Good bye kábel

Good bye kábel

Keď som slúchadlá AKG K845BT vybaľoval z krabice, všimol som si nápaditú podobnosť s konkurenčným modelom JBL Snchros S700. Pri letmom skúmaní som postrehol, že spolu zdieľajú spoločnú konštrukciu hlavového mostu, majú podobný tvar náušníkov a aj cenové rozpetie je pomerne podobné. AKG K845BT však majú predsalen navrch v oblasti bluetooth konektivity, čiže ako sa píše v úvode, zbohom otravný kábel.
Modrá je dobrá
Zarytý audiofil by povedal, že bez kábla na poriadny zvuk zabudnite a do istej miery je to tvrdenie postavené na racionálnom základe. Držím však v rukách model ocenený EISA ako Best Product 2014-2015 v kategórii modrozubé slúchadlá čo by mohlo o ich zvukových kvalitách čo to napovedať.

Bezdrôtové prepojenie slúchadiel s mobilnými zariadeniami prebieha jednoducho a takmer automaticky. To, že patria AKG K845BT do kategórie bluetoothových neznamená, že sa nedajú prepojiť aj káblom, ktorý je súčasťou balenia a pripája sa na spodnej strane pravého náušníka. Pokial byste však očakávali významnejší rozdiel vo zvuku po prepojení káblom, tak ten sa nekoná. Jediným rozdielom je, že pokiaľ sa priveľmi vzdialite od zdroja modrého signálu, môže nastať kolísanie a mierne výpadky. To vám však hrozí len pokiaľ vlastníte viac ako 200 štvorcov obytného priestoru rozloženého na viacero poschodí. Ináč je prenos absolútne bezproblémový.

AKG K845BT

Vyvážený zvuk

Kategória prenosných slúchadiel v cene nad 200 eur nie je práve massmarketová, veď slušne hrajúce mušle sa dajú zaobstarať aj za cenu okolo 100 eur. AKG K845BT sú so svojou cenou 209 eur postavené trochu nad priemer, no pokiaľ si ich nasadíte na uši a započúvate sa do obľúbených skladieb spoznáte rozdiel za ktorý si treba to niečo navyše priplatiť. Posluch prebiehal niekoľko dní a slúchadlá som niekoľko krát nabíjal a počúval aj so zapožičaným externým prevodníkom určeným ku smartphonom a počítačom. Práve tu som si uvedomil, že rezervy nie sú dané slúchadlami, ale kvalitou nahrávky ktorú do nich vpustím. Pri počúvaní skladieb s vysokým dátovým tokom som bol až zaskočený prirodzenosťou, vyváženosťou jednotlivých pásiem a množstvom detajlov, ktoré sa mi dostávali cez phodlné náušníky do uší. Príkladne dávkovanie basov možno nepoteší priaznivcov elektronickej hudby, ale taký smooth jazzík to je celkom iná káva.

Neprehliadnite:
Recenzia: AKG K845BT
AKG K845BT

Resumé

Tak ako som na začiatku nebol presvedčený či vynaložené peniažky stoja za tú muziku, na konci som presvedčený, že áno, tieto slúchadlá za tú muziku stoja, a pokiaľ sa rozhodnete zainvestovať aj do prenosného prevodníka, budete nadšený pri objavovaní doteraz nepoznaného vo vašich obľúbených skladbách.

Hodnotenie
+ vyváženosť a detailné prekreslenie vo všetkých pásmach
+ pohodlné prevedenie vhodné aj pre viachodinové počúvanie
- absencia prenosného púzdra
comments powered by Disqus