Harman/Kardon Aura Studio 3

Harman/Kardon Aura Studio 3

Na januárovom CES v Las Vegas predstavil Harman/Kardon pokračovanie svojej ikonickej kolekcie dizajnových bluetooth reproduktorov Aura novú líniu Studio 3. Kupolovito vyklenutá silueta predošlých modelov ostáva, ostáva aj jej pôsobivosť a funkčnosť spolu s 360-stupňovým vyžarovaním zvuku a nadčasovým dizajnom.
Ultimatívna kvalita novej generácie bluetooth audio streamovania je základným predpokladom plného využitia kvalít nového systému, ktorý ozvučí miestnosť, nech sa v nej nachádzate kdekoľvek. Presvedčivý výkon integrovaného subwoofera 100 W je garanciou kvalitného posluchového zážitku od samotného frekvenčného prahu. S priehľadným telom (testovaný kus v dymovom vyhotovení v kombinácii s čiernym soklom) a ambientným osvetlením si v podobe Aura Studio 3 zadovážite nielen solídny zvukový zdroj s nekomplikovaným prístupom k hudbe, ale aj dizajnový kus, ktorý pozdvihne každý interiér. Ambientné farebné svetelné vlny ako na vodnej hladine pôsobia upokojujúco a akcentujú relaxačný parameter počúvania hudby.

Harman/Kardon Aura Studio 3

Pozdvihnutie zvukovej kvality na „wow“ level sa očakáva s každým novým modelom. Osvedčená spolupráca s externými inžiniermi a dizajnérmi priniesla nový pohľad na vec a v konečnom dôsledku v kompaktnom tvare šírenie hudby všetkými smermi a do každého kvadrantu priestoru. Do prístroja jednoducho odošlete bezdrôtový signál cez bluetooth alebo konvenčne káblom do vstupu AUX.

Oproti verzii Studio 2 sa „trojka“ v útrobách priehľadnej kopuly zbavila vnútornej rúrky v prospech vypuklo a vlnovito prekrytého woofera, ktorý emituje smerom nadol do podlahy a pomedzi integrované nožičky do strán. V deliacom pásiku medzi kupolou a textilom potiahnutou bázou je diskrétne zapustený hlavný spínač. Nižšie a stranou nájdete terminál s pripojením do elektrickej siete a vstup AUX. Vrchol kupoly je mierne preliačený a zvnútra reliéfne posiaty vlnovkami, ktoré vizuálne korešpondujú a zvukovo kooperujú s dolnou časťou.

Neprehliadnite:
Recenze JBL Pulse 3 - hraje všemi barvami
Zvuk možno definovať ako veľmi príjemný, vyvážený a páčivý, vďaka svojej silnej stránke – totiž omnipolárnosti – priam všeobjímajúci. Prekvapivo mu nechýba ani diferenciačná schopnosť postihnúť jednotlivé detaily a elementy zvukového poľa, teda čosi, čo by sme očakávali pri špecializovaných zariadeniach z kategórie – ak už nie highendu, tak aspoň hi-fi. Doba však napreduje, všadeprítomná konkurencia stimuluje rast kvality a možnosť prístupu k dobrému zvuku sa zjavne demokratizuje. Za neveľký peniaz si dnes môžete dopriať nielen „really good sound“, ale aj tú dekadentnú trochu mondénneho dizajnu. Príjemne ma prekvapila aj schopnosť zariadenia vzdorovať skresleniu pri vyšších posluchových hladinách. Až do 70 % výkonu pôsobí prednes vyrovnane a konzistentne, mierne populistické basy sa zbytočne nenafukujú a ani vyššie stredy nekričia. Cool. Za touto hranicou sa však nedeje nič dramatické, ibaže zvuk začne zľahka a diskrétne strácať noblesu ako dáma po treťom koktaile. Ale to sa stáva aj v lepších rodinách a tak treba dbať o rozumnú mieru a primeranosť nasadenia. V ideálnom rozpoložení však Aura žiari nielen ambientným vlnením, ale aj výnimočným zvukovým podaním.

Harman/Kardon Aura Studio 3

Aura Studio 3 z domu Harman/Kardon je kvalitný produkt na priesečníku zvuku a dizajnu. Jeho dynamické a plastické 3D optickoakustické divadlo vás vtiahne do deja a opakovanie vám prinesie zážitok s pridanou hodnotou. Hracie valčeky si síce môžete dať pod hlavu, môže ich zmáčať letný lejak či voda z bazéna, ale toto UFO hrá predsa len kultivovanejšie a je hlavne krásne.

HODNOTENIE:
+ zvuk a dizajn
- citlivosť transparentnej kupoly na odtlačky prstov
comments powered by Disqus