste obmedzený len na túto formu, ale v zadnej časti sa nachádza aj AUX-In konektor, na pripojenie k zdroju zvuku pomocou jack kábla. Vďaka integrovanej batérii, ktorá sa nabíja pomocou USB-C kábla, vydrží v režime rádia hrať až 15 hodín.
Výkon meniča je 10W pri frekvenčnom rozsahu 70Hz - 20kHz. Tým sa radí niekde tesne pod model JBL Flip 5.  Tak, ako ostatné prenosné reproduktory od JBL, aj Tuner XL má certifikáciou vodeodolnosti IPX7.

JBL Tuner XL

Súhrn technických parametrov
Výkon: 10W
Frekvenčný rozsah: 70Hz - 20kHz (-6dB)
Odstup signálu od šumu: >80dB
Typ batérie: Lithium-ion polymer 11.7Wh
Nabíjací čas: 4 hodiny (5V/0.9A)
Bluetooth verzia: 4.2
Bluetooth profily: A2DP v1.2, AVRCP v1.5
Ladenie DAB: 174.928MHz - 239.200MHz
Ladenie FM: 87.5MHz - 108MHz
Rozmery: 145x167x103mm
Hmotnosť: 1.15kg

Neprehliadnite:
JBL Tuner Black – perfektný reproduktor s rádiom
Finálna špecifikácia sa v dobe uvedenia ešte môže mierne líšiť. JBL Tuner XL sa začne predávať koncom 04/2020 za 149,- €.
comments powered by Disqus